bugün

tarz dır.
tarzını markalaştırma yolundadır.
nepal'de budist tapınağına girerken allah'ım ben nerelere geldim, burası nasıl bir yer diyerek besmele-i şerife çeken gülmekten koparan ortam adamı.

hastasıyım.
zamanında iz tv de ayhan sicimoğluyla renkler isimli program yapıyordu güzel yemek yapıyor birde ilginç bir aksanı var.
yaptığı programları sadece sosyal sorumluluk amacıyla yapan süper insan. daha kaliteli bir program yok şu anda ve uzun bir süreden beri.
müziği en oynamayacak adamı bile yerinden kaldırır. konserine mutlaka gitmekte fayda var, üstünüzde olumsuz ne varsa dans pistinde uçuyor. hastasıyım.
(bkz: zeynep zeta jones)
mfö'nün peki peki anladık şarkısını ithaf ettikleri müzisyen. ayrıca italyan aksanıyla konuşması beni koparmıştır. özellikle fas'ın marakeş kentine gittiğinde "işte burası marakeş! çok güzel bir ülke" dediğinde.
kayserilidir kendisi. muhabbetleriyle bizi bizden alır.
bugün tesadüfen iz tv'de denk geldiğim proramında istanbuldaki bir mimar sinan eserini gezerken "bu mimar sinan beni öldürecek, bu adamı neden bu kadar çok seviyorum bilmem, heralde hemşehriyiz ondan. hastasaıyım bu adamın" sözünü sarfederek mimar sinan hayranlığını dile getirmiş abimizdir. bir bölümde fransa'da bir yat festivalindedir, birinde bir bakarız müze, cami gezer; bir bölümde gider latin dansları festivaline... üstüne üstlük süper bir perküsyonisttir. kısacası bu ayhan sicimoğlu beni öldürecek, hastasıyım.
zamanında mfö ile birlikte çalmıştır gençliğinde.
"Ben giyimime özen gösteririm, arabalarım havalıdır" diyen, yaşamdan zevk alan insan. Bugün haberturk te bir röpotajı yayınlanmış:
http://www.haberturk.com/...cat=190&dt=2009/09/29
kelimenin tam anlamıyla sefa pezevengi. bayılıyorum, kendisiyle bir latin amerika turu yapmak istiyorum. bana ulaşsın.
kimi zaman sezinlenen ukelalığı, abartı kostümleri, entellektüel pişkinliği bana hiç batmayan adam. Bilakis hastasıyım
normalde, yemekten bir çok insanın tereddüt edeceği deniz ürünlerini bile pişirirken, insanın canını * çektiren insanoğlu. ayrıca (bkz: hastasıyım)
bir programında yatsı ezanı okunurken;
-"yatsı ezanı da okundu ben artık yatayım " diyerek kahkalarla gülmeme sebep olmuş tatlı ve kültürlü bir insandır.
hayat enerjisi ve bakış açısına hayran olunabilecek entellektüel abilerimizinden biridir. bir ara tv'de özellikle ülke ülke gezi içki yemek kültürü ağırlıklı bir program yapıyordu. sonra o program tamamiyle modern seyahatname çizgisine girdi. olsa izlerim yine. ülkemizin böyle adamları izlemey çok ihtiyacı var.
eğer (bkz: reenkarnasyon) diye bir şey varsa ve bir daha dünyaya gelebilirsem onun gibi bir birini seçmek için var gücümle çabalayacağım kişi.
çok gülen aynı zamanda da güldürebilen,keyif adamı. insan 'nasıl bu kadar çok şey biliyor?' diye düşünmeden edemiyor. her yerde türk olduğunu göğsünü gere gere göstermesi sebebiyle daha da sevilesi kişidir kendileri.
fena bir abimizdir..şarap kültürü,müzik kültürü ve diğer geri kalan tüm kültür bilgileri ve sunumunda yaptığı benzetmelerle beni benden alan adamdır...saygıdeğerdir..
an itbariyle sky turk ekranlarında görülebilecek perküsyon üstadı deli şahsiyet * * * *
fena halde karizma yoğunluğu barındıran, tavırları özgüven kokan kişilik.
geçen gece yarısı bir tekrar programında abimizin burgazada'ya yatla tandır yemeye gittiğine şahit olup sabaha dek yatakta dört dönmüşlüğümüz bulunmaktadır.
afiyet olsun ayhan abi...yarasın kan olsun...
Son albümü Friends and Family ile beni kendisine bağlayan kişilik. Albümde ki şarkılar sırasıyla şöyle :

01 Pasa Baba

02 Istanbul Pas Constantinople~~
03 Ahi Na'ma Kaynana

04 Historia de un Amor

05 Amapola

06 Latin Passport

07 Baila Mi Ritmo

08 Reggaeturkaton

09 Güle Güle

10 Esprerare

11 Bir A-K Hikayesi [-]
an itibariyle skytürk'te eskiden kalma bölümleriyle çanakkale'yi anlatan programı gösterilmekte...
çok kez dinlemişsinizdir çanakkale savaşını ama bir de ayhan sicimoğlu'ndan dinleyin. ne matrak adam ya
her daim eğlenceli.
yanına gidip, "abi n'olur bak al beni ekibine" denmesi gereken bir adamdır. başbakan yapılacak adamdır. sen o zaman gör, zeytin, makarna, balık, karides, kalamar, ıstakoz, defne, taze nane, taze maydonoz, zeytin yağı, on bin çeşit peynir nasıl satılır.
tek kelimeyle ifade edilmesi gereken insanlardan biri.
(bkz: kırık)