1. 1.
  Kadiköy kadife sokakta müdaviminin bildiği, elektronik trip-hop ağırlıklı müzikler çalan, eskitilmiş yada eskimiş eşyalar kullanılan kırmızı renk ağırlıklı ambiansa sahip güzel pre-bar.
  (bkz: barlar sokağı)
  (bkz: kadife sokak)
  (bkz: trip-hop)
  1 ... andromedian
 2. 2.
  taksim, tünel tarafında da açılan mekan.
  güzel koltukları ve uyuz garsonları var.
  ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  eski püskü koltuklarına oturduğunuz vakit her yanınıza batan yayları ve yaz sıcağında sizi pişiren kadife kaplamalarını bir tarafa bıraksanız bile garsonların kendilerine has tavırları sizi rahat bırakmayacaktır, a yoksa servis elemanı dememi mi tercih ederdiniz? üstüne bir de dört buçuk ye te le olan bira fiyatlarını eklediğiniz vakit tadınız iyice kaçıyor ama yok anacım her ne hikmetse hep dolu olduğu yetmiyormuş gibi hafta sonu tek er olarak gitmeye kalktığınızda da damsız almıyoruz cevabıyla karşılaşıyorsunuz. o topları çevireceğine bira getir bira... alo!
  1 ... philemon
 4. 4.
  trip-hop ağırlıklı şeyler çalan, eskiciden alınmış koltuklarla döşenmiş barların öncülerindendir. tahta bir kapısı vardır. harbiden eve giriyormuşsunuz gibi hissedersiniz girerken. sanki biri montunuzu da üstünüzden alacakmış gibi bir ambiansı vardır. üst katı sevgililerin yalnız kalmak için kullandıkları kattır genelde *.. yazın bahçesi çok güzel olur.. gidilesidir..
  ... janis joplin
 5. 5.
  doğru zamanda bulunulması gereken bir mekandır. çünkü farklı zamanlarda farklı dj'ler müzik yapmaktadırlar. yanlış zaman dj'leri sağdan soldan japonca rap parçaları bulup marjinal oldum havalarına girmekte, "düpedüz salak, bu ne lan?" sorusuna "hah... ağbi bu kamyonuma mazotko*, sen anlamazsın tabi babuş ya" dermiş gibi bakmaktadırlar.

  konsept olarak salon rahatlığı ile cafe/bar zihniyetini birleştiren ilk yerdir. her şeyden önce müşteri taifesi hoştur. bira 4 ile 7 arasında ytl'dir. 2 katlı mekanın arka tarafında geniş bir bahçesi vardır. çalışanları sanki zorla orada tutuluyormuşcasına memnuniyetsiz ve karamsardırlar ancak, "senin o cemcük yaptığın ağzını burda bi kırarım, bir daha değil arka odaya ebeveyn tuvaletine bile gelemezsin" dermiş gibicesine bakınca çok iyi arkadaş olmaktadırlar.*
  1 ... massattack
 6. 6.
  kadıköy kadife sokakta bulunan güzel müziklerin çalındığı bahçesinde kaplumbağa bulunan güzel bir mekan.
  ... hoptinikninay
 7. 7.
  gidip gördükten sonra müdavimi olunası mekan. her gidişimizde evimizin bir odasını o hale getirme planları yaptığımız, kadıköyde bulunan pek bi güzel yer.
  ... bana bebegim de
 8. 8.
  kadıköy kadife sokak'da karga'nın yanında bulunan,bilmeyenlerin es geçtiği hoş mekân. sıcak çikolatasını ise övmek için yeterli sıfatım yok.
  1 ... annemin sigaralari
 9. 9.
  (bkz: sağır oda)*
  ... kuvass
 10. 10.
  keyifli,orjinal bir ortamı fakat ukala garsonları olan yer.
  ... unexpected