bugün

artvinin bir ilçesi.
baraj yapımı nedeniyle şehir merkezinin sular altında kalacağı ve merkezin başka yere taşınacağı memleketim.
Türkiye nin en yüksek çağlayanını (ciro) bünyesinde barındıran, baraj çalışmalarının başladığını duyup üzüldüğüm, sular altında kalmadan gidip görülmesi farz olmuş, coğrafik yapısı ve tarihi eserleriyle misafirlerine görsel şölen yaşatan şirin ilçe. memleketim.
serdar taşçı nın memleketi.
derindere barajı projesi ile merkezinin sular altında kalma olasılığı bulunan ilçedir.
oldukça kaliteli zeytini vardır.
dünyadaki en güzel ilçe.
baraj yapılacağından dolayı 35 yıldan beri hiçbir yatırım yapılmayan artvin ilçesi.

http://fotogaleri.hurriye...d=11700&p=5&rid=2
DÜnyanın en iyi zeytin yağlarının ham maddesi olan zeytinlerin üretildiği Demirkent Köyünün bağlı olduğu ilçe.
eski adları perterek ve kiskim olan, gürcü kökenli vatandaşlarımızın önemli miktarda olduğu artvin ilçesi. bu ilçenin dağyolu (işhan, gürcüce Iskhani), altıparmak (barhal, gürcüce parkhali), tekkale (dörtkilise) ve demirkent (erkinis) köylerinde gürcülerden kalma kilise kalıntıları vardır. altıparmak ve tekkale'dekiler günümüzde cami olarak hizmet etmekte. bir dönem burası erzurum'a bağlıydı ve rusların kars'ı elinde tuttuğu dönemde sınır ilçesi olmuştu.
ALANBAŞI
ALTIPARMAK
ARPACIK
AVCILAR
BADEMKAYA
BAHÇELi
BAKIRTEPE
BALALAN
BALCILI
BIÇAKCILAR
BOSTANCI
BOYALI
CEViZLiK
ÇAĞLIYAN
ÇAMLICA
ÇELTiKDÜZÜ
ÇEVRELi
ÇIRALI
DAĞETEĞi
DARICA
DEMiRDÖVEN
DEMiRKENT
DEMiRKÖY
DEREiÇi
DOKUMACILAR
ERENKÖY
ESENDAL
ESENYAKA
GÜMÜŞÖZÜ
GÜNYAYLA
HAVUZLU
IRMAKYANI
iNANLI
iŞHAN
KINALIÇAM
KiRAZALAN
KÖMÜRLÜ
KÖPRÜGÖREN
KÜPLÜCE
MORKAYA
NARLIK
ORMANDiBi
ÖĞDEM
ÖZGÜVEN
PAMUKÇULAR
SEBZECiLER
SERiNSU
TARAKÇILAR
TAŞKIRAN
TEKKALE
YAĞCILAR
YAMAÇÜSTÜ
YARBAŞI
YAYLALAR
YOKUŞLU
YÜKSEKOBA
YÜNCÜLER
ZEYTiNCiK

adlı köylere sahip bir artvin ilçesi.
Bursa'ya çok göç veren Artvin'in bir ilçesi
20 haziran da şükriye tutkun ve grup kuzey i misafir edecek ilçemiz, 24 ünde de yusuf güney geliyormuş..
yıllardır su altında kalacak denilen. cezaevi yıllardır boş kaldığı için boşaltılan sakin huzurlu güzel memleketim.
kadir topbaş ve faruk çelik aslen bu ilçelidir. ve daha yüzlerce bürokrat çıkartmıştır bu ilçe.
12 eylül referandumuna %75.9 gibi ciddi bir oyla evet diyen artvin ilçesi. bir diğeri işe (bkz: borçka)
bu ilçe dağların arasında medeniyet görmemiş bir yerdir. artvin'e uzak erzurum'a yakındır. artvinli sayılmamaları ve artvin'den uzak tutulmaları her iki taraf için de hayırlı olacak olandır...
artvinliler tarafından da sevilmeyen ama coğrafi olarak artvin'e bağlı olan yobaz diyar.

referandumda tavan derecede evet çıkmasının yegane sebebi;
(bkz: faruk çelik)

düdüt: ayrıca. yusufeli kaymakamlığı'nın resmi web sitesinde resmen suç işlenmiş ve evet propagandası yapılmıştır.
--spoiler--
-yusufeli evet dedi,
-fethullah gülen de evet dedi
--spoiler--
bunlar yusufeli kaymakamlığı resmi internet sitesinde halen yer alan haberler.
http://www.yusufeli.gov.tr/
işte caps;
görsel

bu delil ve belgeler ışığında yusufeli kaymakamlığı hakkında yarın bursa cumhuriyet savcılığına ve ysk'ya suç duyurusunda bulunulacaktır.
osmanlıdan kopan tiflisteki türklerin de yerleştiği şehrimiz.
zeytini dünyanın enkaliteli zeytini olarak tescillenmiştir. evet artvinde zeytin yetişiyor.
karadenizdeki ender milli parklardandır tamamı milli park ve doğal yaşam alanıdır.
dağ keçileri için eşsiz bir mekandır avlanması yasaktır
3bin yıllık tarihiyle artvinin en eski ilçesidir
dünyanın debisi en yuksek nehri çoruhun en güçlü kolunun başladığı ilçe ve en zorlu rafting parkurudur
artvinin en fazla turist çeken bölgesidir
ne ekersen yetişir ne yazıkkı çok dağlıktır pek kullanıla bilir alan yoktur
ilk aklıma gelen bunlar.
seneye baraj olucaktır. sular altında kalıcaktır. bunu yapan arkadaşlar çok zeki . sahili o hale getiren arkadaşlarda çok zekiydi . ben onların . . . .
hes'lerin yeni hedefindeki doğa harikası.

http://www.haberler.com/hes-ile-ilgili-ced-toplantisina-vatandas-tepkisi-2659012-haberi/
biraz önce trt 1'deki boğa güreşleriyle ilgili bir program izlediğim memleketim. özledim ulan.
anneannemin memleketi. insanlarının ileri görüşlü, aydın fikirli olduğunu söyler durur canım anneannem. hatta öyle bir yermiş ki yusufeli, her sene dışardaki insanını kendisine çeken bir yer. zeytini meşhur, pirinci çok lezzetlidir. * ama ne yazık ki baraj...
giresun'un çamoluk ilçesine bağlı bir köy.

· çamoluk nerede?

kaynak:

· tarimziraat.com/giresun

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: çamoluk/#13030296)
62 tane köye sahip olan artvin ilçesi.
güncel Önemli Başlıklar