bugün

9 kasım 2009 tarihinde pkk yandaşlarının/pkk nın şehir uzantılarının attığı molotof kokteyli ile vücudu yanarak hayatı mahfolan 16 yaşındaki kız çocuğunun ismi.

çok çabuk unuttuk. unutma.
hayatını kaybetmiştir. demokrasi arayan, hakkını arayan pekekeli barış yanlıları tarafından yakılarak öldürülmüştür.

bir de şöyle bir hadise var: (bkz: #6634426)

hepiniz kansız birer hiçsiniz. sizlere taş atılmamalı, kelleniz alınmalı.

faşist miyim? belki de. ama hiç molotof atmadım birilerinin üstüne.
maalesef hayatını kaybetmiştir. allah rahmet eylesin. kesinlikle idam cezası şart bunu yapanlar için.

allah belanızı versin.
falşistlerin kurbanı şehidimizdir.
barış isteyenler(!) tarafından yakılarak(!) öldürülen kardeşimizdir. sözlüğün sevgi pıtırcığı kelebekleri, izmirliler dtplileri taşlayınca gösterdikleri tepkiyi acaba bu ölüme gösterebilecekler midir? acaba o kadar şerefleri, haysiyetleri var mıdır?

bi de utanmadan demezler mi biz barış istiyoruz diye??
(bkz: barış için insan yakmak)

tanrımdan dileğim bir gün kendi kanınızda boğulmanızdır..
bir ölünün arkasından ne denir ki...zaten çok zor konuşması-yazması. ama bir de çocuksa ve bir de ölüm şekli bu denli alçaksa gerçekten ne denir ki...biz bir şeyler desek de kim ne anlayacak ki...herkes anlamak istediğini anlıyor, görmek istediğini görüyor, duymak istediğini duyuyor. acı olan bu ülkede çocuk cesedi görmek isteyen, katil görmek isteyen ve olabildiğince vahşet haberi duymak isteyen olması.
bu sabah tedavi gördüğü hastanede hayatı kaybetmiştir.

yüce rabbim serap'ın katillerinin canlarını bu dünyada diri diri yakmadan almasın!
öldüğünü duyunca şok olduğum talihsiz genç kız. evet, o molotof atanlara ne yapmalı; bence onları da yakmak lazım lakin şimdi insan pıtırcıkları bana faşist diyecek

not: tamam insan pıtırcıkları siz insansınız ben hayvanım ve sizin gibi insanların da yaşamasını istemiyorum bana insan haklarından bahsetmeyin çünkü anlamam.
bu kızcağıza yapılanları görünce insanın faşist olası geliyor. bunu yapan özgürlükçü, bunu kınayan faşist.
Faşizme karşı savaştığını sanan ya da aslında neye karşı, ne için savaştığını bilmeyen faşist magandaların kurbanı olan genç bir masum. Allah rahmet eylesin ve yakınlarına sabır versin.
Açılımı baltalamaya kimsenin gücü yetmeyecektir!
RTE

Serap kardeşimize Allah'tan rahmet ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim.Devir bu köpeklerin devri mi ? yaptıkları yanlarına kar mı kalacak ? Ahmet Türk ve diğerlerinin diline pelesenk olmuş demoğğkkkrasi lafından tiksinir oldum.
1 yaşında: ilk kez gözlerini açtı..

2 yaşında: ilk adımını attı..

3 yaşında: ilk esprisini yaptı..

4 yaşında: ilk kez annesine kızdı..

5 yaşında: ilk defa çizgi film izlemek için erken kalktı..

6 yaşında: ilk kez bir cümle okudu..

7 yaşında: ilk kez arkadaşının doğum gününe gitti..

8 yaşında: ilk kez biriyle kavga etti..

9 yaşında: ilk kez gelecekte ne olacağını düşündü..

10 yaşında: ilk kez anahtarıyla eve kendisi girdi..

11 yaşında: ilk kez ağzından bir küfür kaçtı..

12 yaşında: ilk sivilcesine canı sıkıldı..

13 yaşında: ilk kez ''ders çalışacağız'' bahanesiyle arkadaşında kaldı..

14 yaşında: ilk kırık notunu getirdi..

15 yaşında: ilk kez aşık oldu..

16 yaşında: ilk kez bir çocuğun elini tuttu..

16 yaşında: son kez bir çocuğun elini tuttu..

17 yaşında: -

ya bana hiç gelmiyor böyle duygusal yazılar ama sabah sabah benim buradan hayatım kaydı, ailesini düşünemiyorum.. yani ne bileyim abi, sokarım siyasetine, savaşına, ideolojisine.. sikimde değil bu arka plan nedenleri..
şu kızcağızın yaşanmamış yaşamına hiçbir şey değmez amına koyayım..
oncelıkle sunu herkes cok ıyı ıdrak etmelı, cok ıyı bılmelı kı yanlıs anlamalara mahal verılmesın...

fasızmın her turlusu kotudur, ıster kurt mıllıyetcılıgı ıle ıster turk mıllıyetcılıgı ıle, ıstersen henuz mıllıyetcılık kavramını oturtamamıs ancak kendı yandasları ıcın cana kıyan ulusların eylşemlerıyle olsun...

pkk nın kurulusundakı amaclardan sapması, pkk yı doguran nedenler, pkk yı yasatan degerler(!), pkk ıle hareket eden ve artık kurt halkının sesı olmaktan cıkartarak buyuk ortadogu projesının (bop) bır sılahı halıne getırenler neden oluyorlar bunlara... provokasyonlar aldı basını gıdıyor yıne; ızmır dekı ulkuculerın ya da ulkuculerı porovake edenlerın bok yemelerı, mhp ve chp nın gereksız ve anlamsız acıklamaları ıle ınsanları gaza getırmelerı su gunlerın ana sebeplerıdır... esas olayların 12 eylul 1980 gunu basladıgını da unutmamak gerekır...

kurt halkı nın ıstedıgı cok sey yoktu vaktı zamanında, turkıye nın bır parcası oalrak yasamaktaydılar. ancak asıret agaları ve sıyasıler ne zaman fark ettıler ve etkın oalrak kullanmaya basladılar bu potansıyelı ıste o donemde bır seyler olacagının sınyallerı verılmeye baslandı... toprak refomları yapıldı, halka asıretlerın, toprak agalarının elındekı topraklar dagıtıldı ancak cok kısa bır sure ıcınde yıne agaların elıne gectı topraklar... marabaların seceneklerı kısıtlıydı; ya agaya saygıda kusur etmeden toprak ıle ugrasacaklar yad a kacabılırlerse ellerınde hıcbır sanat olmadan, hıcbır ıs olmadan buyuk kentlere goceceklerdı... kımı kaldı ve topragı ısledıler, kıt kanaat, karın toklugunu yasadılar. kımı de kalktı koyden sehre ındı, hıcbır sey bılmeden ne yapabıleceklerıne baktılar, gecmısten gelen ogretıler yuzunden bır suru de cocuk yapmaya devam ettıler. ellerınden bır ıs gelmedıgı ıcın namuslu yollardan amellelıkler, vasıfsız ıscılıkler ıle calıstılar, bır sure sonra bazıları pıs ıslere bulasarak daha kısa zamanda daha cok para kazanabıleceklerını gorduler, maganda denen sey de boyle dogdu... donelım toprak agalarının kopegı oalrak kalmak zorunda olanlara; gunduz asker gelmaye basladı ve tum kurtlerı pkk lı ılan ederek koylerı yakmaya basladılar, agaların lafından cıkanlar ıssız, ac kaldılar, devlet dusmanlıgı basgostermeye basladı... gecelerı de durum farklı degıldı, bu kez dagdan ınen pkklılar zor kullandılar, yıyıecek, gıyecek aldılar zorla... gece pkklı gunduz devletın kolluk kuvvetlerınden yana oldular... elden baska bır sey gelmıyordu zaten.... askerın yakıp yıktıgı koylerden kalkanlar zorunlu olarak sehırlere akın ettıler, ıste bundan sonra da batılı zuppelerımız ıle kafatscı mıllıyetcılerımız kurtlerden nefret etmeye basladılar... cunku artık beraber yasamak zorundaydılar ve koy hayatı sehre ınmıstı...

12 eylulun erdal erenlerı daha gecmısın denızlerı mahırlerı gıbı donemınde artık kurt ve turk serapları, alılerı olusmaya basladı... allah kıtap ıle kandırılan bır suru cahıllıgın tek secenek oldugu ınsan artık suru psıkolojısı ıle hareket etmeye basladı...

ısın ozu aslında su; neden buralara geldık, neler yaptık, devlet neler yaptı ya da yapmadı, neden toprak agaları, asıret lıderlerı allah gıbı kaldı dogu ve guney dogu anadoluda?

daha cok seraplar can verecek, ıster kurt olsun, ıster turk olsun, ıster ermenı, cerkez, rum, arap olsun... nerde dogduguna, mıllyetının, ırkının ne olduguna bakmamalı... neden olduklerıne, neden yandıklarına, bakılmalı... bır kısının yaptıgı degıl onemlı olan, bu toplum nasıl bunlara kanarak bu hallere geldı.... mesela ogun samast denen cocuk neden hayatında tanımadıgı, hıc yazısını bıle okumadıgı hrant dınk denen adamı oldurdu? kendısı yapmadı bellı, yaptıranların nedenlerı sadece ırkcılıkla alakalı...

bır kısının yaptıgı uzerıne lanetler okumak yerıne neden buralardayız onu bılmelı ve duzeltmeye calısmalı... sokaktakı adam duzelmelı once, her gordugu kurde dusman gozuyle bakmamalı, cografyamızdakı "ermenı dolu" kufurunu kaldırmalı, kullanmamalı... bızler kızılderılılere yapılanlara yanıyoruz, hıtlerın yahudılere yaptıgına aglıyoruz, ısraıl ın gazze de yaptıkları ıcın yureklerımız parcalanıyor ama dogudakı kardeslerımıze yapılanlara ses cıkarmıyoruz?

EGER KURT HALKINA YAPILANLARA SES CIKARIRSAK PKKLI DAMGASI YIYORUZ, PKK NIN YAPTIKLARINI KINARSAN FASIST YAFTASI ILE KARSILASIYORUZ...

NE DEMIS BUYUK SAIR? "HER SEY BIR INSANI SEVMEKLE BASLAYACAK!"
HUMANIZM MANTIKLI BIR SEY OLMASA DA IRKCILIGA KARSI DURMAYI BILMEK, SNEDNE OLMAYANA, OTEKINE YARDIM EDEBILMEK, SADECE INSAN OLDUGU ICIN SOMALI DEKI BIR COCUGUN ACLIGINI ANLAYABILMEK LAZIMGELIR...

UCUZ KAHRAMANLIKLAR VE SACMA SOVANIST DUYGULAR ILE DUNYAYI KATLANILMAZ HALE GETIREN BIZ INSANOGLUYUZ, PETROL, PARA ICIN SAVASLAR CIKARAN YINE BIZLERIZ...

BIRAZ SAGDUYU GERKLI SANIRIM BIZLERE AMA NERDE O SAGDUYU BULAM
kurban, 17 yaşında, değil.. olamadan öldü.
gemi azıya alıp, insanları korkutarak sindirmeye çalışan, insan olmadıkları halde haddinden fazla değer verilip insan sınıfında değerlendirilen piç kurularınca katledilmiş gencecik bir insan. hala provakasyon bunlar sağ duyu lazım deyip sağ duyu bulamayanlara önerim, sol kulağınızı kapatın, şimdi sağ duyulu oldunuz. tebrikler.
hakkında ''tabi ki de çok üzücü durumu, içimiz kan ağlıyor ama bu durumun nedenlerini de falan filan..'', ''tabi ki şiddetin her türlüsü kötü ancak chp'nin açıklamaları, izmir'de de taş attılar felan filan..'' gibi rezil bağlaçlarla kesilen cümlelerle hala sikik bir siyaset yapan heriflere içten küfürlerimi sunuyorum..

acı olaylar üzerine klişeleşmiş gerzek çıkarımlar yapmama, bu olaylara insan gibi, sadece acı olduğu için sessizce üzülme hakkınızın sizde saklı olduğunu unutmayın..
bu kızın daha genç bedenini yakan ruhsuzların bedenleri elbet bi yerdeki cehennemde yanacak. hala birileri bunun oyun olduğunu sanıyor. oyun değil ama istense sonunu kimsenin gözünün yaşına bakmadan, kimseye kulak asmadan kanlı bir şekilde bitirebiliriz.

ölmeden önceki haberi;

http://www.istanbulhaber....yallerini-yakti-19614.htm

bir de bu kız nasıl öldü? yanık tedavisi gören 1 aylık hasta anca enfeksiyondan ölür. eğer böyle olduysa hastane bi soruşturulmalı. yazık oldu.
bu ülkede günahsız bir insana akan gözyaşlarının sonuncusudur ama sonuncu olarak kalmayacaktır. yetmedi mi bedel olarak akan masumların kanı, suçsuz insanların hayatları?

allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun inşallah.
http://www.internethaber....news_detail.php?id=220075
sözlükten haberini alınca öğlen öğlen iştahım kaçmıştır. yemek boğazıma dizilmiştir.

caffemocha nın dediği gibi 23 nisan da dayak yiyen kürt çocuk kadar canı kıymetlimidir bilmem, ancak bu ölümün tek sebebi açılım fiyaskosunu başlatanlardır. madem açtın kapat kapatabilirsen.

tanım: kürt faşistlerinin diri diri yaktığı kızcağızdır.
vefat etmiştir.

merak etmeyin bu cinayette unutturulur bize. bir ay sonra kimse hatırlamaz serap'ı. yine gider otururuz masaya. sonra teröristlerle pazarlık etmeyiz deriz. sonra çalsın davullar zurnalar...

yazık.
masum(!) barış mitinglerinin birinde, gençliğinin baharında canice yakılarak öldürülmüş masumdur.

(bkz: unutma)
halen demokrasi, kardeşlik, barış.........gibi anahtar kelimeler kullanarak bölücüleri destekleyenlerin vicdanlarıyla yüzleşirken unutmamaları gereken isim.
siyasi oyunların kurbanı olan bir hayatın yok oluşudur. ölüm o kadar kolay mı geliyor sizlere ey dtp li.
cenazesinde hrant dinkin'in cenazesinin 10 katı bir kalabalığın katılmasını ümit ettiğimiz, namussuzların barış güvercinleri tarafından yakılarak öldürülmüş genç kız....