bugün

entry'ler (30)

geri dönmek

Bazı bitmemişlikler, söylenmemişlikler belki de yaşanmamışlıklar kalmıştır.

sözlükte kendini bulmak

iyisiyle kötüsüyle, Gerçek hayatta isteyip de olamadığını burada oymuş gibi yaşamaktır.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

Yollar..

görsel

uyku açma yöntemleri

Yeni bir dert edinerek çok da güzel uyku açılır.

yolculuğa çıkmak

Bir amacı yerine getirmek için bulunduğun yeri değiştirmektir.

Bazı yolculuklar ise hiç bitmez, yeni hedefler belirir.

değişime açık olmak

Değişimin gelişmenin bir parçası olduğunu bilmektir. insan ileri gidebilmek için bazen alışkanlıklarından vazgeçebilmelidir.

anın görüntüsü

görsel

matematik çalışmayı bırakmak

Matematiği sadece bir ders olarak görmemek lazımdır. Her ne kadar bilgini sınavlarla ölçmeye çalışan sistemlere isyan etsen de aslında matematik hayatın tam da kendisidir. Bunu ben şimdi öğrendim ne işime yarayacak desen bile sana kattığı vizyon hayatını kolaylaştıracak etrafında olan biteni daha iyi yorumlamanı sağlayacaktır.

yazarların söylemek istedikleri

Çalıntı hayatlar yaşayıp saygı görmeyi beklemek bir gün pembe kar yağmasını beklemek gibi bir şey olsa gerek.

saat

Zamanın geçip gittiğini anlamamız ve ortak akılca ifade etmek için sayıların yardımını kullanmamızdır.

kendini güçlü hissetmek

Sahip olduklarının farkında olmak ve bunlarla neleri başarabileceğini bilmektir.

atom

görsel

çocukluğumuzda ilk aklımıza gelen sokak tatlılarındandı.

sözlük hesabını silmek

daha önce iki kere yaptığım eylem. bu dönemin ismine olgunluk dedim.

belki de hala söylenecek sözler vardı..

sözlüğe geri dönmek

belki panzehirini bulamamaktan, belki yerine başkasını koyamamış olmaktan yada belki de sadece öylesine..

sözlük yazarlarının tespitleri

kınadığınla sınanıyorsun. hayat o kadar da sürprizlerle dolu değil ne yazık ki. ister adına algıda seçicilik de, ister evrene gönderdiğin enerji de, gelip seni bulduğunda çok da şaşırmamak lazım.

kitap okumak

kesinlikle boş zaman aktivitesi değildir.

sözlük bataklığına düşmek

Bazen kıymetli insanlara rastlanıyor. Çok da üzülmemek gerek.

kızlar 1 78 boyundaki erkeğe bakar mı sorunsalı

Bakıyorlar ama bazen farkına varmıyorlar. Farkına varacakları başka nedenler de sunmak gerekiyor bazen.

parçalandım

Sözleri çok etkili bir candan erçetin şarkısı.

yazarların zorlandığı durumlar

hayatımın istikrarını bozacağını, bir sonraki kararımı verirken koşul olarak önüme geleceğini bildiğim halde bazı konularda hayır diyememek.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.