bugün

insanların aslında içlerinde biriktirdiği ilizyon, beğeni. bir insan görülür, bu biriktirilmiş ilizyona benzetilir. sevilir, âşık olunur. herkes mutlaka içersinde bir takım ilizyonlar saklar.

(bkz: güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa)
eğer aşık olduysanız zihninizin bir saniye bile düşünmekten vazgeçemediği birine sahipsiniz demektir.
karşındakini her bakımdan elde etme arzusudur, gerçekleştiğinde biten arzudur aynı zamanda...
bir hapşurma efekti.

-aşşkk!
+çok yaşa...
A=amansız
Ş=şerrefsiz
K=kolpa duygu.
yapay mutluluktur, alevlenmeside sonmeside kolay olur.
erkek-onaylanmış bir şekilde aşkı tarif et.
kız-evren nasıldır?
erkek-sonsuzdur.
kız-nerden biliyorsun.
erkek-öyle olduğuna inanıyorum.
kız-işte aşkın tarifi de öyledir.
zamanında yaşamış ve ölmüştür. bir daha asla dünya üzerinde var olamayacak mükemmeliyettir. en azından kimileri için.
(bkz: en güzel aşk zor olandır)
aşk kendine sorduğun her soruya aynı cevabı vermektir esasında. herseyin altına onun imzasını atmaktır.çoğu zaman tarif edilemez.zaten güzelliğide buradan gelir karşındakine duyduğun yoğun ve bir okadar da tarifsiz his seni bambaşka bir insan yapar.görmeni, duymanı ,yaşamanı sağlar ve yaşadıkça özümsemeni.aşk hiçbirzaman gitmez,aşk hiçbirzaman bitmez çünkü o senin hissettiğindir ,karşındakinin gitmesi sendeki hissi değiştirmez yada senin gitmen karşındakine zamanında duyduğun hislerin yalan olduğunu kanıtlamaz.aşk hep kalır bir köşende sadece oyuncular değişir kimi zaman, duygu hiç bitmez.bu yüzden güzeldir ezginin günlüğünün 'ask hiç biter mi?'şarkısı.
aşk, ağır bir parfüm kokusu gibidir.
biyokimyasal olarak aşırı miktarda çikolata yemekten farksızdır.
kıvılcımların alevlenmesidir ateş sönecekken...
üç kere üç dokuz eder
bilirsin
birin karesi birdir
kare kökü de
bilirsin
"mutlu aşk yoktur"
bilirsin
ama baharda ya da dışarda
sonsuz göğün altında
aşkın aşkla çarpımı
nedendir bilinmez
garip bir biçimde
hep sonsuzdur
anlık şuur kaybı. (bkz: baş harfler)
araya yıllar, yollar, okyanuslar bile girse; eksilmeyendir.
üzerine düşünüp , görmediğim şeye inanmam arkadaş diyerek *, bana birisi bu aşk denen şeyi gösterene dek varlığını inkar ettim şeydir ...
karşılıklı olunca tadından yenmez.
karşılıksız olursa boku yersin.
Aşk dilimize arapçadan gelen, anlamı ise "sarmaşık" olan kelimedir. sarmaşık bilindiği gibi kısa bir sürede büyüyüp gelişen ve tutunduğu nesneyi çepeçevre saran bir bitkidir, nesne sabittir (bkz: karşılıksız aşk), eğer sarmaşığın tutunduğu şey bir başka sarmaşıksa o zaman durum karışabilir, birinden biri yokolacaktır sonunda. (bkz: aşktan ölmek)
müthiş bi duygu ama her güzel şey gibi onunda sonu var.(#6015821)
sırf seks yapmak için ilişkiye verilen isim.
bünyeden bünyeye değişen duygu seli. benim bünye çok gereksiz buluyor bunu, her gelişinde öldürüyor lökositlerim kanımdaki aşk hücrelerini. yoksa bunlar bir hormon salgılıyor, amanınn tutun tutabiliyorsanız. sonunda vücudu ele geçiriyor bu itler, ilerisinde de tıp çaresiz kalıyor *.
seksten ötedir. sekse en uygun ortamda aklından seksin s'sini geçirmeyip sadece sevgiliye sarılma isteğidir belki de.
bir yudum su gibidir.*