bugün

beyoğlu'nda sıra sıra cafe-barların, meyhanelerin, her telden çalınabilecek yerlerin bir arada bulunduğu sokak.
(bkz: zade)
nevizade sokağındaki sanat bar&cafe ilk bakışta oldukça sıradan bir yer gibi görünsede üst katında oldukça farklı bir atmosferle karşılaşıyorsunuz.müzik bakımından anlaşılması imkansız olup maksat muhabbet olsun diye arada hımm hımm yaparsanız sorun olmaz. ayrıca dikkat edin hesap bilmeden kabarık gelebilir.
akdeniz yine nevizade sokağındaki bir bar; garsonları oldukça uyuz olup oldukça sıradan bir mekan olarak karşımıza çıkar. ama alışkanlık mıdır nedir genelde çok tutulan yerlerden bir tanesi. bir kişinin geçebileceği alana sahip merdivenleri ve hoş terasıyla rağbet gören gençliğin takıldığı yerlerden.
keyifli bir hafta sonu icin tek adres....
en tutulan ve her daim kalabalık olan barları akdeniz ve sahikadır
bunun yanında meyhaneleri ve diger barlarıyla her zevke göre bir yer bulunan ulvi sokak
ozellikle yaz aylarında cuma ve cumartesi aksamları dar sokakta yurumek neredeyse imkansızdır beyoglunun en mukemmel sokagı *
haftasonları tıklım tıklım olan, balık kokusunun eksik olmadığı, sağdan soldan kulaga hoş müzik, fasıl sesleri gelen gönül açan istanbul köşesi.
hic de ucuz olmayan ama havasi, kokusu da baska hic bir yerde bulunmayan mekan.
ayrıca...
gonul yeridir muhabbetler pek tatli olur orada
http://www.nevizademeyhaneleri.com/ isimli bir de internet sitesi bulunan, gerçekten ayrı bir keyif veren sokaktır. aslında iki sokaktan oluşur ama neyse.
daracık bir sokak; nefes almaksızın yerleştirilmiş lokanta-cafe arası mekanlar ve bir dolu insan...çoğu o kadar aşikar ki olduğu yere,evindeymiş gibi rahat;içiyor,içiyor...içtikçe muhabbet daha koyu,içtikçe insanlar daha çok,içtikçe gürültü daha şen şakrak.kalabalıktan,rakı masalarından,sarhoşlardan,kabarık hesaplardan* hoşlanmayanların tercih etmemesi gereken uzunca bir yol.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.