bugün

entry'ler (1261)

huawei

Son haberler doğru ise cihazlarına google desteği kesilen/kesilecek olan çinli akıllı telefon üreticisi. Google'ın milyonları hatta belki de milyarları etkileyecek bu ölçekte radikal bir karar alması çok tartışılacaktır.

Kararı proteste amaçlı change.org üzerinde imza kampanyası başlatıldı.
link: http://chng.it/dLR5zhLXzN

kaynak:
https://www.androidauthor...to-google-android-987873/ (ingilizce)

https://www.log.com.tr/tr...roid-yasagi-gelebilir-mi/(türkçe)

google ın huawei kısıtlamasını protesto ediyoruz

Google'ın aldığı iddia edilen huawei cihazlara destek vermeyi kesmesi kararı sonucunda yılmaz bir android kullanıcısı olarak tarafımdan başlatılan ve aşağıdaki linkten change.org üzerinden imza vererek katılım gösterebileceğiniz protesto.

kampanya linki: http://chng.it/dLR5zhLXzN

konuyla alakalı yabancı ve türkçe kaynaklar:
https://www.reuters.com/a...list-source-idUSKCN1SP0NB

https://www.log.com.tr/tr...roid-yasagi-gelebilir-mi/

edit: https://www.androidauthor...to-google-android-987873/ (ek kaynak iliştirildi)

google ın huawei cihazlara desteği kesme kararı

türkçe kaynak: https://www.log.com.tr/tr...roid-yasagi-gelebilir-mi/

google ın huawei cihazlara desteği kesme kararı

Trump ile yatan şaşı kalkar dediğim saçma sapan bir karardır. Trump gibi bir provokatörün aklına uyup böylesine global ölçekte radikal bir karar alabiliyorsa google önümüzdeki dönemde huawei'nin yanı sıra xiaomi, one plus, oppo gibi yaygınlaşması ve satış rakamlarının yükselmesi muhtemel markaların da önüne taş koymaktan imtina etmeyecektir. Bakalım bu olay nasıl gelişecek.

google ın huawei cihazlara desteği kesme kararı

Kaynak: https://www.reuters.com/a...list-source-idUSKCN1SP0NB

Farklı kaynaklarda Google'ın aldığı son dakika kararı olarak lanse edilen durum. Eğer gerçekten böyle bir karar alındıysa (ki öyle gözüküyor) Google büyüklüğünde bir firmanın tek bir devletin yaptırımlarına uyarak dünya çapında milyonlarca kullanıcıyı mağdur etmeyi göze alması kabul edilemez.

Konuyu protesto amaçlı change.org'da bir imza kampanyası başlattım. Kararı protesto etmek isteyenler şurdan buyursun: https://www.change.org/p/...upport-on-huawei-products

hoşlanılan kızın yanında sümüğün şişmesi

şişen sümüğün ucuna ip bağlanıp, havasının kaçması engellendikten sonra hoşlanılan hatun kişisine balon niyetine hediye edilir.

kılıçdaroğlu istesin 5 saatte hükümet kurar

"kendisi sahip olduğu niteliklerle afedersin 5 saatte windows bile kuramaz." şeklinde karşılık verilesi iddia.

not: oy kullanmıyorum.

32 yaşında sözlük kadını

aynı zamanda bakımlı ve özgüven sahibi ise nice genç sözlük delikanlılarının aklını başından alma potansiyeline sahip, baldan tatlı ablaların dahil olduğu grup.

altıncı nesil

aralarında olmaktan sebepsiz bir şekilde gurur duyduğum nesil. 80'lerde genç olmuş emekli amca klişesi gibi olacak biraz ama; o zamanlar sanki biz daha naiftik be nesildaşlar? yeni nesiller çok bozdu çok...

emirates

8 ve 9 ağustos'ta istanbul taksim'deki the marmara pera hotel'de gerçekleştirdikleri open day / cv drop olayına katıldığım ve iki gün boyunca gerçekleştirilen 4 eleme aşamasından sonra başvuran yaklaşık 230 aday arasından son 20 ye kaldığım ancak final aşamasında ne yazık ki elendiğim arap emirlikleri menşeili dünyanın en daşşaklı yolcu uçağı filosuna sahip, multimilyarder arap havayolu şirketi.

dubai hayalleri önümüzdeki bahara kalsa da umutsuzluğa kapılmayı reddederek, bir sonraki open day event'e daha hazır şekilde gitmek için çalışmalara şimdiden başlamakta yarar var.

kafa topu

bir gecede sıfırdan 40 bin altın kasıp, yine aynı gece kastığınız 40 bin altını sıfırlayabileceğiniz, sinir hastası etme potansiyeli yüksek olmasına rağmen, bir defa sarıldığında kolay kolay vazgeçilemeyen lanet okunasıca mobil oyun.

dipnot: yaklaşık 13 ay sonra girilen ilk entrynin konusu olacak kadar önem arz etmese de şahsım için, yeniden gelen yazma ilhamı için bir paravandır.

yazarların ilk oynadığı online bilgisayar oyunu

lan sayılıyorsa half life ve counter strike*
yok eğer sayılmıyorsa; (bkz: knight online) (Allah bin türlü belasını versin)

türkiye deki en iyi müzik grupları

pek az türkçe müzik dinleyen biri olarak*: (bkz: model) ve (bkz: atlas) demek istiyorum son zamanları baz alarak.

nefret edilesi hitap şekilleri

açık ara: (bkz: eci)

neyse ki azalarak bitti. çok karanlık bir dönemdi bu kelimenin ergen bünyelerin ağzında dolandığı günler..

9 temmuz 2014 hollanda arjantin maçı

o kadar sıkıcı bir maç ki tek dikkatimi çeken dirk kuyt'ın "dörk kayt" şeklinde telaffuzu doğru olan ismini ısrarla "drik koyt" şeklinde telaffuz eden bir spiker.

brezilya almanya maçına alt oynayan insan

şu dakikalarda gusül abdesti alıyor olması muhtemel insandır. hani bu kadar güçlü bir işarete rağmen hala cenabet geziyorsa da beter olsundur *

brezilya soyunma odasında devre arası konuşulanlar

-beyler stadın arkasındaki jeneratörlerin orda 3 helikopter bizi bekliyor. gidip grönland'a yerleşir, kendimize yeni kimlikler çıkartırız. bir de estetik ameliyat oldukmuydu bir daha kimse bizi tanıyamaz. yepyeni hayatlarımız olur.

brezilya nın devre arasında paraları alıp kaçması

8 temmuz 2014 brezilya almanya maçı nın ilk yarısı itibariyle gördüğümüz tablo neticesinde beni şaşırtmayacak olan eylem.

alman pornosu

gerekli şartlar oluştuğunda %99 u müslüman olan bir ülkenin, en kutsal ayı olan ramazan ayında bile ulusal bir kanalda karşılaşabileceğiniz aktivite.

(bkz: 8 temmuz 2014 brezilya almanya maçı)

brezilya almanya maçı için ne dediler

"ne deseler bilemediler" şeklinde cevaplanması caiz olan soru.