bugün

entry'ler (120)

bir erkeğin olgunlaşma süreci

sorumluluk almak zorunda kaldığı zamanlardır.

ilginç isimler

rahime bakan.
kadın doğum uzmanı

elementary

bi sherlock değil tabiki ama yinede gideri olan dizi.

radyo mukavemet

çok klas müzikler çalınan radyo sitesidir. ben dinledim,beğendim, herkese tavsiye edilir, şiddetle! deneyin pişman olmazsınız.

how i met your mother

gerçekten de artık sıkmış dizidir. oldukları yerde turlamaktan başka birşey yapmıyorlar.

kenan ışık

kenan ışık artık sıfırdır benim gözümde. izlediğim son iki kim 500 bin ister yarışmasında da yarışmacıların elenmesi için elinden geleni yapmıştır bu şahsiyet. adama sordu "emin misiniz?" diye adam "eminim" dedi. ondan sonra bir "son kararırınız mı" deyişi var, yemin etmiyimde, kim izlese cevabını değiştirirdi ki adam da değiştirdi zaten; hemen ardından o şıkkı işaretleyip adamı elediler. benim gözümde kenan ışık'ın değeri falan kalmamıştır artık. bir çok insan içinde öyle olduğunu düşünüyorum.

piyonla evlenen vezir

aynı kutuya konduğunda diğer piyonlara iş atıp "aaa pardon ben sizi bizim hanımla karıştırdım" yavşaklığını yapmayı düşünen vezirdir.

two and a half men

9 sezondur ilk defa arkadaki gülme efekti dikkatimi çekti, çünkü o sırada gülmüyordum. charlie olmadan devam edemeyeceği anlaşılmış dizidir.

normalde susamazken oruç tutunca susama sorunsalı

normalde farkında olmadan yediğin, içtiğin şeylerden su ihtiyacını karşılıyosun zaten diyerek kapatılacak konudur.

two and a half men

--çok az spoiler--

diziyi başından beri takip eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki charlie sheen ne yapmış olursa olsun, afedersiniz ama itin götüne sokulmaması lazımdı. bence senaristlerin charlie'ye verdiği her ayar charlie'den çok bize verilmiştir. charlie her ne kadar gerçek hayatında uslanmaz bir adam olsada, kaç yıldır beni ve daha binlercesini, oynadığı karaktere anlam vererek güldürmeyi ve diziyi sevdirmeyi başarmıştır. tamam biliyorum komedi dizisi, hüzne yer yok ama genede bir sahnesinde dahi olsada içlerinden biri hüzünlü bir konuşma yapacak diye beklemedim değil, hiç biri olmasa dahi rose bari güzel bişeyler söyleseydi. söylemedi değil ama adamı öldürdükten sonra ne söylese boş. sonra eski sevgililerinin "charlie'nin kendilerine hastalık bulaştırdıklarını" söylemesi de ilginçti, bir kaçıyla neredeyse evlenecekti.
vel hasıl kelam, kendime ihanet edilmiş gibi hissediyorum, dizinin bundan sonraki bölümlerini seyretsemde (yalan yok meraktan seyredeceğim) içim 9. sezon 1. bölüm için buruk kalacak.

--çok az spoiler--

hayatın en güzel anı

ilk öpücük.

disko kralı

an itibarı ile iyice zıvanadan çıkmış program. konuklara azıcık saygı göstermesi gerekir diye düşünüyorum. kızın ağlayarak yazdığını söylediği şarkıyla ancak bu kadar dalga geçilebilirdi. onunda hiç saygısı yokmuş kendine.

yaran film replikleri

-lanet olsun bu binayı neden patlattın şimdi?
-çünkü sen telefon ettin..!
(devlet düşmanı)

karısıyla yaptığı seksi anlatan mal erkek

üçüncü cocuğa gebe olan kadının eşiyle aramızda geçen sohbet:
-yav yetmedi mi 2 tane abi zaten işin gücünde yok.
-olum varya bendeki bu kazma sapı gibi y..ak, benim hanımda da bu tabak gibi .m oldukça bizim daha çok çocuğumuz olur.
-?!!

ben fake değilim

"sen fake değilsin ama şakasın sanırım." dedirten video.

ağlatan şiir dizeleri

Sizin hiç babanız öldü mü?
Benim bir kere öldü kör oldum
Yıkadılar aldılar götürdüler
Babamdan ummazdım bunu kör oldum

cemal süreya

en karizmatik oyunculuk performansları

hugh laurie - house md
jon cryer - two and a half man
mel gibson - brave heart
russel crowe - gladiator

google bana karı bul lan allahsız

""google bana eskort bul" mu demek istediniz" diyecektir muhtemelen.

defne joy foster

mekanı cennet olsun işallah,, neşe dolu bir insan olması, "sanki hiç ölmez" hissi uyandırıyordu insanda. her insan bu sayede ölümün ansız olabildiğini hatırlayıp, ona göre yaşamalı hayatını..

yok böyle dans'ta neler konuşulacağını da açıkcası çok merak ediyorum.

sözlük yazarlarının sinemada ilk izlediği film

Şeytanın Günü - End of Days (Arnold Schwarzenegger)