bugün

yaşlı lise öğrencilerinin maceralarını anlatan, anlata anlata bitiremeyen fantastik dizi.
tuhaf bir dizidir, fuhuş yapan bir liseli kızı gösterip realist olmakta ama aynı zamanda tuhaf silahlı sahneler girerek yada bayık aşık olma durumları yaratarak bu realist halini kaybetmektedir.
yokmu şöyle kanın gövdeyi götürmediği, herkesin birbirine aşık olmadığı realist lise dizisi ? "sınıf" demeyin fena yaparım o da kötüydü o bundanda kötüydü.
bazı sahnelerinin vasat ve saçma olduğu bazı sahnelerininde gerçekçi olup herkezin bir parçasını buldugu fox'un 4.sezona giren yönetmenliğini hamdi alkan'ın (bkz: )gazman yapımcılığınıda MinT Prodiksiyon - Birol GÜven'in yaptığı gençlik dizisi (bkz: )hayat bilgisi
seneler geçmesine rağmen hala lisede olan koca koca adamların olduğu dizidir.
"benim lise hayatım mı çok düzgün yoksa bunlardaki bi bokluk var" dediğim dizidir.
genelde uzun boylu insanların oturduğu yerlerin dizi hali.önleri hep kısalar ve gözlüklüler kapar.
sırada oturmak dışında herşeyi yapan öğrencilerin bulunduğu, her bölümde 5 yaralama, 3 kayıp, 4 cinayet, 6 adam kaçırma, 2 tecavüz, 7 hırsızlığın olduğu karakol tutanağı gibi dizi. liseli bunlar birde değil mi okuyacaklar adam olacaklar falan.
yeni sezonda arka sıradaliler Lise ve Arka Sıradakiler Üniversite olarak iki dize halinde devam edecek olan dizi. çoğalıyorlar sürekli. Yeni dizide Kemal Hoca (Bülent Emin Yarar) eski liseden bıktığı için farklı bir liseye tayin olacak ve bu lisenin öğrencileri tamamen farklı isimlerden oluşacak..
Arka Sıradakiler' in şimdiki sorunlu dertli öğrencileri ise üniversiteye girecek ve o dizi bir başka yayın gününde Arka Sıradakiler Üniversite olarak devam edecek.
küçük kadınların okul versiyonu. hepsi birbirinden lanetli çocuklardan kurulu bir sınıf, bütün belalar onların peşinde. beş dakika izlemeye dayanamıyorsunuz ama yan odadan dahi çığlık sesleri geliyor maalesef ki gene bela yaşadıklarını belirten.
(bkz: komedi diye başlayıp gerilime dönen diziler)
dünyanın en kaliteli dizisi.
kaynak: sekizinci sınıfa giden herhangi bir ergen.
tamam lan bizim komşu oğlu.
pazar günü yeni bölümleri çıkacak gençlik dizisi görünümlü polisiye dizi. birde gençlerin eğlenceli yaşamını anlatanmı ne diye yazıyordu. o yazıyı yazdıranın kafası iyi herhalde. yahu dizide eğlenceden çok herşey var. cinayetler olsun, psikopatlar olsun, pezevenkler, orospular hatta bulgaristan sınırı bile var la. bu ne biçim gençlik dizisi.
sırf boyları uzun olduğu için arkaya itilmiş, dışlanmış insanlardır.
birde kısa boylular zeki olur derler, adam en ön sıradan dinliyo dersi ama arkadaki garibim öylemi, ya duymaz ya görmez.
he bide saçma salak bi dizi var ama orası ilgilendirmiyor beni.
az önce gezinirken rastladığım ve sinirlerimi tepeme çıkartan dizidir. en son rastladığımda aptalcaydı hala aptalca valla. şu efektlere bakın hele bi bakın da gülmekten ölün!
Başlıyor, başlıyor! Dönüp dolaşıp aynı yerden başlıyor.
kabus geri döndü.
sırayla, okulla alakası kalmamış dizidir.
http://www.hemendizi.com/arka-siradakiler-124-bolum-2.html
bölünerek çoğalıyorlar, durduramıyoruz.

(bkz: öğretmen kemal)
başarından belanın hiç eksik olmadığı herşeyin yolunda gittiği bir günleri
bile olmayan gençlerin hikayesinin anlatıldığı fox tv deki dizi.izlemeyin
ve izlettirmeyin annem.
dün gece otobüslü bir sahnesini izlediğim ve dumur olduğum dizi. izlemiş bulunduğum bölümde bir araba dolusu ergen bir otobüsün içine bindirilmiş, otobüsün camları demir parmaklıklar ile örtülmüş, kötü rolde oynayan öteki ergen ise otobüsü bir çekici vasıtası ile uçurumun kenarına kadar getirmiş aşağıya atmak üzere son bakışlarını kurbanlarına atıyordu.

Diğer ergenler ise "oğlum öteki dünyadan gelip başına bela olucaz" laflarıyla son dakikalarında bu arkadaşa posta koyma derdinde idiler.

Ve asıl önemli nokta ise bu psikopatlıkları yapanlar 15-17 yaş arası gençler. Bir liseli dizisine nasıl bir mantık ile böyle bir senaryo yazılmış merak ediyorum.
zaytung yine giydirmiştir:
--spoiler--
Ataması Yanlışlıkla Dizi Lisesine Yapılan Öğretmen istifa Etti
--spoiler--
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=1062
(bkz: ömrümü yediniz a ına kodumun liselileri)
yaprak dökümüne dönmüş dizi. bütün felaketleri yaşadılar. başladığında liseye baslıyordum şimdi bitiriyorum. hala bitmedi lan.
salak kerem in salak gamze yi öldürmediği, dizi takip edenleri salak yerine koyduğu * salak dizi