bugün

on yıla yakındır kendi isteğiyle sizinle ne görüşmek ne de konuşmak isteyen bir babanız varsa bugünü yanınızda ananlardan şiddetle kaçınmanız gereken bir gündür. yoksa garip sorulara maruz kalıp hayatınızı sorgulamanız gerekebilir. aman dikkat!
sevgililer günü ve anneler günü gibi sÂdece kapitalizme hizmet eden, sevginin para ile kapıştığı sözde özel günlerden biri. *
bazilari icin gsm operatorlerinden gelen, televizyonda ve gazetelerde yayinlanan babana vidi vidi reklamlarinin ic burktugu gundur.
ilk defa babamı kutlamadım 23 yıldır. 23 yıldır ilk kez aramıza mesafe girdi. uzatsam elimi dokunurum ama gözleri benden çok uzak. bakışları eskisi kadar sıcak değil. cesaret edemedim babam günün kutlu olsun demeye. aynı evde iki yabancı olmayı tercih ettim. kızıyorum kendime. ama bilse bu kızın dik başlı görünüşünün altında o en çok sevdiği evladının olduğunu. biliyorum yine en çok sevdiğin benim. yine bakmaya kıyamadığın, görünce yüzünü güldüren, yokluğu aratan kızınım. bir baksan gözlerime eskisi gibi atlamaz mıyım sanki boynuna? seni çok seviyorum bunu asla unutma. belki bilmeden kırıyorum ya affet. seninle yabancı olmaya dayanamıyorum.
'babana gününü göster' sloganlı gündü,dündü.hediyeyi annem almıştı her zamanki gibi elime tutuşturdu git ver diye ve babam aşırı beğendi merserize tişörtü.
kutlayan olmakla kutlanan olmak arasında kesintili döneme girilmiş günlerdir.
2007 yılında 17 haziran'a gelen gün...
babalar günü öğrenci için aranması zorunlu bir gündür.anneler gününde sevdiğinden ararsın fakat babalar gününde vijdanın dürttüğü için ararsın.ee sonuçta para gönderen o.
endustri haline gelmis duygusal bir olaydir.
annelerinkine göre ikinci planda kalan gün.
TÜM dünyada ödemeli telefon görüşmeleri en çok gerçekşetiği gün. gerçek bir bilgidir bu.
hediye almanızı istemez. çünkü çok seçici olan kendi aldığı şeyden başkasını beğenmeyen neden başak burcu değil de kova diye sordurtan babadır. alırsınız hııı der beğenmez ama almazsanız beni hatırlamadılar beni önemsemiyorlar der. iki arada bir derede kalırsınız. hatırlıyorum da ona kalemli bileklik almıştım ve ona takacaksın diye cıngar çıkartmıştım onu takıp işe gitmişti. işte ilkokul öğrencisisin o zaman düşünemiyorsun pek. *
her perşembe günü delikanlı türk halkı tarafından kutlanan gündür, bu özel günde siyah takım elbise giymek adettendir.
(bkz: kurtlar vadisi)
durex'in bir reklamında kıllandığı cümledir.

"durex, rakip markaların ürünlerini kullanan erkeklerin babalar gününü kutlar."
unutulsa bile reklamların gözümüze gözümüze sokarak hatırlattığı ticari gün.
2008 yılında öss'yle ve doğum günümle aynı tarihe rastlayan gün. yani bazılarımızın hediyeyi, bazılarımızın yeni bir yaşı, bazılarımızın da ilk ya da *son kez babayı(!) alacağı gün olacaktır.
günleri karıştırarak bir hafta öncesinden babama hediyesini verip kutladığım gündür. lanet olsundur.
- bab! babalar günün kutlu olsun.. mucuk mucuk
+ gerek yoktu evladım. ( paket açılır )
- oeh.. buna kaç lira verdin. ( yakadaki etikete bakılır )
+ hediye bu babacım ya parası sorulmaz... ekstre gelince ödersin
- öperinn!!!
*
reklamlara bakılırsa anneler günü kadar ilgi çekmeyen gündür. anneler günlerinde ortalık reklam kaynardı.
(bkz: eskiden buralar çayır çimendi)
15 haziran 2008 tarihi itibariyle kimi babanın hakikaten tam günü olacaktır. bir düşünün. sabah kalkıyorsunuz babalar günü bu biiir. günün tü mutluluğu içinde bir de evladınızın öss'de iyi bir sınav geçirmesi ekleniyor bu ikiii. keyifler tam tıkırında. ve günün pazar olması ve dolayısıyla işin gücün olmaması bu üüüç. ve akşama belki de günün türkiye için en önemli anlarından biri türkiye - çek cumhuriyeti maçı bu da dööörrt. daha ne olsun? şimdiden tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
2005 yılından beri ruhsuz,şuursuz bir şekilde içimin burkularak babasız geçirdiğim gündür.*
her sene öss ile aynı güne denk gelen gün! acaba öss yüzünden öfkelenen babaları sakinleştirmek için mi yoksa babayı aldınız mesajı vermek için mi???

(bkz: komplo teorileri)
bazı insanların duygularını hiçe sayan gündür.
baba demeği özlediğim gün..
bu sene 21 haziran'da kutlanacak babalara hediye alma günü.