yeter artik be babasi olan var olmayan var, gozune gozune sokmayin milletin. gidin babaniza ozel oldugunu hissettirin yeter, bazilarina nispet yapar gibi her yerde bunlari gormek zorunda degiliz.
Yarın kutlanacak gün. Annem yok babam sağ. Hayattaki tek varlığım. Ona hediye almam lazım.
Yıllardır her sabah ilk kutlayan küçük kızı olarak bu yıl ilk kez kutlamayacağım gün. Ben onu tüm ihmalleri tüm yanlışlarıyla severdim. Hep haklı bulurdum. O bir kadın için hem ona olan sonsuz sevgimi kullandı hem de beni paramparça etti. En acısı da gözlerinde en ufak pişmanlık yoktu. Yıllarca herkes "bu kadar fedakar olma baba olan o derken" herkesi kırdım duymazlıktan geldim. Fakat herkesi haklı çıkarıp beni bu denli parçaladığı için teşekkür ederim. O hep güvendiği sevgim yok artık. Umarım yarın hissedersin. Sahi benim burnumun direği sızlıyor ya senin günün sahibi?
https://youtu.be/ZHen7RX-bVs
hangi tarihte olduğunu babamın bile bilmediği gün. gereksizlikler furyası. kapitalizm oyunları.
sosyal medyada ve reklamlarda sevemediğim gündür. anneler günü de böyle. ya anlamıyorum; herkes , kendi anne babasının gününü kendi kutlasa. milletin gözüne sokmadan. çok mu zor.
hadi reklamları anlayabiliyorum. endüstri ve piyasa peşindeler. işleri o zaten. doğal. ama facebooktur , instagramdı, orada burada; baba vardır arkanı yaslayacağın gibisinden afilli sözler. ne bileyim ya bana samimi gelmiyor. duyar kasma peşinde falan da değilim. üstte yazdıklarımı okursanız, kimlerin gözüne soka soka duyar peşinde oldukları belli zaten.
görsel

Seninde babalar gununu unutmadik halil gunesli.
ergenlik dönemimde, babamın çalıştığı taksi durağının yolundan beni görmesin diye geçmiyordum.
şimdi o yoldan babamı göremeyeceğim için geçemiyorum.

hayattayken babanızın kıymetini bilin.
Benim babam başta olmak üzere tüm babaların babalar gününü kutlarım!

Çok mu resmi oldu?
Tüm özel günler gibi anlamsızdır.
Ek olarak tarafımca can yakar.
görsel
bugün babalar günü değil mi?

babam sabah ameliyat olacak. bense yanına gidemiyorum.

sarılın babanıza eşşek sıpaları. bazı şeyler sonradan koyuyor. geç kalmayın.
Bugündür. Hayatta bir babam kaldı onla da konuşmuyorum. Ona hediye almam lazım.
benim babam biraz sorunlu bir baba. hani birbirimize sevgimizi hiç bir zaman tam olarak gösteremedik ha aramızda bir sevgisizlik olduğundan değil ama keşke bazı şeyleri bana yansıtsa.
geçenlerde sınavdan çıktım görüntülü aradı. berbat geçtiğini söylemiştim canımda sıkkındı. takmış ona anneme ''o üzülmüş ben daha çok üzüldüm'' demiş.
peki baba soruyorum neden? neden bunları annem yerine bana söylemiyorsun.
neden hissettiğin onca güzel şeyleri zayıflık olarak görüyorsun?
neden sevginin açığa çıkmasında korkuyorsun?
bilmiyorum..

ama bunları bende sana söyleyemiyorum. yine yazacak, çizecek yer burası. ama iyi ki varsın.. iyi ki başımın sıkışacağını hissettiğimde aklıma gelen ilk kişisin iyi ki koskocaman bir çınar ağacısın.

ve babası bir şekilde yanlarında olamayanlar.
bu ve buna benzer günlerde aklıma ilk siz geliyorsunuz. Biliyorum ve susuyorum çünkü elimden susmaktan başka bir şey gelmiyor.
Siz onun oğlusunuz,kızısınız bunu bilin ve böyle yaşayın. Ve inanın ki babanızın gölgesi gölgenizde yaşıyor..
seninde babalar günün kutlu olsun neşet baba..

neşet ertaş diye yazılır, neşe, dert, aşk diye okunur..
yine sacma sapan bir gün. hayır ne gerek var yani kim cikarmis bu günleri. bunlar amerikanin oyunlari diyecegim olmayacak.

babamla aramin kotu oldugundan felan degil. aksine cok iyi anlasiriz. tekrar su dunyaya gelsem tekrar yine babam olarak secerdim.

ama babasi olan var olmayan var. olup babalik yapamayan var baba ne demek bilmeyen var. su sacma gunleri insanin gozunun icine soka soka kutlamayin allasen. biz babana ne hediye aldigini gormeyelim. ne kadar cok sevdigini okumak zorunda da degiliz. ilgilenmiyoruz. en son anneler gununde arkadasimiz annesinin yoklugunu hissetmesin diye kirk takla atmistik. ama ne yaziktir ki elinden telefonu alip sosyal medyaya bakma diyemedik.
öncelikle evlatlarının kıymetini bilen tüm babaların babalar günü kutlu olsun.

bu da babam için;

"o kadar yoktun ki seni hatırlamak için sebebim yok. yine de huzur içinde uyu. "
gurur duyduğum dürüst insanı fatihalarla andığım gündür.
çok şükür bu yılkini de sürpriz bir telefon almadan atlattık. daddyler, sugar daddyler günü falan varsa oradan devam.
Hiç kutlamadığum özel gün. Benim babam sorumsuz yalancının tekiydi uzun zamandır görüşmüyorum. Nasıl bir baba olmamam gerektiğini böyle günlerde aklıma getirir ayağını denk al diye uyarırım kendimi. Gönül tam aksini isterdi ama hayatın bana öngördüğü bu maalesef.
Buradan babalarin babasi don carleonenin de babalar gününü kutluyorum.
https://youtu.be/YiIJ-7q8UKM
Kanın yerde kalmadı baba rest in piis.
yalnızlık.
görsel
Babalar gününde yapılabilecek en iyi aktivite, kafka’nın babaya mektup eserini okumaktır.

Babalar günün kutlu olsun b a b a .
belki de en komik kutlama mesani istanbul fatih belediye baskani sn.mustafa demir'in yaptigidir.

https://www.instagram.com/p/BVe3M5EgK7g/
Bitmiştir. Herkes artık evine dönebilir, hayatına kaldığı yerden devam edebilir. O paylaşılan afili fotoğraflar, süslü sözler gerçekten muhteşemdi. Bir çoğu pazartesi sendromu gibi "off yine mi babalar günü?" diyerek zoraki Kutladıysa da, olsun onların samimiyeti(!) De takdire şayandı. Hadi şimdi önümüzdeki özel gün ve geceler için hazırlık yapalım.