1. 1.
  başrollerinde cate blanchett ve brad pitt'in oynadığı ,10 kasım 2006'da vizyona girmesi beklenen film.
  2 ... laedri
 2. 2.
  alejandro gonzalez inarrıtu'nun son filmidir. cannes 2006 altın palmiye en iyi yonetmen odulunu almıs filmdir. fas, tunus, meksika ve japonya'da gecen yine uc hikaye ekseninde donen bir filmmis, merakla bekliyoruz.
  http://www.imdb.com/title/tt0449467/
  1 ... kabaktadi
 3. 3.
  fragmanının sonunda ' eğer anlamak istiyorsanız dinlemelisiniz. ' yazan ,merakla beklenen film.
  2 ... a dying wish
 4. 4.
  dünyanın bambaşka bölgelerindeki bambaşka yaşamların birbirini etkilemesi ve her biri apayrı bir trajedi yaşamakta olan bu hayatlara odaklanan bir hikaye. insanı kesinlikle düşünmeye sevk eden çok iyi bir film. ayrıca cannes'dan en iyi yönetmen ödülü ile dönmüş bir film.
  4 ... kenjin
 5. 5.
  abartıldığı kadar muhteşem olmayan film. verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana değmez.
  4 -13 ... sen bana bu diyemezsin
 6. 6.
  insanı derinden etkileyen roman okumayı sevenler için ideal başrollerde sadece brad pitt ve cate blanchett olduğu ancak diğer oyuncularında ( özellikle faslı cocukların oyunculuğu)cok iyi performans gösterdiği bir başyapıt.
  yönetmenınde hakkını yememek lazım tabi girişten devamını bildiğiniz basit filmlerden hoşlanıyorsanız tavsiye etmeyecegim bir film.
  4 ... rende
 7. 7.
  tek kelimeyle inarritu kokan,aynı anda dört faklı açıdan merak uyandırıp olayları süper bir biçimde birbirine bağlayıp bitiren,sanatsal filmlere yatkınlığı olmayıp film dağarcığı o şimdi asker,sınav ve hababam sınıfı üç buçuk gibi filmlerle sınırlı olanların tabii ki beğenmeyeceği güzel film.

  edit:brad pitt'i o kadar yaşlı Gael García Bernal'i ise film boyunca toplam 4 dakika kadar görmek biraz hayal kırıklığı yaratıyor.
  9 -1 ... j butterfly
 8. 8.
  son ana kadar bir süpriz olucak diye beklenen, yönetmenin diğer filmleri olan 21 gram ve amaros perosla kıyaslanınca biraz daha sıradan kaçan, lakin tabiki piyasadaki diğer filmlere bin basan, izlenesi bir film.
  3 -1 ... cece
 9. 9.
  çekilen en iyi ve en yorucu üçlemenin (amaros peros, 21 gram ve babel) son filmi.
  1 -1 ... zaknafien
 10. 10.
  üç farklı kıtada yaşayan insanların hayatlarını kesiştiren, hali hazırda gösterimde olan filmler içinde izlenebilitesi en yüksek film. yönetmenin zaman kavramıyla ileri geri oynaması, faslı çocuklar ve sağır dilsiz japon kızın oyunculukları şapka çıkartmıştır. yönetmen; alejandro gonzalez inarritu filmini şu şekilde özetliyor; " babel'de, üçüncü dünya ülkelerinde farklı pozisyonlardaki dil engel ve sınırlarını aşarak iletişim kurmaya çalışan insanların çabası anlatılır. beş yıldan beri kendi ülkemden uzakta sürgünde yaşayan bir yönetmen olmasaydım bu engeller konusunda herhangi bir kişisel fikrim olmayacaktı. bu filmde iletişim kurmanın ne kadar zor olduğu; fikirler ve önyargıların bizleri ülke sınırlarından daha fazla ayırıp böldüğü anlatılır. "
  6 ... fowler