1. 1.
  bir ay önce izlemiş olmama rağmen üzerimdeki etkisi hala devam eden...içimi karartmakla kalmayıp bir toz bulutu gibi hayatı karartan...depresyonda bi insanın izlemesi sonucu onu intihara sürükleyebilecek potansiyeli üzerinde barındıran film
  3 -2 ... baudelaire
 2. 2.
  başrollerinde sean penn, naomi watts ve benicio del toronun oynadığı amerikan yapımı film.yönetmeni alejandro gonzales inarritu'dur.
  7 ... televizyonçocuğu
 3. 3.
  saglam kurgulu basarılı film. benicio del toro nun müthiş performası da takdire sayandır söylenmelidir.
  5 -1 ... mamafih
 4. 4.
  sean penn'in oyunculuk dersi verdiği süper kurguya sahip film. Film insan hayatının ne kadar büyük tesadüflere ve kısa olduğunu anlatmak istemiş. Del toro'nun gerçek anlamda kendini ispatladığı, sean penn'in tuvalette sigara içme sahnesinde nasıl büyük bir oyuncu olduğunu tekrarladığı, naomi watts'ın ise ne kadar güzel biri olduğunu farketmemizi sağlamıştır.
  3 -1 ... berbay
 5. 5.
  21 gramin anlamı ise insanın ölüyken ve canlıyken tartıldığında ortaya çıkan fark...
  10 -1 ... berbay
 6. 6.
  vücuttaki oksijen miktarıyla alakası olmayan bir hafifleme olayı.
  3 ... mosquito
 7. 7.
  benicio del toro nun belki de kendini en iyi yansıttıgı film . sean penn ile filmi 2 kat daha mukemmel kilmistir.
  ... rockonbaby
 8. 8.
  oksijen miktarı düşüncesi ....nefes vermemizden sonra 21 gram hafiflememiz anlamına gelen bir mantıktır.dedirten başlık.tartıya çıkıp nefes verilip 21 gram hafifliyormuyuz diye test edebileceğimiz bir mantıktır....bilinmesi gereken bu sayısal veri 21 gram hafifleme sonucuna ulaşan bu doktorun terleme,ciğerlerdeki havanın boşalması vs...detaylarını çıkardıktan sonra ulaştığı sonuçtur.
  4 ... mosquito
 9. 9.
  sean penn öksürürken sizin de ciğerleriniz parçalanıyor.
  7 ... electronica
 10. 10.
  kurgusuyla insanın başını döndüren* oyunculuklarınsa son derece naif ve prüzsüz olduğu, geniş olarak düşünürsek insanın kaderinin ne kadar gizli ve ince ayrıntılarda saklı olduğunu * * * * * bize gösteren film.
  5 ... dogos