bugün

Başarı denilen şey nedir tabi bize göre çok önemli değil mi? Neden bize öyle lanse edilmiş çünkü. istediğin ve hayalini kurduğun şekilde yaşayamayacaksan ne önemi var başarının?
gerçekleşen ile planlananın asgari düzeyde örtüşmesidir.
Parası ve tipi olmadan güzel bir kızı ( manken gibi) tavlamaktır.
Beklentinin karşılanmasıdır.
görsel
Kendine verdiği sözü tutan insanların peşindedir her daim.
Yasamin amaci degildir, yalnizca bir aractir...
her başarısız girişim kişinin gelişimi için çok önemli bir adım. başarı yenilmek demektir.
görsel
"Bugün hangi basamaktasın ? "
Tesadüfen olmayandır.
Her başarıda, emek, alın teri, inanç, sebat, çaba, uykusuz ve yorgun bedenler ve inat vardır.
Ulaşılması güç olsa da, ulaşıldığı andan itibaren hissedilen doyum her zorluğa değerdir.
Taşı helva etmek. Evet!
Başarı; bence mutlu kalmayı sağlamaya yönelik eylemlemler bütünüdür.Sonunda mutluluk olmayan hiçbir şeyin başarı olduğunu düşünmüyorum.
insanların; "amağn olmazsa olmaz ya, ucunda ölüm yok" gibi cümlelerle rahatlayabilmesi ilginç.

Bu dünyada takdir edilesi şeylerden biri çabadır. Çaba ise başarıyı elde edince kutsanır ancak. Kimse "çok uğraştı hadi ödülü ona verelim." demez.
Başarı insanı daha iyisi için kamçılar. Başarısızlık ise bir süreden sonra aşağılık psikolojisine sürükler.
bir amacin gerceklesmesi sonucunda olusan durum.
%50 kısmet %49 zaruret %1 çaba.
Huzurdur.

Yıllardır içinde bulunduğum çevreyi ve hayatımı içten içe aşağıladım. Ben daha büyük bir şey olmalıyım kafasındaydım fakat bunun için de ciddi adımlar atmadım. Sonunda hiçbir yere ait hissetmeyen yapayalnız bir mal oldum.

Uzun zamandır beni çok başarılı yapacağına inandığım bir planım vardı. Bunun için çalışacaktım ve zamanla gelişip sorunlarımı çözecektim. Fakat bu konuda atacağım adımları da sürekli erteliyordum. bu durum bana öyle bir stres oluşturdu ki...her gün yapmam gerektiğini düşündüğüm işi yapmamak büyük bir baskı yarattı. Az önce bunun farkına vardım ve düşündüm 'hakikaten huzurlu olmak için it gibi çalışmam mı gerekiyor? Bir konuda cahil isem, bilgim yoksa, bilen insanlardan utanmamak için hayatımı bunları öğrenmeye harcamam mı gerekiyor? Kültürlü hissetmek için sürekli bir şeyleri takip mi etmek zorundayım? hayatımı dünyadaki her türlü dalyarrağa karşı güçlü olmaya çalışarak mı geçirmeliyim? En iyi konuşan, en karizmatik, en kaslı, en komik, en hazır cevap, en üstün kişi ben mi olmalıyım? Hayatında bunlara zerre önem vermeyen ve huzurlu olan insanlar var. Onlar gibi olabilirim. Ama nasıl olacağım? Yıllardır bütün hayallerimi bunlar üzerine kurdum. Yavaş yavaş bu hayallerden vazgeçmeliyim."

Az önce bende baskı oluşturan hayallerden vazgeçme kararı aldım. Hayatımın normal akışına devam edeceğim. Olduğumdan daha iyi görünmek zorunda değilim. insanlara kendimi beğendirmek için yalan hareketlere başvurmak zorunda değilim. Bu şekilde yaşayan insanlar var ve gayet huzurlular. Yıllardır kafamda sürekli aşağıladığım bu insanlar, çaktırmadan en keyifli hayatı yaşıyorlarmış. Yapay değiller. Beyinlerini kemiren bir başarı arzusunda değiller. Aşağılık hissetmiyorlar. Çay içiyorlar.
çok özlediğim bir şey. ama hep üşeniyorum. yapmıyorum, sonra daha çok üzülüyorum. umarım düzelirim.
Başarı nedir? Bence mutlu olmaktır. Eğer hayatınızda mutluysanız; başarılısınız demektir.
Göreceli bir kavramdır.
Elde edilen kazanç,
nereden bakıldığında göre değişebileninden..
başarı tek bir eşiği aşmak değil, bir sürecin ismidir aslında. filmlerdeki gibi final maçını kazanıp başarılı olmak veya karate müsabakasında rakibi dövüp şampiyon olmak ve esas kızı öpmek değil, o süreç boyunca yorulmak, ümitsizliğe düşmek ve hatta kimi zaman vazgeçmektir.

sonunda, bütün bu engelleri aşmaktır başarı.
ilerideki herhangi bir yaşının içine koyulmuş bir hediye değildir, zamanı geldiğinde "alacağım o'nu" demek başarıyi zayıflatır, kaçırtır.

Başarı, sırtında tonla yükle kan ter içinde çıktığın yokuşta, tanrının seni seyrederken ; "ah be çocuk! hadi hadi!" Diyerek elleri ile yavaşça sana ittiği hak edilistir.
bana göre başarı kimseye muhtaç olmadan rahat bir hayat yaşayabilmek ve insanlara yardım etmektir. en dipten geldiğim için asıl başarı budur benim için çok şükür şuan durumum iyi yıllar önce bir riske gidip ziraatten kredi çekip kendi işimi kurmak için atılmıştım. hırsın ve çalışmanın sonucunu da çok güzel bir şekilde gördüm. o zamanlar o atılgan ve gözükara insan olmasaydım şimdi aynı şekilde kalacaktım. insanın bazen gözünü karartması gerekebiliyor.
algıya göre şekillenen bir değerdir, algınız kadar değerlidir. her kişinin algısı farklı olduğu için kişiden kişiye de değişebilmektedir. pek çok etmene bağlıdır; bunlardan bazıları maddiyat, maneviyat, sağlık, çevre, bakış açısı, doğru yönlendirme, iki sokak ötedeki kazı çalışması ve belki havanın yağmurlu olup olmaması ki kim bilir belki aramızda romatizması olan mübarekler vardır, onlara da parantez açalım istedim. başarıya ulaşana kadar çekilecek cefa, başarıdan sonra sürülecek sefaya değerdir, yani en azından değmesi lazım, o kadar emek yani boru mu bu? her neyse sonuç itibariyle başarıya ulaşan bir bünye kendince hayalindaki hazza da ulaşmıştır, geriye tadını çıkarmak kalır keyfince, böyle anlatınca da içim bir hoş oldu.
En önemli başarılardan biri insanın kendi tembelliğine karşı koyabilmesidir.
Beklentiyi karşılama derecesidir.