bugün

entry'ler (664)

türkiye nin eyalet sistemine geçmesi lazım

az önce benim arkadaşıma dillendirdiğim cümle.

evet arkadaşlar bu artık bir gereklilik. üniter sistem çalışmaz halde. insanlar cidden derin çizgilerle ayrıldılar. benim aklımda 5 adet eyalet var.

birinci eyalet; tabi ki de kürtlerin yaşadığı güneydoğu tarafı.
ikinci eyalet; istanbul
üçüncü eyalet; kıyı ege, kıyı akdeniz ve trakya kısmı dediğimiz türkiye'Nin modern yüzü.
dördüncü eyalet; ankara ve eskişehir'in birleşmesiyle oluşan bölge.
beşinci eyaet: akp yönetiminden oldukça memnun, haritanın geriye kalan kısmı. yüz ölçümü olarak en büyük eyalet bu olacak.

işte bu şekilde bütün eyaletler iç işlerinde kendi yasalarıyla takılacaklar. kimse kimseye baskı yapmayacak. birinci eyaletteki kürt istediği gibi kürtçe konuşurken, üçüncü eyaletteki trakyalı konya zhinyetinin yobazlığını yaşamak zorunda kalmayacak. yine aynı şekilde beşinci eyaletteki muhafazakar kesim izmir'i görüp din elden gidiyor diyemeyecek. özetle; herkes yerinde mutlu olacak. bu şekilde büyük türkiye kazanacak.

30 mart 2014 sahte oy eklenmemiş akp oy oranı

sanırım %30 civarı olacaktır. sahte oylarla %40'a yaklaşır.

inlerine gireceğiz diyenlerin ibretlik sonu

en gizli görüşmeleri bile basına sızdırılır. inlerine girelim derken kendi ininizi bile savunamıyorsunuz yahu.

akp yi sadece cahil ve hırsızların desteklemesi

bugün bir arkadaşımın dile getirdiği düşünce. biraz üstüne kafa yorunca ben de bu yoruma katılmak durumunda kaldım. akp gün itibariyle, sadece ve sadece cahil halkımın ve hırsız sevdalısı, çıkarcı, rantçı, yalaka insanların partisi olmuştur. bunun aksini iddia etmek saflıktır.

eskiden akp liberaliyle, solcusuyla, ateistiyle herkesi kucaklayabilmişti. ama yeni akp artık sadece ve sadece cahil halkımın ve hırsızların partisidir. bunu eski bir akp'li olarak söylüyorum.

rte nin bitmiş olup okeye dönmesi

evet bugün koca reyiz devlet bahçeli'nin de kütahya mitinginde dile getirdiği gerçek.

arkadaşlar boşuna kürek çekmeyin, rte bitmiştir ve okeye dönüyordur. okey elinde patlarsa işi çok zor.

bu yazım burada dursun, rte bu yazı göremeyecek.

rte nin fethullah hoca ya yaptığı ayı iması

rte'nin yaptığı büyük ayıptır.

ne diyor rte hatırlayın?

"inlerine gireceğiz onların, inlerine" diyor, dişlerini sıkarak...

inlerde kim yaşar? ayılar yaşar. o zaman rte fethullah gülen hoca'ya ayı demiş olmuyor mu?

fethullah gülen in altın vuruşu

hırsızları o kadar korkutuyor ki can havliyle ne yapacaklarını şaşırdılar. korkunun ecele faydası olur mu? olmaz. çırpınmaya devam.

kemal kılıçdaroğlu nu lideri olarak gören kitle

hırsızları sevmez.

fethullah gülen in altın vuruşu

takriben 30 mart 2014 seçimlerine 10 gün kala gelecek ve bazılarını hocanın elini eteğini öptürecek konuma getirecek vuruş. bekleyin hırsızlar, çok az kaldı.

cemaatin rte ye ergenekon a ve pkk ya verdiği ayar

bazı hainleri kudurtan ayardır. ne oldu lan ak troller canınız mı sıkkın?

fethullah gülen cemaati

(bkz: cemaatin rte ye ergenekon a ve pkk ya verdiği ayar)

cemaatin rte ye ergenekon a ve pkk ya verdiği ayar

öncelikle bahsettiğim cemaat gülen cemaati.

gerçekten de muazzam ayardır.

cemaat rte'ye ve ekibine,

darbeci ergenekon'a,

bölücü pkk'ya,

karşı dik durarak gerçek vatansever olduklarını göstermiştir. dualarımız sizinle yürekli insanlar. allah yâr ve yardımcınız olsun. amin.

fethullah gülen in dershane hassasiyeti

rte'yi al aşağı edebilecek kadar güçlüdür. sahi bu rte size ne vermedi de bu kadar kudurdunuz ey cematçiler?

fethullah gülen hoca nın rte yi nakavt etmesi

tahminlerime göre maksimum 30 gün içerisinde gerçekleşecek eylem. rte'nin açık açık yolsuzluk yaptığını belgeleyecek resmi mahkeme kayıtları yakında internet ortamlarında boy gösterecekmiş. internet yasasını bütün itirazlara rağmen hemen meclisten geçirmek istemelerinin nedeni de buydu sanırım. ama bence korkunun ecele faydası yok. sonun başlangıcındayız.

bazı arkadaşlar nereden duydun mübarek diyorlar. kaynak haramzadeler isimli twitter hesabıdır.

rte nin cemaate attığı çamur

cemaati üzmüştür. bakın rte gülen cemaatine "darbeci, çete" filan diyor. yahu bu adamlar darbeci ve çete ise neden yargılamıyorsun bu çeteyi? çünkü yalan konuşuyorsun, elinde tek bir kanıt dahi yok.

rte nin cemaate çektiği balans ayarı

cemaatçileri tir tir titreten ayar. bekleyin az kaldı, ininize gireceğiz, ininize..

rte nin cemaate çektiği balans ayarı

"inlerine kadar gireceğiz, inlerine!!!" dedikten sonra mübarek başbakanımız recep tayyip erdoğan'ın cemaate verdiği ayardır. bakın yakında görün bu cemaat tayfası başbakanımızın önünde el pençe divan duracaklar. fena tırstılar çünkü.

fethullah gülen hoca efendi nin sabrı

fethullah hoca efendimizi yıllardır tanırım. hatta elini öpmeyi bile başarmıştım öğrencilik yıllarımda. neyse. hoca efendimiz çok sabırlı bir insandır. ondaki sabır tabir-i caizse peygamber sabrı gibidir. ama gelin görün ki bu mübarek adamın bile sabrını bitirdiler. ne gariptir ki bunu yapan eski öğrencisi rte ve onun ekibi oldu. hoca efendi sonunda bedduasını etti ve beklemeye koyuldu. açık söyleyeyim ben hoca efendi'nin bedduasının tutmadığını görmedim. o beddua er ya da geç tutar ve o evlere er ya da geç ateşler salınır. bekleyin görün.

madımak ta insan yakanların işlediği günah

sanırım 3 cami bile yaptırsalar kolay kolay altından kalkamazlar. islam dini kimseye birilerini yakın diye emir filan vermemiştir. salak saçma, ne idüğü belirsiz hadisleri okuyup da islam dini'ni saptırmayın. peygamber efendimiz bile "kalbini açıp baktın mı? onun kafir olduğunu nereden biliyorsun?" demiştir. böyle bir din nasıl olur da insanları diri diri yakmayı hoş görebilir? bu tür olayları savunanlar din ile alakası olmayan din tüccarlarıdır. lütfen islam'ı yanlış tanımayın.

hala baş örtüsünden medet uman rte

gözümde pul kadar değeri kalmamıştır. yazık ettin kendine. sen bu kadar güce sahip ol, sırf buradan hala mağduriyet çıkartırım diye gerekli düzenlemeleri yapma, sonra da geç karşımıza ağlamaya devam et. böyle bir dünya var yaaa.