bugün

Üzen gün çünkü yok.
O gemiyi bende seninle birlikte bekliyorum be ismail abi..
Aramızda görünmeyen kocaman duvarlar olan adam. Bayramdan bayrama elini çekinerek öptüğüm adam. Bana bi fiske vurmayan , ama bir kez bile şımartmayan adam.

Gözlerimin önünde kaza yapıp yere yıgildiginda, içimde yangınlarin başladığında seni hastaneye yetiştirmek icin ellerim titrerken arabanın kontağına o anahtarı zar zor takarken, dizlerim boşalıp gaza basamazken, bitti dedim... Gözde baban seni bırakıyor... Ablanı ,anneni,doyamadığı 3 yaşında ki kardeşimi bırakıyor, kendine gel...

Hala bilmiyorum, ben o adamı nasıl arabaya bindirip o hastaneye götürdüm. Hickiriklarimi yutup annemi ablamı arayıp "babamın tansiyonu düşmüş Hastanedeyiz yanımıza gelin" nasıl dedim. Olduğum yere oturup çığlık ata ata ağlamak isterken bi duvara yaslanıp nasıl ayakta durdum, bilmiyorum.
Bildiğim bir şey varsa oda şu. Ben seni kaybedip ayakta duracak kadar büyümedim baba.

Yaslandığım duvar yıkılma, yıkılırım.
Bir evladin cinaridir baba.
Ama hep oylw olmuyor.
Umarsiz oluyor bazen.
Bazilari terk edip gidiyor.
Bazilari zamansiz gidiyor...

Kiminin ici buruk kaliyor
Kimi hic bir sey hissetmiyor.

Böyleyse eger sevenler ve ozleyenler icin o hasretini, verdigi guveni, arkanizda duruşu hissettiren babalarim babalar günü kutlu olsun.
Saygiyla ve ozlemle!
Bana da bu kadar güzel seyler yazacak bi kizim olacak mı acaba? Kutlamasa da olur günümü varlığı benim icin özel olacak zaten.
hediye almayı düsünürken bugün bir olaydan dolayı kutlamayı dahi düşünmediğim gündür. iyi ve anlayışlı babaya sahip olanlar gerçekten çok şanslılar umarım uzun süre hep yanlarında olur. bazen insan öyle seyler yaşıyor ki o insandan bir parça taşıyan biri değil de kendinizi yabancı bir varlık gibi hissediyorsunuz. kızlarının hep yanında ve onlara destek olan tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
babamın beni sevdiğini hatırladığım gündür. Benden sevgisini esirgemediği için teşekkür etmem gerekir. Onu sevdiğimi bildiği için hatırlatma gününe gerek yok. Önemli olan katılmaktı gibi bir şey. baba seni seviyorum.
Benim içim fazla bir önem taşımayan gündür.
Sözlükteki yazarların, sözlükteki babaların ve baba adaylarının babalar günü kutlu olsun efenim. Net.
Tüm baba ve baba adaylarının babalar günü kutlu olsun.
insanların hunharca kutlama yaptığı ama benim bir yanimi hep eksik hissettiğim gün. Babam hayattayken bizde kutlardik ama 90 larda böyle sosyal medya felan olmadığı için kimsenin gözüne sokmuş olmazdik. Hayatını kaybetmiş bütün babalara rahmet , baba sıfatını hakedenlerin de bu özel gününü Kutlarım. Facete babalar günü ile ilgili olan videolara babasını kaybetmiş olanlar göz ucuyla dahi bakmasın. Zira acımasızdir, aglatir.
-------

Bunca şehid babası ve evladının olduğu ülkemizde babalar gününü kutlamaktan nasıl söz edilebilir ki?

--------

https://twitter.com/teror...status/744319117583253504
Canım babamı bahanesiyle arayacağım gündür. Adamı anlamam 44 senemi aldı, hala kızıyorum zaman zaman, baba olduktan sonra daha başka seviyorum yaramazı. iyi ki varsın , Allah eksik etmesin.
babası hayatta olmayanlar için acı, olanlar için güzel bir gün. benim içinse hiçbir anlamı yok..
Henüz 5 yaşındayken çekip gitmiş bir adam. Yüzünü bile hatırlamadığım o şahıs şuan bir hayalet sadece, peki umrumda mı? Hayır. Allah daha büyük dert vermesin. Varlığını hissetmeyince yokluğuna alışıyor insan...
Benim için hiçbir anlam ifade etmeyen gün.
Yazılanları okuyorum; babasını kaybetmiş olanlar üzülüyor, yanında olanlar seviniyor.
Benim ölmedi de yanımda da değil. Hiçbir şey hissetmiyorum.

Belki de en kötüsü bu. Kaybetmek hiç sahip olmamaktan çok daha iyi.
Babalar günümüz " NASIL " kutlu olsun.

görsel
sen hic gitmedin ki baba, gozlerimden kalbime tasindin.once bir yerdeyken simdi baktigim her yerdesin.
canim babam mekanin cennet olsun...
benimkilerde tık yok daha.
Bir de hiç bir şekilde size faydası olmayan ne maddi ne manevi bir katkısı olmuş buna rağmen her aradığında sadece para isteyen baba mı sokaktan çevirdiğim bir adam mı bilemediğim vicdansız sevgisiz bencil sadece kendine Müslüman babalar da var onlarla karışmasın babalar. Gerçek babalık bu değildir eminim.
Anneler günü,öğretmenler günü, sevgililer günü,babalar Günü...
Gereksiz olduğu kanısındayım.hediye almak için sırf bu günleri bekleyen ince fikirliler var. Belki de kutlayamadigim için bu kadar gereksiz görüyorum. .
Anneli babalı sağlıklı huzurlu öpücüklü tesekkurlu özel günlere. .
10 yıldır olmayan gün.
Bana neyin eksik diye sorma hayat, babam derim yerini dolduramazsın.

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
bana büyüdüğümü gösteren gündür . daha üç sene önce babamın elini öperken şimdi toprağını öpmek boynuna sarılırken soğuk bi taşa sarılmak ... ama şimdilerde onu gerçekten anlıyorum o da babasını genç kaybetmişti ama pes etmemişti kendi ayağının üstünde durmuş kendi ailesini kumuş beni ben yapmıştı şimdi başka diyarda olmasına rağmen bana hala yol gösteren babam mekanın cennet olsun .
Tüm babaların, baba olmaya hazırlananların, baba adaylarının, geleceğin babalarının her birinin babalar günü kutlu olsun.

Eğer babanız vefat ettiyse umarım yattığı yerde rahattır, ağlayıp onu da kendinizi de üzeceğinize dua edin en güzel hediyeyi vermiş olursunuz. Rahat uyusunlar..
güncel Önemli Başlıklar