bugün

(bkz: arzu pavlova)
istek,dilek anlamına da gelen kızlara konulabilecek en güzel isimlerden biri
"ay benim Arzu kızım Arzu kızım, ömrümün yazı kızım, sevinci nazı kızım, Arzu kızım" dizeleriyle bezenmiş güzide besteyi unutturmayan insan.
banu alkan ve tolga savacı filmidir ayrıyeten yusuf sezgin de banu alkanın sevgilisini oynamaktadır.tolga savacı sapık bir fotoğrafçıyı oynar ve john carpenterın o herzaman türk filmlerinde duymaya alıştığımız the end parçası kullanılmıştır ,ama banu alkanın bu hiç tanımadığı fotoğrafçıya kapıyı neden havluyla açtığını da hep merak etmişimdir.
istek , dilek anlamlarına gelen bayan ismi. bu isme sahip olan bayanlar çok hoş olurlar. çok iyi ablalık yaparlar. kardeşlerini kıskandırabilecek düzeyde * süper bir fizikleri vardır.
(bkz: allah ne verdiyse karşındakine sokma arzusu)
Hakkında nacizane bir şiirimin olduğu hoş bayan ismi:

Aşığım dedim gülen gözlerine,
Rahmet etseydin, ne kaybederdin ki?
Zehirledin bak, tatlı sözlerinle,
Umut verseydin, ne kaybederdin ki?
(bkz: arzu nesnesi)
senelerdir real betis orta sahasinda gorev yapan futbolcu. on libero mevkiinde oynar. gercek ismi "arturo garcia munoz" dur. arzu lakabidir, formasinda da arzu yazar.
arzu, nesnenin bitmek tükenmek bilmeyen nükleer santralidir. bu yüzden arzu santralleri sürekli serin tutulmalı. tatmin edilemez zorlayacılığı ile tanınır.
Arzu

kumdan kaleler yapıyorsun deniz kıyısında
diz çökmüş, çırılçıplak
teninde birikiyor yitip giden güneş
yaşam geri çekilmeyecek bir dalga gibi
yükseliyor bacaklarında
gri bir martı ayak bileğine kayığını bağlıyor
senin için aşk Arzu
aşk
fırtına kopunca söylenen şarkı

gözlerini kapıyorsun deniz fenerinin ışığında
saçların rüzgârda, geceyle buluşarak
ışık demeti parlayan bir sarmaşık gibi
dolanıyor boynuna
gemilerin yıldızları seyrediyor
senin için aşk Arzu
aşk
istiridyede saklanan inci

samanyoluna bakıyorsun, bu şiire alıştığında
elinde kırık denizkabuğu
çantanda sabaha alınmış bir bilet
dönmek istemediğini söylüyorsun ağlayarak
senin için aşk Arzu
aşk
yalnızlık adasında kurulmuş tuzak

kimi şairlere göre aşk
kumdan bir kaledir Arzu
kumdan bir kaledir
dalgaların gözüne kestirdiği
ve
yaşlandıkça şairler
güzelleşir nedense
şiirlere âşık
bütün kadınlar
**
uzun zamandir hakkinda bir $eyler yazmak istedigim. bakiniz bu da arzunun bizzat kendisi. hatta girizgahi kolayla$tirmak icin oksem de, mazeretim de hazirdi. neyse ki breton*'un l amour fou*'sundan bir alintiyla guclendirebilirim hemen diyeceklerimi: "herkese insan zihninde bir ortak payda bulundugunu ve bunun da insanin arzusundan ba$ka bir $ey olmadigi du$uncesini kabul ettirmeyi ba$armi$ oldugumu saniyorum. objesini arayan arzunun bilinc-oncesi sularda zikzaklar cizerken hangi onlemlere ve hangi kurnazliklara ba$vurdugunu ve ke$fedilen bu objenin onu bilinc yoluyla tanitmak icin durum degi$inceye kadar hangi $a$irtici olanaklardan yararlandigini gosterinceye kadar hicbir $eye bagli degilim." (ceviri: ismail yerguz). oldu mu? akladim mi kendimi?

arzunun, 'arzu eden-arzulanan' reel ve cati$ik duzleminde yaratmi$ oldugu ve tum acilimlari reddederek hedef bolgeye, x'e y'ye her turlu yol, yontem ve inanc degeri ile ula$acak bir arzulanan yaratmasi hadisesinin, yine breton'ca 'larva ba$li vah$i hayvan' diye tanitlanan 'unutulmak' eylemini arzulayan icin bir sure zarfinda hic siklenmeyecek bir kaliba sokmasinin buyuleyici, $iirsel, umu$suz etkisini yadsiyamiyorum. her turlu gotlugu yapmaya acik bir hale getiriliyoruz diyorum hafiz, duyuyorsun mu? chutzpah'ya parantez olsun istemem ama, onda biraz tamahkarlik ve nepotizm yuklu. onda "sati$ci pic!" diye ka$elenme riski var. oysa arzu teklifsiz ve paranormal icinde kristalize normal'dir. tavuk donerin yaninda icilen ek$i ayrandir arzu; mineraloji icin uygun i$ik ortaminda aragonit inceleyen di$inin aklindan gecen remake'dir. arzu, bir 'yeniden $ekillendirme' ve $ekillendirirken de oz'un yitirilmemesini ba$at gerekce sayan ic dinamikler ve i$ etigi ile billursu bir uzanimdir. (bu an'a degin yazdiklarimdan nefret ettiginizin farkindayim. bunun beni goto$, yavu$ak, artiz, taklitci, obskurant, ozenti gibi gosteren terminolojiden kaynakli oldugunun da ayrimindayim. lakin arzu, insanin atacagi adimlari ve du$unce sistemini [noolur empati demeyelim] sikler mi? bunu boyle yazmak istedim ve boyle yazdim.)*
arzu objelerini siralayalim:
1. kadin: neden kadin? cunku erkegim. erkek de olabilirdi. olu de olabilirdi. ama kadin.
bir kadini arzuluyorsam beni hic kimse ve hicbir $ey durduramaz; ben bile. arzu, benden bagimsiz ye$eren ama beni de hegemonyasina davet eden bir $eyse, o kadin da bundan $ikayetci olamaz. masumum; arzuluyorum.
2. sigara: bir de o dandik uyarilar olmasa? belki agzima bile alabilirim. [oral seks de birtur dudak tiryakiligi, agiz ali$kanligi degil midir?]
3. alkol: beni bana degilliyor. yava$layan reflekslerim onu arzulayi$imda degil, ona aclik'imda etkili. yanisi arzu ile bagimliligi* kari$tirmamak gerek.
4. du$unsel faaliyetler
5. fiziksel faaliyetler
vs.. vs..

liste uzar gider. arzuladigim $u: anla$ilma kaygisi gutmedigim zamanlarda beni yanli$ anlamayin. biraz deliyim, husrana ugradim ve bedbinim; arzularima ket vurmayacak kadar da zekiyim. cok azinizi seviyorum. ibne degilim. arzulayacak kadar insan, arzulanmayi arzulayacak kadar zayif, arzu'yu tanimlamaya cali$acak kadar malim.
nietzsche'nin aşkı bagladıgı kavram. nitekim aşık olunanın arzularımız olduğunu söyleyerek içimizdeki gerçeğe el atmıştır.
ayrıca seksi bir bayan adıdır.
Hiçbir şey onu telaşlandırıp heyecanlandıramaz artık. Bizi dünyaya bağlayan ve bizi (kaygı, yakıcı arzu, öfke ve korku dolu olan bizi) sürekli acı içinde ileri geri sürükleyen binlerce istenç bağı:
o hepsini kesip paramparça etti. Gülümseyerek geriye, şu anda oyunun sonuna gelmiş bir satranç oyuncusu gibi kayıtsızca önünde duran bu dünyanın düşsel görüntüler geçidine bakıyor.*
Isteklerimizi sınırlamalaıyız, arzularımızı dizginlemeli, öfkemizi bastırmalı, bireyin sahip olmaya değecek şeylerden yalnızca sınırlı bir paya erişebileceği gerçeğini akıldan çıkarmamalıyız... *
ilkokulda sınıfın en çalışkanı olmakla tüm sınıfın nefretini kazanan ve hatta soyadı bile 'çalışkan' olan kişiliğin adı.
ARZU Türkiye'de en çok kullanılan 53. isim (... 51. erkan, 52. ümit, 53. arzu, 54. ayhan, 55. kadir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 359 kişiden birinin adı ARZU ve ismin yaygınlık oranı binde 2.78.

ARZU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:09 itibariyle yaklaşık 199,948 kişinin isminin ARZU olduğu ve ARZU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3304 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARZU adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,308 ARZU yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ARZU sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ARZU Türkiye'nin en yaygın 53. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 53. ad ise Timothy ismi. ARZU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 51. Louis 52. Frank 53. Timothy 54. Matthew 55. Eugene isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
bir arkadaştan öte oldun sen bana geçen 3 yıl boyunca. bir sırdaş, can yoldaşı, suç ortağı... beraber yaptık çoğu şeyi. beraber ağladık, beraber güldük... sırlarımızı paylaştık, dert ortağı olduk. derler ya hani "her güzel şeyin bir sonu vardır." işte seninle olan arkadaşlığımızın bir sonu olmayacak. ben buna inanıyorum. hayatımın önemli bir parçası oldun çıktın. hani et tırnaktan ayrılmaz ya işte ben de senden ayrılamam. seninle maceralarımızı yüzümde bir tebessümle hatırlayacağım daima. teşekkürler hayatımda olduğun için, teşekkürler beni hiç bırakmadığın için.
tanım:insanın yapmak istediklerini gerçekleştirme dürtüsü.
bir türk halk müziği sanatçısı. bazı türkülerde sesi egzotik ötesi tatlıdır. doğal şiveyle okur. dinleyiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=HmTTvNv7xb8

edit: link linking park olmuş ama yenisinide bulamadım. hatıra kalsın. buluruz bir ara. *
Erkeklikten kadınlığa adım atmış kişilerin * * cinsiyet değiştirdikten sonra kullandıkları isimlerden sadece biridir.
sol frame'de bu yazıyı görenlerin büyük bir açlıkla hemen tıklayacaklarına emin olduğum bir başlık/isim.

yeni ayrıldığım bir kızın adını taşıdığı isimdir aynı zamanda. bugün itibariyle. geçmiş olsun "arzu"

edit: "yeni ayrıldığım bir kızın adını taşıdığı isimdir." cümleye bak amk. anlatım bozukluğu değil bu artık.
(bkz: bir günün sonunda arzu)
(bkz: serbest çağrışım)
Bir kız ismi olmakla birlikte istek, dilek gibi anlamları da içinde barındıran addır. Bu ismi taşıyan kızların kaderi genelde güzel olmaz karşılaştıgım kadarıyla. Hayırlısı azizim.
Arzu, istek demektir. Bir şeyi istemek, olması konusunda büyük bir dürtü duymaktır. Arzular kişilik yapılarına göre ayrılır. isteğine ulaşmak için ihtiyaç duyduğunu farzettiği değerleri isterler. Bu değerler insanlarda akıl-bilgi, başarı, cinsellik, acınma duygusu, sürekli duygusal pohpohlanma açlığı, çevre edinme, maddi değerler elde etme konuları etrafından dönen bir çerçeveye sahiptir. ihtiyacına ulaşmak için, kişiliğin kendi normallerine göre iyi ya da kötü birçok duruma karşı istek duyulabilir.

kaynakça:wikipedia
bir erkek ismi.

(bkz: ben bunu gördüm)
deniz yıldızı adlı dizide melih in eşidir kendisi. çok gıcık bir tiptir.