bugün

entry'ler (253)

iron maiden dinleyen kız

g*tün teki yüzünden artık dinledikçe aklına saçma şeylerin geldiği kızdır. (bkz: bundan sonra manowar) (bkz: sizin olsun iron maiden)

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

koç üniversitesi. evet ben de burjuva değilim.

selvi boylum al yazmalım

az önce kendi karakter analizimi çıkarmama neden olmuş film. yıllarca inatla izlemedim sanırım popüler şeylere olan gıcığımdan ötürü. ya da o filmi izleyen çoğu kızın benim gözümde kezban olmasından... ya da sevgi emekti mottosunun bokunun çıkmasından bilmiyorum... tek bildiğim geç kalmış olduğum. ben niye böyle bir insanım diye son haftalarda hayatı sorgularken film bana aradığım cevabı verdi. herkes bi ilyas aslında, zoru görünce... *

2014 ün getirdikleri

finaller.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Jorge Semprun Ölüme Yolculuk

on birinci nesil

yaşlanıyoruz diye tepki verdiğim entry. 7. nesil olduğum için 6.nesil bir sınıf arkadaşım tarafından ezildiğimi daha dün gibi hatırlarım.

arka sokaklar

Fazla televizyon izlemediğimden hala devam ettiğini beş dakika önce zaplarken farkettiğim dizi. Bu dizi başladığında sekizinci sınıfa yeni başlamıştım sanırım belki de yedi. Şu an üniversite 3. sınıftayım. Biri de çıkıp demiyor ki aga bu nedir? Nedendir? Niçin bu çaba? Bu kadar rezil bir diziyi 300 bölüm çekmenin kafası nedir?

edit: imla

kürt düşmanlığının bittiği yer

dünyada geçirdiğin zamanın savaşmakla, nefretle harcanmayacak kadar kıymetli olduğunu anladığın zamandır. Dünya kocaman. Yetmedi başka gezegenlerde hayat buluyorlar nedir bu paylaşamadığımız a dostlar. Ne demişler "All we need is love"

edit: gece gece hippi takılıyor demeyin de simdi

daha önce sevgilisi olmamış kız

üniversite de çok tehlikeli olur ben hızını alamayıp grup yapanı gördüm. (gerçek bir hikayedir.)

evlendiği erkeğin soyadını kullanmayan bayanlar

(bkz: evlenmeden sözlüsünün soyadını kullanan bayanlar)

metal dinlemeyen insanın acizliği

emin olun bir beş sene sonra kendinizi Bach dinlerken buluyorsunuz. gothic Metal, Epica falan derken bir bakmışsın Barok dönemi klasik müzik dinliyorsun. *

r4bia marka patenti için 7 firmanın başvurması

profiline 4 koymadıgı için başkalarını "duygusuz" "şeytan" diye adlandırırken gidip bunları satın alan insanların da olduğu sektör.

azeriler in türkiye yi protesto etmesi

çok haklılardır benim için.
belki yüzde elli azeri tarafımın duygusallığından bu.
ama bizim hükümetin azerilere yaptıkları da yetti.
bayraklarını mı çöpe atmadık
gözlerine soka soka bize katil köpek diyen ermenilere mi yanaşmadık...

haspam

(#12923530) anlatmak istediğimi hatta haykırmak istediğimi yazmış. Darısı başıma. Yoksa bursumu alacaklar elimden. Stresten sakinleştiricilere başladım.

Edit: Gecen ocak ayında ielts ile 6.5 alarak kabusa son verdim.

çocukken yenen abuk sabuk şeyler

(bkz: sözlük yazarlarının garip çocukluğu)

kürtaj yasağından önce ilk tecavüz

Bir şey olmaz cocuga tecavüz eden devlet bakar. O cocuga bakacak olan devletin calısanları 17 yasına gelince o cocuga da tecavüz eder bir güzel. Devlet, "kürtaj yasaklanacak denince millet cinsel iliskiden sogudu bari biz arttıralım nüfusu" diyerek harekete gecmis olmalı.

sadece alt yazılı film izleyen kişi

ya toefl hazırlık ya ielts.

onemliolansigaravarmiyokmu

(#15355204) entry si ile yılın en ilginç lise anısı seçiyorum.

bir lisede yaşanabilecek en dumur olaylar

bir kız arkadasım korebe oynarken sınıfta ki mazlum erkek arkadaslarımızdan birinin malum organını kavrama suretiyle bizi inanılmaz bir saskınlıga surukleyip hafızalarımızda komik bir anı bırakmıstı.

toefl

ben öss de bu kadar kasmadım dediğim sınav.
o kadar structure çalışıyorum hala niye 40 da 30 anlamış değilim. En azından ÖSS de çalışınca bir yükselme olurdu bunda durum stable *

reading den bahsetmek dahi istemiyorum daha 50 de 40 ı göremedik.