bugün

entry'ler (3329)

hayatta neyi başaramadınız

Çok kaliteli, çok zeki arkadaşlar edindim. Güzel tartışmalar yaptık, birbirimize çok şey kattık.

Ancak bu insanların sayısını bir yerden sonra arttırmayı başaramadım. Yıllar geçtikçe bu zeki insanlar karşıma çıkmamaya başladı.

Nerdesiniz kardeşim. insanın şapşalına, fikrin safsatasına kaldık.

t: sorgulatan bir soru.

ölümler çıplak gelir

Türkiye'nin mevcut durumunu en iyi anlatan söz, en iyi anlatan şarkı.

Ölüm tüm gerçekliğiyle bütün milletimizin üzerine geliyor. Biliyorum; vedalar doğru değil, sevgiler yalan değil ama bu ülke bize hiçbir zaman açık bir kapı bırakmıyor. Bedbaht halimizi gördükçe kahroluyorum.

bilgisayar mühendislerinden tavsiyeler

Arkadaşlar, zor olan basit kod yazmaktır.
5 satırlık bir kodu çeşitli kısayollar kullanarak 1 satıra düşürebilirsiniz. Ancak 5 satırlık kod, okuyan bir başkası tarafından 10 saniyede anlaşılıyorken 1 satırlık kodun ne anlattığını dakikalarca düşünmek gerekiyorsa ve bunu yaparken bir performans getirisi de elde etmediyseniz muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyorsunuz.

Yazılım bir maliyet işidir, her iş gibi. Adamxsaat, adamxdakika, adamxsaniye dahi önemlidir. Bu sebeple yazdığınız kodu başkası tarafından en kolay anlaşılacak şekilde yazın ki diğerleri boş yere değerli vaktini kaybetmesin.

Üşenmeyin, üşenmek yazılımcıyı köreltir ve ileride maddi kayba yol açar. Üşenip 1 günde kurmadığınız bir mimari 2 yıl sonra bambaşka bir ekibin haftalarına malolabilir.

iyi çalışmalar.

on birinci nesil yazar

Lisenin ilk yıllarında yazım tarzına, mizah ve bilgi seviyesine hayran olduğum bazı yazarlar sayesinde sözlüğe üye olup almaya hak kazandığım ulusözlük unvanı.

Zannımca sözlüğün en kalabalık nesli 11. nesildir. Ancak her gün onlarca entry girdiğim günlerden nerdeyse hiçbir arkadaşımı hatırlamıyorum ya da buralarda göremiyorum. Sözlükçülük mü bitti, benim sözlükçülüğüm bitti bilemiyorum. Burası yıllar içinde yapacak hiç hiç hiç hiç bir şey bulamayınca girdiğim bir yer halini aldı. Şu an yeni yazarlar kaçıncı nesil, kimler popüler, kimler her gün linçleniyor, kimler en komik entryleri giriyor hepsi benim için muamma. Ha bilmek ister miydim hayır ama 2017 yılına bir tekrar dönmek isterdim.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Böyle bir girdi ile geri dönmek istemezdim ama
bu gece çok kötü hissediyorum sözlük. Hayatımın biraz durup da nefes almaya vakit bırakmadığı bir dönemine girdim. Bu gece pek çok şeyi düşünme fırsatım oldu. Ben ister miydim her şey böyle olsun, istemezdim.

t *: Bir isteme şeysi hedesidir.

gecenin şarkısı

Ülkeler anlaşmalarla değil kanla kurulur. Ve içimden bir his ukrayna halkının yakın zamanda kendi topraklarında yaşamayı hakettiğini işgalci ruslara ve tüm dünya'ya göstereceklerini söylüyor. Ukrayna ordusuna önümüzdeki günlerde başarılar diliyorum.

Bir rus şarkısı ama duruma gayet uygun bence. iyi dinlemeler.

https://www.youtube.com/watch?v=vstQHuqf590

zabaha kaddar eglence

Sözlük hudutlarını koruyan 31 takipçili, 12. nesil yazar. Benimle 32 oldu.

Eyi yazmalar diyelim.

self servis restorandan eve sipariş vermek

Self servis restoranın iç dinamiklerine dinamit yerleştirerek mekanı yerle bir etmektir.
Hayat bazen böyledir işte ey restoranlar.

22 arap ülkesi varken suriyelilerin tc ye gelmesi

23.sü için Fetih hareketi olabilir. Evet.

göbeği açık kız görmek is te mi yo ruz

Sanırım ben istiyorm ya. Kusura bakmayın. bgv

Bir beyan.

türkiye yi geriletmiş insanlar

işini yarım yamalak yapanlardır. Bulaşıkçısından bakanına her kesimden olabilir bu kişiler. Benim için farkı yok.

zafer gazoz niğde gazoz ve uludağ gazoz

Mete gazozun alacağı versus. Ehehe.

çubuklu asalet

Gazeteci Murat kaya tarafından bu yıl başlarında bestelenen çok güzel bir Fenerbahçe marşı.
Açıkçası çok uzun zamandır gördüğüm en güzel Fenerbahçe marşı. Dün Fb'nin hazırlık maçını izledikten sonra maç sonunda çalmış ve dikkatimi çekimştir.

Arkadaşlar büyük şampiyonlukların büyük hikayeleri, büyük ilham kaynakları ve herkesi bir araya getiren çeşitli parametreleri olur. Bu marş da o parametrelerden, o ilham kaynaklarından birisi olacak umarım. Bu marş taraftar arasında daha da yaygınlaşmalı ve dilden dile gezmeli, çocuklar mahalle maçlarında böyle marşları söylemeli.

https://www.youtube.com/w...hannel=MuratKayaMuratKaya

O kadar yazdık, o halde bağırın ulan Fenerbahçe çok yaşa diye.

mülteci sorunu

Şu durumda tüm ihtimaller incelendiğinde en mantıklı hareketin avrupa sınır kapılarının açılıp insanları avrupaya salmak olduğu kanaatindeyim.

Türkiye açısından: mülteciler ekonomiye ağır darbe vurdu, ab'nin verdiği 3 4 milyar euronun telafi edemeyeceği kadar büyük bir darbe. Halk mültecileri istemiyor.

Mülteciler açısından: kendileri de fakir bir ülke olan Türkiye'de kalmayı çok istemiyorlar. ihtimal olsa norveç'in uç noktalarına kadar giderler.

Avrupa açısından: insan haklarına çok saygılı oldukları, insanları çok sevdikleri için mültecilere bayılacaktırlar.

işte buna kazan kazan derim.

yazarların balıklarının isimleri

(bkz: büyük beyaz koi balığı)
(bkz: katil koi balığı)(kendi türünden 5 ile 10 arası balığın yenmesinden mesuldur)

gecekondu

Yarattığı problemin sorumlusu kalacak yeri, yiyecek aşı olmadığı için bir gecede oraya konan halk değil, 4 5 ana görevinden birisi "denetleme" olan devlettir.

Yıllardır Bu durumun bu hale gelmesine göz yuman devlet çarpık kentleşmenin de çözümünü kendisi bulsun.

1000 sivrisineğin pipiye konması

Pipinizi kanatlandıracak durum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Tek bir şarkının rastgele çalması tüm gecemin, yüreğimin enerjiminin içinden geçti. Kimseyi beklemiyorum, insanlara hiç olmadığım kadar soğuğum. Herkesin ruhsuz bir otomata olduğunu düşünüyorum. Şarkı belki 10. Defa tekrar ederken haftalardır sonsuz bir döngüye girmiş, ağır bir depresyonun ta içinde olduğumu farkediyorum. Üzerimdeki bu yoğun baskının kalkması için neler yapmazdım ki. Nefes alışlarım yavaşlıyor, nefes almak istemiyorum.

gece uyuduğunuz sırada size sarılan uzaylı

mutlu hissettirir. sarılmak güzeldir arkdşlar.

better call saul vs breaking bad

birinin diğerinin üzerine kesin olarak çıkamayağı versustur. Ancak bence Breaking bad biraz daha önde.

Better call saul, saul goodman karakteriyle birlikte kesinlikle küçük görülmemesi gereken bir dizi. Umarım TR'de de bir gün böyle diziler görürüz.+