bugün

hastası olduğumuz kaliteli insanlardan. iyi ki var.
modern dünyanın en iyi yaşayan adamıymış gibi gelir bana. dünya'nın her yerinde görüyorum onu.
yer, içer, gezer, belgesel çeker, müzik yapar.
*
mümkünse tanrım, olmasını istediğim dünyayı turlayacağım müstakbel eş tipim.* ha buralarda ne günlerimiz geçti diye yad ederse papaz olabilirim kendisiyle o ayrı. ama kalite insan itiraf ediyorum.
ilk kez grey istanbul'a geldiğinde tanımıştım bi cuma akşamı. sonra iz kanalında "renkler" programına denk geldim iki kere. acaip bi adam. izledikçe daha çok seviyorum, ukalalığına ve sine nobilitate olmasına rağmen rağmen.. izlemeye devam edeceğim. programda özellikle italyan dostlarının yaptığı makarnalar beni benden almaktadır. biz kendi memleketimizde makarna yaptığımızı sanıyormuşuz meğer.
roma'ya gitmeden roma'yı gezmenin tanımanın en güzel yolu ayhan sicimoğlu'nun programını izlemek olsa gerek. programına ismini veren renkler kanımca kendi renkli kişiliğinden ileri gelmekte.

kah 1760'tan beri hizmet veren bir cafe'deyiz kah 1552'de kurulmuş bir eczanede... ayhan sicimoğlu'nun deyimi ile "hassstasıyyızz".
Eskiden AçıkRadyo'da "Latin Lover" isminde güzel müzikler çaldığı bir program yapardı (90ların 2.yarısı, 2000lerin ilk birkaç senesi. sesini ilk o zaman duymuştum, "ne kılkuyruk bir adam" demiştim içimden, sonra birgün gerçek hayatta karşıma çıktı aniden, gözlerime inanamadım, gayet uzun boylu yapılı düzgün tipli bir adam. işin garibi o anda yanımda olan ve O'nu sadece radyodaki sesinden tanıyan diğer arkadaşlarım da aynı şaşkınlığı yaşadılar.

Çevremdeki bayanlardan O'nu TVde görüpte radyoda duyup kıl olmayanını, gıcık bulmayanına rastlamadım daha. "yahu neden gıcık oluyorsunuz, advetorial değil, hakiki kaliteli program yapıyor adam" falan diyorum, "bilmiyorum, kıl oluyorum işte" diye cevap veriyorlar. Herşeye rağmen seyrettikçe programı onları da sarıyor.

Sonuç olarak son zamanlarda SKYTurk'te yaptığı program, entel dantel fikirli cahillerin advetoriallarından farklı, daha hakiki, daha samimi, daha enteresan ve kökleri sağlam. Hastasıyız....
adam bohem beyler. şarap, yemek ve tarih konusunda üstattır. hastasıyık.
mfö'nün peki peki anladık! adlı parçalarını addettikleri zatı muhterem.
gülhan şen, cem seymen, acun ılıcalı fln öyle gezi programlarından bahsederken annemin "ipsizoğlu mu ne öyle bi adamın da var o da iyi" şeklinde muhabbete girişiyle nutella yerken sandalyeden düşmemde pay sahibi olmuş zat.
her şeyin en iyisini ve en güzelini bilir. türkiye'nin en orijinal şahsiyetlerindendir. severek izliyoruz.
rengarenk bir kişiliği olan, insanlarla müthiş bağ kurabilen kişidir. duruşuyla, yaklaşımlarıyla, samimiyetiyle ve dostane tavırlarıyla kalpleri fetheden. akdeniz'in havasını suyunu iliklerimize kadar işlettirdi kendisi, bilhassa italyanlar'la çok sıkı fıkıdır. sadece giyim kuşamına bakarak bile ne kadar renkli bir karakteri olduğunu görebilirsiniz. fötr şapkaları favorisidir, ne giyerse giysin mutlaka takmayı ihmal etmez.
(bkz: hastasıyız efenim) cümlesiyle kafalara kazınmıştır. gerçekten hayattan tat almasını bilen bi kişiliktir. ev sohbetlerinde bulunulması istenilen kişidir.
geçen hafta nevizade'de gayet de mütevazi bir barda yanında bir adamla bira yudumlarken gördüm kendisini.
yanına gittim ve "ayhan abi hastayız sana" dedim pervasızca. "aaa satıyosun satıyosun beni bana satıyosun,aaaa" diyerekten ve parmak sallayaraktan gülümsedi ve bira bardağını havaya kaldırarak "ben de sizlerin hastasıyım,tüm dostlaraaa"dedi.
yav adamı az çok bilmesek "kafası güzel ondan yaptı" diyecem de adamın aslı böyle gerçekten.içten,neşeli ve samimi.
harbiden hastası oldum o an.
domuz eti ve beyaz şarap zıkkımlanma niyeti ile masaya otururken yüksek sesle bismillahirrahmanirrahim diyen tiptir.
haz etmediğim tipte bir insan. bana çok yapay gelmekte kendisi.
bazı insanlar dünyanın sadece güzellik üzerine kurulmasını ister ayhan sicimoğlu'da bunlardan birisi; güzel kadınlar şaraplar her daim deniz kokan sokaklar.
(bkz: hastasıyım)
on parmağında on marifet olan insandır. bodrum su altı müzesindeki arkeolojik kalıntıları çıkaran balık adamlardan biridir, dünyanın her ülkesinden yemekler yapan bir aşçıdır, perküsyon ustasıdır, tarih kitaplarının, kırmızı şarabın, güzel insanların, mustafa kemal atatürk'ün, türk insanının ve tüm güzelliklerin hastası, kainat özeli ve güzeli insandır. kargadan başka kuş tanımam ayhan sicimoğlu'ndan başka şef tanımam.**
Hastasıyız...
hastasıyız.

edit: önce ben düşünmüştüm ama...
hastasıyım...
arkadaşlarıyla yapmakta olduğu orijinal müzik keyfi sırasında oldukça eğlendirmesini bilen adamdır. değişik gömlekleri vardır, başkasının üzerinde görseniz "bu ne ya?" tepkisi vereceğiniz fakat kendisine çok yakışan. bir de mizahi yönü sevilmeden geçilemez imzalattığınız albüme bakar bakar gülersiniz.
Müzisyen, gezgin. Müziği kadar konuşması da eğlenceli olan adam. Her gittiği ülkede bir arkadaşının olmasına gıcık oluyorum. Bir de yemek yapıyor da tadını bilemiyoruz ya, ona da gıcığım. Gittiği yerler ile ilgili az ama öz bilgiler verip izleyenleri bunaltmaması seyre değer. Takip edilesi ender insanlardan. E, doğal olarak hastasıyız.
hayalimdeki hayatı yaşayan adamdır.
şuan skytürk ekranlarında bizleri yine mest etmektedir.

- efenim tereyağını yakmıyorsanız çekinmiceksiniz çünkü daha taze, zararsız..en iyi yağ diyebiliriz tereyağına ama tabii zeytinyağından sonra. zeytinyağı kralsa tereyağı kraliçidir yemekler imparatorluğunda..zeytinyağı hastasıyızzz...

işte böyle güzel bir insan. seviyoruz kendisini.
world travel channel kanalında gusto isimli programı sunan mükemmel insan. kendisini ilk defa izliyorum. adamdan resmen kültür fışkırıyor. ayrıca programı sunuşu, konuşması, el kol hareketleri, her şeyine hasta oldum. bu arada bu kanal sanırsam yeni açılan kanallardan. isteyen uyduda ya da tivibu'da izleyebilir.