bugün

kıyamet kopsa yapmam denilen şeylerdir.

-kışın sabahın altısında sıcacık yataktan çıkıp buz gibi suyla banyo yapmak-*
(bkz: büyük konuşmak)
asla yapmam demem.
asla yapmam dediğim şeyleri bir gün yaparım diye korktuğum için bu lafı etmemeye özen gösteririm.
büyük konuşan insanların söylediği cümledir. asla yapmam demeyeceksin arkadaş, bir gün asla yapmam diyip yapacağın şeyler de olur.
'buyuk konusmak' a goturen sozdur... Gun gelir, mutlaka bunu soyleyen kisi tarafindan yapilir 'o' eylem.
asla yapmam dediğimiz şeyleri yapmaya başladığımızda büyümüş oluyoruz galiba.

burda işlenmiş: http://gunlukmusunnesin.b...6/anadolu-beylikleri.html
Bilerek ve isteyerek asla bir kimsenin günahına girmem , asla haram ve kul hakkı yemem gücüm yettiği kadar da yedirmem. Ah alacağım işe girmem , ticaretine bulaşmam. Allah'ta harama muhtaç etmesin.
asla asla demeyin.
Kimsenin ahına girmedim girmem. Kimsenin dudağını büzdürmedim büzdürmem. Hiç borç diye vermedim, vermem.
Ayıp olur diye birçok şeyi yapmadım, yapmam.

Rahmetli amcamdan ne öğüt aldımsa onu yapmaya niyetim var. Zaten hemen her gün amcama ağlarım.
Pilava ketçap sıkmam mesela.
Iyyy.
bir profesyonel olarak işi asla yarım bırakmam.
Asla aldatmam.
Yapmam dediğim her şeyi yaptım.

içmem dedim içtim, sigara kullanmam dedim, halen arada sırada kullanıyorum, evlenene kadar kimsenin elini bile tutmam dedim tuttum falan filan.
Arkadan konuşmam! iyi ya da kötü... Daha dün iş arkadaşım öldü. Gencecik. 32 yaşında. Ağır kanlı diye herkes yöneticiye şikayet ediyordu. Ölmeden 1 ay kadar önce bana da sordular çocuğu; beraber çalıştığım birini kötülemem, dedim. iyi ki de demişim. Kul hakkıyla öte dünyaya gitmeyeceğim. Ha, siyasetçiler mi? Ben onların anısının anısını gondikleyeyim, o ayrı.
Motorumu 10 saatten fazla şarja takmam.

Bugün unuttum dünyam kararacaktı az daha sözlük.
Bana söylenen bende kalır, başkasından duyamazsınız ketumumdur. Bu dünyaya bi çocuk getirmem. ihtiyacı olan bi hayvana asla sırtımı dönmem. Bi de hepinizin de tahmin ettiği gibi güneş kremi sürmeden dışarı burnumu bile çıkarmam…..
Paraşütle atlamam, gözümün önünde yere çakılan birini gördükten sonra asla ve kat a.
Haram yemem dedim, sigara alkol bağımlısı olmam dedim.
Yapmadım.
deme yaptırırlar.
Asla aldatmam, asla ihanet etmem.