bugün

özgür ozan ın evinin mekanının sürekli değiştiği dizidir. eve hırsız girer hop evin babası devriye gezerken tesadüf ordadır. zırt olur pırt olur o adam hep evin orda devriyededir. bir kere polislere ikamet adresinden farklı yerlerde görevler verilir. ikincisi bu ev bir asyada birde anadoluda. anlayabilmiş değilim.

(bkz: tekerlekli ev)
(bkz: ahanda gidiyo ya)
akasya durağı kadar abuk bir dizidir.
bu akşam pkk'yı konu olarak belirlemiş olan dizi.
serap eser de canlandırıldı.
O değil de duvarlarda kürtçe yazılar, seroklar falan havalarda uçuşuyor.

Not: pek izleyen yoktur diye spoiler yapmadım.
an itibariyle reklam olmuştur. lakin bu bölüm çok sakat yerde biticek. önümüzde ki haftayı iple çektirecektir. mesut komiser' in kafasından kan geliyodu en son... hayırlısı...
-bir insan cocuguna bunu nasil yapar?
-hayvan oldugu icin.
her bolum basina onlarca kal orda,alin bunu sozleri dusse de zaman zaman eglenceli anlar yasatabilen dizi.
şevket çoruh için izlemeye devam ettiğim dizi. bi dünya saçmalık var ama şevket çoruh'un sahnelerini iple çekiyorum. bu kadar mı doğal, içten oynanır arkadaş yaa?

141. bölümü itibariyle hüsnü çoban'ın evine misafir olan nazeki teyze memleketten gelmişti. bu bölümde ise istanbul'da evi varmış gibi gösterildi. onun dışında hüsnü çoban bi bölümde vurulmuştu adam sol çaprazdan ateş etti, hüsnü sağ böğründen vuruldu.

ama gene de şevket çoruh izlettiriyor arkadaş. napim her pazartesi kuruluyorum karşısına kanal d nin. yalnız son bölümünde de mesut komiseri vurdurttular. çıkarırlarsa diziden şevket çoruh'u and içtim vallaha izlemem billaha izlemem. yok ölümden dönüp gene bi dünya hastane sahnesi izleyeceksek kafanıza sıçıyım senaristler. bütün grubun başına sırayla bi iş getirin kalitesiz polisiyeler gibi e mi?
eleştirmeme rağmen izlemekten vazgeçmediğim dizi. vazgeçirmiyor insanı. dizinin ortamı o kadar samimi ki... ama her gün o saatlerde izleyecek fazla bir şey yok! bunun da etkisi var elbet.
türk polisinin komedi dizisi olarak algıladığı dizi.*
---spoiler---

Bu haftaki bölümünde görülen mirza isimli pkklının daha önce nerede görüldüğü nihayet hatırlanmış dizidir.

Aynı oyuncu geçen sezon, kurtlar vadisi pusu'da, iskender'in yanındaki israilli doktoru canlandırmıştır. Hani şu polat'a işkence eden, ama polat'ın o halde bile tevrat'tan birşeyler söyleyerek ayar verdiği, sonra da şırıngayı böğrüne kaktırdığı doktor.

---spoiler---
tekin olmayan, uzak durulası sokaklardır.
(bkz: akıllı tv) orda öle açık dursun canın sıkıldığında otur izlemeye devam et tarzı dizidir. figüranlar hep aynı tarzda, tonda konuşmaktadır (hala anlamadım nasıl olduğunu). her olay çözülmektedir, ya da çözemediklerini yayınlamamaktadırlar. * kısacası yoklukta izlenebilecek dizidir, ayrıca her bölüm, o kadar farklı konu yaratmak çok çok basit değildir zannımca.
istanbul un heryerine sadece bu gruptaki polislerin gitmesi hayretler uyandırıcı dizidir...
tırtın tanımıdır.. koca koca adamlar ortalarda koşuyolar , suçlu yakalıyolarmış gibi yapıyorlar filan.. yazık yahu..
dünyanın en saçma dizisidir. polis gücünü tamamen subjektif anlatan bir film. nedense hep polis filmde hep iyi.

(bkz: baran tursun)
(bkz: Aydın Erdem)
(bkz: Festus Okey)
(bkz: Aladdin Karadağ)
(bkz: Osman Aslı)
(bkz: çağdaş gemik)
takriben 5 dk önce 143. bölümü bitmiş olan dizidir.
bugünkü bölüm harbiden sağlamdı. en azından dizi boyunca sokaktan topladıkları bir adamın hikayesini anlatmadılar.
dün geceki bölümünde iyice saçmalayan dizidir. pek izlemem arada sırada akşam yemeği sırasında falan geçmiş bölümleri izlerim ama arkadaşım bir çocuk bu kadar mı şansız bahtsız olur? bir grup senarist bir çocuğun üstüne bu kadar mı gider? hatırladığım kadarı ile bu çocuk ve annesi zamanında üvey baba şiddetine maruz kalmıştı. sonrasında çocuğun annesi tunç'un üvey babasını öldürerek hapse girmişti. bu yetmedi hapiste kadıncağızı öldürdüler. bu da az geldi tunç lösemi hastası oldu. sonra bir sürü uyuşturucu kullanan kocaman adamlarla arkadaşlık etti. iki kez kaçırıldı bir kez üzeri bombalar ile dolu olarak bakırköy meydanına bırakıldı. ne gareziniz var kardeşim çocuğa? ben olsam alır bu hikayeyi başlı başına bir dizi yaparım. ayrıca bir tek şevket çoruh için izlemeye katlanılır dizidir.
Benim anlamadığım olay bu dizideki bazı olayların hep aynı kişilere denk gelmesi..Hüsnü Çoban'ın ailesinin hep başına birşeyler gelmesi gibi..Ayrıca istanbul'da başka doktor yok heralde..Ne zaman bir hastahane sahnesi olsa hep aynı lavuk çıkıyor. Kardeşim sen hiç izin yapmıyor musun gezmiyor musun? Abin Komiser Murat malın kralını götürüyor sen sürekli hastahanede..
türk polisini melek gibi gösteriyorlar. biz sokakta bırakın kimlik sormayı yanından geçerken bile korkuyoruz. sorguda çok şefkatli gösterilen polislerle normal hayatta karakolda karşılaşsanız allah a dua etmeniz lazım dayak yememek için...
pop star alaturka ve ibo show dan sonra bitmesini istedigim program. baya da cok izleniyomus galiba hayret.
çok enteresan dizi.
bir aralar her pazartesi oturur izlerdim. sonraları akşam tv izlemeyi bıraktığım için diziyi de bırakmış oldum. gündüzleri kalktığımda ( 16.00 - 17.00 ) ayılana kadar açıyorum bazen kanal d'yi, arka sokaklar izliyorum. hem eğlenceli, hem aksiyon dolu, hem ciddiyet var hem komedi var. hiçbir zaman dünya standartlarında bir polis dizisi değil ve olamayacak. hatta kobra takibi kadar bile olamaz. çünkü her olay aynı: gidiyorlar, biraz sıkıntı çekiyorlar ama yakalıyorlar. kobra takibinde falan arabalar takla atar, bir şeyler patlardı. gerçi onlar otoban polisi.
arada bir hikayenin ciddi kısmının bölünüp, birbirleriyle şakalaşmaları. bakın biz gerçek hayattanız, samimiyiz ulen çabaları da beni öldürüyor.
eğlenmek için, vakit geçirmek için güzel dizi. filmdeki karakterlerin ise kendileriyle özdeşleşen cümleleri var. her bölümde mi aynı cümleler olur lan. onlara çok gülüyorum.* mesela sizler için derlediklerim:

Hüsnü: yine mi suat yaaaa!!! *
eşek sıpaları sizi. *

Ayla: rahat bırak çocukları biraz rızacım. *

Ali: ama rıza baba! *

Mesut: ver odunu, ver odunu...
sorgulamada - bak konuşmazsan ne yapacağımı biliyorum. rrrr.

Engin: al bunu al al al al.
kalk kalk kalk, çabuk çabuk çabuk. *

rıza baba: ben toplantı odasındayım.
hazırlanın çıkıyoruz.
her bölümde en az iki ve hatta bazen üç olay işlendiğinden mütevellit çatışma sahneleri aslında olması gerekenden daha iyi çekilen dizi.
artık ömrünü tamamladığını düşündüğüm,tadında bırakılıp bitirilmesi gerekilen dizidir.
En gereksiz dzilerden biridir. Koca istanbul'daki tek polis onlar tek hastane Yavuz'un hastanesi, bütün operasyonlar başarılı ya bu kadar polis herşeyi halediyor.Vaybe!
bazı saçmalıkları dışında samimi bir dizidir. kadrolu oyuncuların da rollerini çok iyi yapması diziyi izlenir kılmaktadır.

son yıllarda çekilen dizilerin samimi olmaması gibi bir durum söz konusu değildir.