bugün

her haziran ayinin ucuncu pazaridir.
(bkz: anneler günü)
harçlık istememek eylemini gerçekleştirerek kutlanılan gün.
(bkz: babalara gelme)
geçen sene hayatımda ilk kez akşama kadar uyumaya çabaladığım,uyuyamayıp 4de kalkınca 4buçuk gibi içmeye başladığım,gece 4e kadar tek başıma dünyaları içip ağlayarak sokağa çıkmadığım kapıları açmadığım bir gün olarak geçirmeye başladığım,bundan sonraki ömrümdede böyle geçireceğimi düşündüğüm eskiden pek de tatlı latif gelen bir özel gün.herkese çok uzun yıllar tatlı bir kutlama günü gibi gelmesi dileğiyle.
bu sene 18 haziran'a gelen gün.
sanki bilinçli yapılmış gibi, sürekli öss sınavı olduğu güne denk gelmektedir, babaya kötü bir hediye oluyor hep..
her sene para biriktirmeme rağmen son dakikada parayı harcayarak ancak bir gömlek ya da kravat alabildiğim gündür.
haziran ayının ikinci haftası, iç burkan gündür. * buruk geçirilecek 3.hazirandır...
iktisat tarihi finalinin olduğu gün.
(bkz: babayı almak)
hersene bir mafya patronunun yılın babası seçildiği gün(geçen sene polat alemdar seçildi ama nerde bilmiyorum yerini)
Herşeyin üzerinden para kazanmayı amaçlayan sistemin bu seferde baba sevgisi üzerinden ticaret yaptığı gündür.
Aslında,o reklam panolarını gören nice babasız ve annesiz çocuklar bir nebze olsun dşünülseydi bu tür günler olmazdı.
bu sene oss ile ayni gune tekabul etmesiyle beraber sonuk gececegi muhtemel gun.zira babalar gununde dahi, herseyden degerli babalar evlatlarini alip okullara kosacaktirlar.aslinda oss ye tekabul etmesi bu acidan harikulade olmustur.evlatlarin babalar gununde babalarinin degerini bilmesi,ve iste yanimda yine demeside muhtemeldir.hatta muhtemel olmakla kalmamali,denmelidir.babalar kucaklanmali, dizinin dibinde bu guzel gun gecirilmelidir.kutlu olsun diyorum.
efendim bugündür, unutmayınız..
babasından uzakta olanlar imkan varsa en azından bir telefon etsinler..
kapitalist sistemin attığı kazıktan sonra babanın alınan telefona 'aa ben yeni modelleri bekliodum bilerek almadım bunu geri verelim'demesiyle bidaa hediye alırsam iki olsun dedirten bundan sonra sadece bir öpücüğün yetmek zorunda olduuğu anlamlı gün.***
bu sene 17-haziran'a denk gelecek olan gundur. * *
anneler günü kadar önemli görülmeyen gündür. nedendir bilinmez anneler gününün yanında sönük kalır.
babamın üniversite sınavına girecek olan kardeşime bana verebileceğin en güzel hediye sınavda başarılı olmaktır yavrum dediği ,acaba benden ne bekliyor diye düşündüğüm arko traş kolonyasının artık işe yaramadığını anlayabildigim gün.
bu yıl yanlışlıkla bir hafta önceden kutladığım gündür.gariptir ki babamda hiçbir şey dememiştir.sanırım o da yanlış hatıladı.
bugündür, babaların günüdür. babalık görevini en olması şekilde yerine getiren bütün babaların kutlu olasıca günüdür.
bir pazarlama tekniği daha olan gündür. lakin tarafımdan da bu entryi girmeden önce kutlanmıstır (bkz: sistemin carkı olmusuz)*
diğerleri;

(bkz: anneler günü)
(bkz: sevgililer günü)
(bkz: öğretmenler günü)
(bkz: kapı komşuları günü)
(bkz: hede günü hödö günü)
hangi babalara hitap edildiği anlaşılamayan gündür.babalar kaça ayrılır? gibi sorularıda beraberinde getirmektedir.
ticari çıkar ve duyduların çatıştığı bir hadise.
hakkı asla ödenemeyecek babalarımızın gününe verilen isimdir. tüm babaların babalar günü kutlu olsundur.
sevgililer günü, kadınlar günü, anneler günü gibi kadınlara özel o kadar gün varken, babalara özel tek gündür.
varoluşumuzun etken faktörü, canından kanından bir parça olduğumuz, her kaprisimize rağmen bize sırt çevirmeyen, koca yürekli bol şefkatli biricik insanın "baba"mızın yılda bir kez de olsa kendini özel hissetmesi için bahşedilen gün. kendileri de bilirler ki sadece bir gün değil, her gün özeldir. ve babalık vazifesini koca omuzlarında taşıyan her babanın günü kutlu olsun.
eve gelen misafirlerle birlikte evde 3 tane babanın olması üzerine pastanın üzerine 3 tane mum dikilerek kutladığımız gündür.ilk defa böylesini denedik..

(bkz: Çığır açmak) *
güncel Önemli Başlıklar