1. 1.
  1990'da green day adıyla çıkan, tarzları pop-punk diye adlandırılan, amerikalı gruptur. dünya çapında ciddi bir hayran kitlesi vardır. billie joe armstrong, mike dirnt, tre cool dan oluşur. yayınlanan albümleri:

  1-1039 smoothed out slappy hours(1990)
  2-kerplunk(1991)
  3-dookie(1994)
  4-insomniac(1994)
  5-nimrod(1997)
  6-warning(2000)
  7-shenanigans(2002)
  8-american idiot(2004)
  8 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  manic street preachers'ın "punk, green day'in yapamadığı şeydir" dediği grup.
  2 -3 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  wake me up when september ends ve boulevard of broken dreams adlı iki tane çok kaliteli parçaya sahip grup.
  9 ... trinfr
 4. 4.
  su ana kadar turkiye'de henüz konser vermemis ve keske gelse dedigimiz gruptur
  4 -1 ... city walk
 5. 5.
  (bkz: time of your life)
  3 ... oylumunelumune
 6. 6.
  amerikalı, sürekli dinlenilesi punk grubu. grup elemanları billie joe armstrong,tre cool ve mike dirnt. Bu tre cool denen adam inanılmaz bi baterist adam anasının karnından bagetle doğmuş. jesus of suburbia daki soloları yüzlerce kez dinlemeye değer.
  5 ... ck_06
 7. 7.
  1994 yılı çıkışlı dookie ile meşhur olmuş amerikalı punk-rock grubudur. ilk kez dinleyeceklerin dinlemeye 2002 çıkışlı olduğunu hatırladığım international super hits! albümüyle başlamalarını öneririm. sevenler daha sonra diğer albümlere yönelebilir.

  son albümleri olan american idiot için ayrı bir parantez açalım. green day'in en çok beğenilen albümü bu olmuştur nedense. green day sevmeyen kitlelerin bir anda boulevard of broken dreams ve wake me up when september ends ile green day fanlarına dönüşmesi biraz özentilik kokmaktadır. *** albüm kötü müdür? asla! bence de çok başarılıdır. çünkü green day yapmadığı şeyi yapıp 3-4 dakikayı geçen şarkılar ortaya çıkarmıştır. jesus of suburbia ve homecoming gibi süresi 9 dakikayı aşan ancak sıkmayan parçaları yapmak her baba yiğidin harcı değildir.

  green day'in sevdiğim tarafı ise diğer punk oldukları iddiasıyla ortaya çıkan türevleri gibi sürekli birbirine benzeyen şarkılar yapmamalarıdır. her albümde, her şarkıda farklı bir tat vermeleridir sevdiğim tarafları. grup bir de canlı konser albümü olan bullet in a bible'ı yayınlamıştır geçenlerde. canlı soundlarının da çok başarılı olduğunu gösteren bir albümdür buda. bir de türkiye'de konser verseler de gitsek tam olacak.
  5 ... shyer
 8. 8.
  dookie albümünde çok güzel yol parçaları barındıran, dinlendikçe kat kat keyif veren, wake me up when september ends adlı parçalarına çektikleri kliple "ah ulan" dedirten, mutlu müzik grubu.
  2 ... koko
 9. 9.
  cemali ile kanka olup, ve işbu türk ikiliden shenanigans ve american idiot albümlerinin kayıtları esnasında çok büyük yardım almışlardır.
  1 ... bahdeniz
 10. 10.
  çok sevimli bir soliste*sahip, kaliteli müzik yapan punk grubu. en güzel şarkıları icin
  (bkz: give me a novacaine)
  (bkz: basketcase)
  (bkz: when i come around)
  (bkz: letterbomb)
  (bkz: time of your life)
  3 ... noodle