bugün

GENÇLiĞiN EN ÖN SIRASINA KAPAK ATIP, ARKA SIRAYI BOŞ BIRAKAN DiZi DiZi DiZiLER.
GEÇiN LAN YERiNiZE.
film sektörünün vasat olduğu bi ülkede çekilebilecek en vasat filmler sıralamasında ilk 5e oynayacak dandik bi film.
kampüsü kağıthane olan dizidir.
zamanında prison break izleyen , lostun finaline üzülen , fringe 3. sezonunu bekleyen bünyeleri mahveden dizi.bu nasıl diz arkadas.izlesen bir dert izlemesen bir dert.

(bkz: arka sokaklar)
ekrandaki tırt dizilerden bir liste yapsanız bu dizi başı çeker..bir de baya seyrediliyor şaka maka.. aa doğru ya sayi unutulmaz da yılın dizisi seçilmişti.. hey yavrum hey biz nerede yaşıyoruz..
tecavüz, fuhuş, cinayet, işkence ve mafya ne ararsan var.

sigara desen ağzına süren yoktur, içki desen haşa çocuk gibi meyve suyu içerler. nasıl mantık lan bu?
flash tv deki gerçek kesit türevi dizilerdeki text okuma yönetemiyle çalışan dizi.
--spoiler--
kız: git kendin tek başına kur çadırını.

erkek: sensiz çadır kuramam özge.
--spoiler--
artık iyice cıvkını çıkarmış dizi. bu kadar olayı 1 sınıfı bırak türkiye de ki bütün okulları toplasan bir araya anca gelir. otobüs ü kafese koyuyorlar ve orda gülmekten kırılacağınız bir müzik başlıyor 70 li yılların korku filmlerindeki müzik. o an diyorsunuz ki bu dizi acaba afganistan menşelimi. öyle bir dizi.
lumpen gençliğin izlediği dizi.
bir bölümünü izlediğim ve ''lan bunlar lise öğrencisiyse biz kaça gidiyoruz'' dediğim, yaş kompleksine girmemi sağlayan, izledikten sonra yaşantımın ne kadar basit ve monoton olduğunu anladığım ''gençlik'' dizisidir. sonradan oyuncuların biyografilerini okumasaydım biraz zor toparlardım heralde.
Önceleri milli eğitim tarafından desteklenen, sonradan işi cıvıtan bir fox tv dizisi.
esas kızın başına gelmeyen kalmayan türk dizilerinden sadece biri.
başta güzelken sonradan boku çıkan dizi.kavak yellerini bile koyup geçti.
liseli gençlerimizin kendinden birer parça bularak izledi türk dizisidir. türk dizisi deyince herşeyi açıklıyor oluyorum sanırım. kakasını kendinden bir parça sanan bebekler gibidir bu liseli gençlerimiz. kanal zaplandı mı ortalığı birbirine katarlar. neymiş sarışın kızla, diş yapısı bozuk çocuğun öpüşmesini kaçırmışmış...
Dünya'da ki en saçma diziler sıralamasında ilk 5'e girebilecek dizidir. Dizi öyle birşeydir ki sanki, öğrencilerin hayatlarını değil 20 ülkede ayrı suçlardan kırmızı bültenle aranan insanları anlatır gibi bir hali var.
özetle:
-Saçmadır.
-gereksizdir.
-amaçsızdır.
-mallıktır.

Not: Efendim, birde bu dizinin baya bir ergen hayranı vardır, yani mal dizinin mal hayranı olacağına göre. bu diziye bakıp örnek alan çok öğrenci vardır.

Hamdi alkan'a burdan bu güzel dizi için selam çakarım.
eskiden kaygısızlar diye bir dizi vardı. o dizi bile bu salak diziden daha iyiydi.
an itibariyle otobüsün etrafına demirden bir kafes örülmüştür. hadi oğlum kerem yak hepsini de kurtar bizi bu işkenceden.
kerem adında bir herifin hepsini kafese tıkayıp birbirlerini yedirttikleri dizi.
kerem arkandayık olm kes hepsini.
not: izlemiyorum ama dinliyorum, televizyonla bilgisayar arası çok uzak olmadığı için bu işkenceye katlanmak zorundayım.
gerilim filmi olmaya özenmiş dizimsi.
oyunculuğu sıfır, senaryosu saçma sapan, oynayan adamlar 40 yaşına gelmiş lise öğrencisi olan dizi. öyle lise öğrencisi mi olur lan! bunları 3 dakikalık gözlemime dayanarak yazıyorum daha fazlasını midem kaldırmadı.
gamze'nin, o şişman çocuğun ve zehra'nın aptallıkları ön plana çıktığı sezon finalinin an itibariyle yayınlanan dizisi.

kerem o pasta yı bıçakla kesmedi mi, orada konuşurken gamze o yemek bıçağını alsa kerem in böğürüne saplasa iş bitecek, ama işte tam salak orada titriyor, o şişman da geldiği yolu hatırlayamadı ya ne diyim.

an itibariyle kerem efendi tüm otobüsü uçurumdan aşağı atmıştır. normalde ölmeleri gerekiyor ama, film icabı zannederim oktay ve bir-iki kişi kurtulabilir, sonra gelecek sezon seyre gümbürtüyü.

zehra da o mayınlı bölgeye girdi ya, ne diyim tam gerizekalılık. reklamlardan sonra o da patlayacak.

(edit: zehra'nın olayını göstermedi, o da patlasaydı be abi, artık gelecek sezonu bekleyecez...)

artık bitirin be şu diziyi...
bitse de kurtulsak bu ızdıraptan dizisidir.
aynı oyuncular ve genel olarak aynı konular işlenerek çok daha güzel bir iş ortaya çıkarılabilecekken, saçma sapan senaryo/diyaloglar ve daha da saçma sapan yönetmenlik sonucu -bağışlayınız- bombok bir hal almış dizidir. bunda şüphesiz birol güven'in ve hamdi alkan'ın payı çok büyüktür. ayrıca bu dizi belirtildiğine göre okullardaki şiddeti önleme programı çerçevesinde hazırlanmaktadır. sanırım bizimle dalga hatta -yine bağışlayınız, dayanamamaktayım- taşak geçilmektedir. çünkü bu dizi çok ciddi olarak fiziksel ve ruhsal gelişimi zedeleyecek ögeler barındırmaktadır. neredeyse her bölümde akla gelebilecek her türlü olumsuz örnek vardır ve kan gövdeyi götürmektedir. ölümler, tecavüzler vs. gırla gitmektedir. düşününüz ki ben katır kadar bir birey olmama rağmen, düzenli olarak izlemesem de denk geldiğim bölümlerde ciddi bir biçimde psikolojimin bozulduğunu hissetmekteyim. gerçi oyuncular da katır kadar, o yönden bir sıkıntı yok. lakin bu diziyi deli divane gibi izleyen lise öğrencilerinin gelecekteki ruh sağlıklarından endişe etmek gerekebilir. bu dizi bu nedenlerden ötürü yasaklanmalıdır, böyle yapım olmaz olsundur.
kerem'i canlandıran gürbey ileri ayvayı yemiştir.

kurtlar vadisi'nde süleyman çakır öldüğünde gerçek hayatta adına gıyabi cenaze namazı kılan, aşk-ı memnuda adnan beyi oynayan selçuk yöntem'e gerçek hayatta eline "bihter seni aldatıyor" diye yazan kağıtlar sıkıştıran bu milletin içinde arka sıradakilerin fanatik hayranları dizide kerem in yaptığını gerçek hayatta gürbey ileri'den sorabilir, ben gürbey ileri yerinde olsam kendime koruma tutarım veya bir süre yurtdışına kaçarım.
Nasıl bir dizidir arkadaş lise mi teksas mı belli değil. Bunca yıl lise hayatımda hiç öyle olaylarla karşılaşmadım.