1. 1.
  dünyada metrekareye düşen kişi sayısı en fazla olan şehir.
  64 -23 ... zall
 2. 2.
  yanardağı aktif bir yer.
  20 -4 ... unsal
 3. 3.
  Japonya'nın başkenti. Japonca'da i kelime anlamı "doğuda başkent"dir. 12 milyon nüfuslu metropolitan bölgesi olan Tokyo dünyanın en büyük kentlerinden biridir.

  Tokyo Körfezi kıyısında liman şehri Tokyo 19. yüzyıla kadar Edo ("haliç kapısı") adı ile tanınmıştı. Edo kalesi 12. yüzyılda güçlü samuray klanı Edo ailesinin yurdu olarak Japon tarihine meydana geldi. 1603'de Tokugava Şogunluğu kurucusu ieyasu Tokugava, Edo'yu şogun yönetiminin başkenti yaptı. Şogunluk rejimi altında Edo Japonya'nın kürtürel ve ekonomik, politik alanında merkezine gelişti.

  1868'da Şogun yönetimine son veren Japon imparatoru, Kyoto'dan Edo kalesindeki eski şogun sarayına göç edip, eski başkent Kyoto'dan doğuda başkent olduğundan dolayı şehrin adı Tokyo'ya değişti. Yeni Japonya imparatoruluğu'nın resmi başkentine karar verilen Tokyo, II. Dünya Savaşı'nda ciddi bombardıman edilerek yıkıldı. Ancak savaştan sonra, Japonya'nın ekonomik gelişimiyle büyümeye devam etmektedir.
  12 ... arabaciarabayatasget
 4. 4.
  http://www.metro.tokyo.jp...ISH/PROFILE/overview2.htm

  yukarıdaki linkte yazdığına göre nüfus yogunlugu 13.416'dır.
  kısacası özel hayat diye birşey yoktur.*
  4 ... yildirimbjk
 5. 5.
  çok yakın vakitte değişmedi ise , dünya'nın en pahalı şehridir aynı zamanda .
  5 ... postsinaptik golge
 6. 6.
  yasanilasi sehir.
  2 -3 ... schizo
 7. 7.
  Japonya'nın başkenti. 33 milyondan fazla bir nüfusu vardır. Kanto bölgesindedir. Temmuz ayı boyunca sadece yağmur ve çamur vardır. Rappongi barlar semtidir, en iyi, pahalı ve kaliteli gece klüpleri burdadır. Harajuku ise gençlerin moda semtidir, kendi moda akımı vardır. insanları çalışkan ve saygılıdır
  3 ... celibon
 8. 8.
  dünya'nın en kalabalık şehri.bu şehirde 26.500.000 kişi yaşamaktadır.
  3 -1 ... diaspora
 9. 9.
  takayoshi sakabe'nin bir tokyolu olarak istanbul'a tercih etmediği yüzlerce şehirden biridir.

  moriybund sez.
  3 ... moriybund zoblivion
 10. 10.
  iş çıkışları sokakta yürümenin imkansız olduğu, insanların birer makineymiş izlenimini verdiği ve gizemli bir havaya sahip şehir.
  4 -1 ... personanongrata