bugün

Ömrü boyunca yanımızda durmaya çalışan babalarımız için değil de tamamen alışveriş delilerine özel bir günmüş gibi alışverişe teşvik etmek amaçlı yapılan bir eylemdir.

(bkz: Bize hergün babalar günü)
Ne bir babanın ne de bir annenin manevi olarak üzerimizdeki büyüklüğü tek bir güne sığdırılamaz.

Böyle günlerin ta amk. Uyanığın biri sırf ticaret olsun diye bu günleri türetiyor biz de üzerinden maneviyat kasalım. Her gün sevin olm niye bugün daha özel olsun.
Beyler babalar gününüzü kutlarım.
görsel
Malum organımızda olmayan gündür.
her zamanki gibi sönük geçmektedir.
geçen sene ilk kez farkına vardığım özel gün.
babasız geçirdiğim ilk babalar günüydü çünkü. insanların en özeli baba sevgisini bile sosyal hesaplarından milletin gözüne gözüne soktukları için biraz ağır gelmişti açıkçası bu farkındalık.
bu sene itibariyle her şey eskisi gibi. gün içinde haberim oldu. babam olsaydı en fazla elini öperdim.
ilgilenen varsa babalar günü kutlu olsun.
allah babasını yitirenlere sabır versin, rahmete kavuşan babalar gittikleri yerde mutludur umarım. ama daha önemlisi böyle günlerde lütfen gövde gösterisi yapar gibi ana babalarınızla mutluluk pozlarınızı paylaşmayın. çünkü"varınızla" yoka düşmüşleri incitmemek lAzım.
https://youtu.be/WUIM4DAD_sA
Bir bakarsın oyuncağın kırılmış
Arkadaşın sana küsmüş darılmış
Kavga etmiş; kaşın, gözün yarılmış
Yaşlı gözlerle bana gelip sakın üzülme yavrum
Böyle büyür insanlar; ağlamak çare değil
Zaman değirmenini durdurmak kolay değil
(ama babacığım)
Babası hayatta olmayanlar, babasıyla arası bozuk olanlar, babasıyla görüşemeyenler belki babasını hatırlamak istemeyenler varken olmasa da olur bir gündür, olan var olmayan var.
görsel
En sevdiğimin günü.
Babammmmmmm!!! Şükretme sebebimsin. iyi ki varsın. Sen benim tüm iyikilerimin tek sahibisin.
Babam,arkadaşım,sırdaşım.
Hayatta tek derdin biz olduk daima. Her attığım adımda seni düşündüm. Babam ne der, mutlu olur mu,ister mi istemez mi? gibi.
Senin yüzündeki gülüşü solduran insanlardan nefret ettim.

Sen çocukluğumsun. "Bebişin" sen olduğun sürece asla büyümeyecek. Başıma ne gelirse gelsin sen her zaman dimdik yanımda oldun. Asla yalnız bırakmadın.

Hatalıysam sustun!!! En büyük cezan oldu suskunların.
Düştüğümde kaldırdın!!! Elimi bir an olsun bırakmayacağını bilerek büyüdüm.
Başardığımda gururlandın!!! Yapar benim kızım kafasına koyduğunu dedin.
Sen daima arkamda oldun. Bir an bile bana sırt çevirmedin. Hep yüzünü ne güldürecekse onu yap ben her an yanındayım dedin. En büyük desteğim oldun hayatta.

Kocaman oldum. Ama senin varlığını bilmek hala bir yanımı çocuk yapar. Nazlanırım. Baba ben hastayım, baba ben susadım,baba ben sıkıldım,baba baba baba!!! Hala tek bir offf demeden her isteğimizi yerine getirmek için çırpınırsın.

Sen yokluklarımı var eden adamsın!!! Sen hayallerimi gerçek yapan adamsın!!!
Sen hayatta tek güvendiğim adamsım!!!

Babammmmm...
Can parçam...
Babalar günün kutlu olsun.
Allah seni başımdan eksik etmesin.
Senin yokluğunu bana göstermesin.

Seni çok çok çok ama çooooooooooooook seviyorum.
hediyesiz, bi öpücükle geçiştirilecek bir gün daha. kadın erkek eşitse, anneler gününde harcanan yekün tutarı ben de nakit olarak istiyorum arkadaş!
bütün babaların gününü kutlarım.
bir gün kızın biri anneler günü ile ilgili vaazı dinlerken babalar gününün olmadığını farketmiştir. onu annesi değil babası yetiştirmiştir. o da babası için bir gün olmasını ister. babasının doğduğu gün olan haziran ayının 3. haftasını babalar günü yapar.
çok fazla abartılmaması gerektiğini düşündüğüm gündür. sosyal medyada özellikle sanki herkesin babası sağmış gibi, sanki herkes babasına o gün içinde ulaşabilirmiş gibi, sanki herkesin babasıyla iletişimi mükemmelmiş gibi bazı arkadaşlar abartılı mesajlar paylaşıyor. fakat durum öyle olmayabilir. x kişisinin babası 10 yıldır toprak altında olabilir, y kişisinin babasıyla günlük diyaloglar haricinde iletişimi olmayabilir, z kişisi aileye çok uzak yaşıyordur ( örneğin yurtdışı amerika gibi ya da aynı ülkenin bir ucu gibi) ulaşım sorunu vardır falan filan. bunların da düşünülüp öyle sosyal medyada paylaşılması gerektiğini düşünüyorum. zira birçok kişinin, özellikle de kız çocuklarının, kapanmaz yarasıdır babaları. o yarayı bir daha kanatmaya gerek yoktur.
Ben: Babalar gunumuymus bugun ay babacim canim.

Babam: hi babalar gunu. Para istedigin gunler babalar gunu bugun tiri viri demi.

Ben: pof ne alakasig var ya.

Adam taniyor cocugunu cok zorlamaya gerek yok.
git sarıl,öp lan babanı,
bir tavla atın karşılıklı mesela
seviyorsan tabii..

muhtemelen senden önce ölecek o adam ve sen hiç birşey paylaşamadığın günler için yanacaksın, alamadığın o s.ktiriboktan gömlek için değil..
Evet babacığım. Babalar günün kutlu olsun. Seni çok seviyorum bunu hiç belli etmesem de. Sen de beni çok seviyorsun biliyorum. Yine belli etmesen de.
babamla beraber mangal yaparak geçirdiğimiz gün.
hem o olmadan geçen onun günü. hemen de gidişinin 1. ayı. benim de baba olmamı bekleyemeden gidişinin...
Rahat kutlayamadığım ama şükrettiğim gündür.
Bir kaç arkadaşımın babası vefat etti; doğal olarak onlar için de kalbim acıyor, suçlu hissediyorum kendimi. Özel günü geçtim normal zamanda bile "baba" kelimesini kullanmamaya özen gösteriyorum; kalplerine hüzun düşürmeyeyim diye. Konusu açıldığında bile onlardan önce ben başlarım ağlamaya, onların bir tarafı hep eksiktir ne kadar guçlü görünmeye çalışsalar da; canı gitmiş daha ne olsun.

Kutluyor muyum? Evet kutluyorum ve şükrediyorum kahramanım benimle diye, başımızdan eksik etmesin diye dua ediyorum.

Gidenler için de duam eksik değil, arkada kalanlara da...

Babalar gününüz kutlu olsun sözlük babaları/adayları. Aileniz için iyiki varsınız.
görsel
Bugün geçti ve bitti. Eee şimdi kim hatırlıyor? Kim babasına dünki kadar düşkün? Ya Canım babacığım yazıp paylaşılan, beğeni alan fotoğraflar? Sözlükte artı oy alan entryler? Babasız çocuklardan dem vurmalar, yazılan yazılar? Neredesiniz lan hani ?
Hayattaki tek gayeniz kendinizi başkalarına beğendirmek olmuş. Tek amacınız başkalarına göstermelik bir şeyler yapmak. Baba sevginiz bile.
aşırı gereksiz, para tuzağı olmuş bir gün. anneler günü kadar da meşhur değil. açık ve net.
Babalar Günü'nün en popüler hediyesi kravattır.
Babası hayatta olanların, hayatta olup " babalık" vasfına haiz olan babaların kutlayacağı gündür.
Kutlu olsundur!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar