Sacmaliktan ibaret, gosteris delisi insanlarin ortaya dokuldugu, yaralayici gunden farkli bir gun degildir.

Her zaman soyledim soyluyorum, bu ve bunun gibi gunler batinin dayatmasi sonucu kabullendigimiz hicbir manevi ve mantiki yonu olmayan gunlerdir.

Benim babamin, anamin gunu her gun, belli bir gun degil.

Bugun babasini kaybetmis bir cocuk mezarinin basinda her zamankinden daha fazla aci cektiyse, cok afedersiniz ama sokayim gununuze.
tüm babaların babalar günü,
babalar gibi
kutlu olsun
amin.

görsel
Kutlamadım.
Kutluyan olmadı.

Halbuki ki sabahtan beri,

Kızımdan,

Mesaj veya telefon

Beklemistim..
Babama sarılıp öperek faydalandığım gündür. iyiki benim babamsın.
Biologic baba olmasam da, hep baba demişlerdir sağolun zanım evlatlarım.
Düşünüp mesaj atan herkese teşekkür ederim.
kızım ilk defa bana gerçekten baba olduğumu hissettirdi. burnumun direği sızladı. sevinçten karşısında tutamadım kendimi ağladım. o da benim ağladığımı görünce dudağını büküp benimle birlikte ağladı.

36 yaşında adamım ben. bu kadar hüzün bozuyor bu yaştan sonra.

sözlükteki bütün babaların babalar günü kutlu olsun.
Başta evlatlarından uzakta vatanımızı savunan mehmetçiklerimiz olmak üzere, vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatlar yetiştiren tüm babalarımızın bu özel gününü kutlar, vefat eden babalarımıza da Allahtan rahmet dilerim.Babamın da babalar gününü kutlar ellerinden öperim. #BabalarGünü
erken göçtün güzel adam. çok erken... senin gidişinden sonra küçücük bedenimde yüreğime kocaman bir yer açmak zorunda kaldım. yüreğimi büyütmek zorunda kaldım, bu yokluk duygusuyla baş ederken bir yandan anneme teselli olabilmek için. bu ikisiyle bitmedi tabii. sana verdiğim ömürlük bir söz vardı. onu tutmak için yüreğimi biraz daha büyütmek zorundaydım. bununla bitmedi. sen gittikten bir ay sonra kucağıma minicik suratı, kocaman gözleriyle bana bakan masum bir melek verip "bak sen bu bebeğin teyzesisin, anne yarısısın." dediler. yüreğimin yanına bir yürek daha ekledim. bitti mi? hayır. senin yüzüne karşı konuşmaya cesareti olmayan kim varsa arkandan konuşmaya başladı. en yakın akrabalarımızdan bile darbe aldık. yüreğim yeterince büyümemiş olacak ki dayanmamaya başladı. mücadele etmeyi acıya acıya öğrendim. şimdi o kötü insanlara karşı kendimi çok güçlü hissediyorum baba. ama bir o kadar da aksi, kötü, acımasız ve tahammülsüz... kötü insanlara en yakınlarımdan çıksalar dahi acıyamıyorum çünkü. bu yüzden en yakınımdaki insanları bile kırıp döktüm zaman zaman. seni seviyorum ama sana layık bir evlat olduğumu düşünmüyorum. gelemedim bu bayram yanına. gelecektim ama beni görünce belki istemezsin diye gelemedim. belki kızmışsındır bana güçlü olmaya çalışırken acımasızlaştığım, kırıcı bir insan olduğum için. tahammülsüz ve sinirli bir insan olup çıktığım için belki artık eskisi kadar sevmiyorsundur beni diye. özür dilerim. babalar günün kutlu olsun.
Baba olmayi hakkedenlerin babalar gunu kutlu olsun.
görsel
babalarımız bizi bu yaşımıza kadar getiriyor gösteriş için değilde içten kutlayın babalar gününü alabiliyorsanız küçükte olsa bir hediye alıverin.
35 sene oldu yüzünü görmiyeli..

En son 7 8 yaşlarında görmüştüm..

Yarınarayıp baba babalar günün kutlu olsun diyeyim. Belki kalpten ölür gereksiz...
Anneler günü kadar değerli olmayan.
Bugündür. Kutlu olsun. Evet.
kutlu olsun. baba duası almanın manevi değerini, önemini düşününce anlıyoruz ki babalar da, anneler kadar önemli hayatımızda. yanlış anlaşılmasın günü önemli değil. yani herhalde sanırsam bir annelik kadar kutsal denmemesi babalarımızı değerini azaltmıyor. azaltmamalı. fakat böyle derken sosyal medya cıvıklığına da değinmeden geçemeyeceğim. anlıyorum paylaşımlar yapılmak için var fakat çok göze sokulmasının bir anlamı yok bence. paylaşım yapılmasın demiyorum ama yani şimdi bakıldığı zaman baba sevgisini anlattığın paylaşımlar, babalar günü özelinde oluyor. haliyle bu özelinde durumlar olanı da olmayanı da değişik şekilde etkileyebiliyor. bir keresinde anneler günü için paylaşım yapmıştım böyle. sonrasında pişman oldum . yani annem için değil tabii de, herkesin özelinde olan bir duruma yaydığım için. illa da paylaşım olacaksa sade bir paylaşım en iyisi. ya da ben ne diyorum ya, ne paylaşımı ne sadeliği. gidin sarılın annenize babanıza hayatta iken.
Sözlükteki, tüm evlat sahibi erkek yazarların, babalar günü kutlu mutlu olsun...allah evlat acısı göstermesin...
Baba vasfına haiz adam gibi adamların, sonsuzluğa uğurlanan şahane babaların günleri kutlu olsun!

Seni ne kadar òzlüyorum bir bilsen...
Belki hissediyorsundur...
Umarım...
Tıpkı anneler günü gibi hüzünlendiren bir gündür çünkü bunu kutlamak için bir babası veya bir çocuğu olmayan insanların buruk geçirdiği gerçeği vardır. Hâl böyle olunca özel bir günmüş gibi davranamıyorsun. Ama yine de sevgi dolu tüm babaların günü kutlu olsun..
isa annesine,
anneler gününde kutsal kase almıştı.

bakalım babasına ne alacak.

not: siz siz olun sevdiklerinizi hatırlamak için gün icat etmeyin.
“Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!
Ne zulüm, ne ölüm, ne korku
başımı eğemez!
Yalnız senin elini öpmek için
eğilir başım.”

Nazım Hikmet
tüm babaların değil, sadece iyi babaların babalar günü kutlu olsun bugün.

baba denilen varlık, gereğinden az önemseniyor. babandan sevgi almaman büyütülmüyor. halbuki bu, insanın hayatına inmiş bir balta gibi. her şekilde büyük psikolojik sorunlara sebep oluyor. keşke her baba iyi yapabilseydi babalığını. keşke her baba düşünceli, sevgi dolu, merhametli olabilseydi. işte ben bugün öyle olanların günlerini kutluyorum.

babasını kaybedenlere sabır, hayatta olanlara iyi ömür diliyorum.
Bir anneler günü kadar infial yaratmamıstır. Sanırım "anne" herkes için biraz başka.
Türk aile yapısında baba oğul sevgisi pek gösterilemez maalesef yani babasının kendisini sevdiğine emin olan erkek pek yoktur.