bugün

entry'ler (37)

hadoop

ismi Doug Cutting'in ogluna aittir. Zamanında cocugundan bu ismi duyup ben bunu bir yerde kullanırım der ve kenara yazar...

http://www.youtube.com/watch?v=irK7xHUmkUA

can sikan arkadas

can siken arkadas demekte mümkündür. rutin sekilde her karsılastıgında aynı soruları aynı sırayla sorup ve sonunda muhabbet kitlendiginde baska napıyorsun diyen arkadastır kendileri.
gecenlerde karsılastıgımızda gunaydın diyecekti sanırım fakat agzından yuzun gozun yamulmus yahu diye bir cümle cıkıverince, dayanamayıp s. ktiri cektim. gercek manada 2 kere falan dedim. artık bir yerlerde karsılasınca ne konusacagım gene diye gerilmiyorum.

yalancı coban

... hikayesi:

yalan söylemek kötüdür temalı bir hikaye. sayet 4 yasındaki bir kız cocuguna anlatıyorsanız ne kadar eglenceli ve bir o kadar celiskilerle dolu bir durumla karsılastıgınızda. zavallı coban demektir.

yıllık yazısı

arkadaşlara yazılmasından dolayı herhangi bir problem çıkmamasına karşın sevgiliye yazılanı sancılıdır.

suna ertuğrul

bogazici üniversitesi, batıdilleri edebiyatı hocalarımızdandır. okumalar ve sonrasındaki konusmalr ile sadece okumayı degil hayatı, sevgiyi, aşkı, ezikligi, gururu... farklı bir gozle gorebileceginiz ender insan.

çıktığı kızı simit sarayına götüren erkek

bir dahakine pogacacıya gideriz dedirtmekten iyidir.

into the wild

bazıları vardır yaşar sadece..

denizci

part-time sevgili arayan kızların gozde meslegi.

arka oda

mustakil ev girişi olan, kücücük koltukları muhtesem dizaynı ve aynı zamanda bahcesinde bir adet kara delik-dusen seylerin alındıgını bir daha goruldugunu bilmiyorum, sahit olmadım- bulunan eglencelik mekan.

thom yorke

öncelikle nickimin altına ve özelden mesajla evlat tırnak içinde söylüyorum kendini bir şeyhlerden sanan tipleredir lafım.. şimdi açtım kısaca göz attım başlığa burada google da bile aradığında çıkacak ilk olasılıkları yorum modunda ekleyenler sözüm ona format içindede ben benim için ne ifade ettiğini bana özgü bir dilde annatırken mi sözüm ona format dışı oluyorum.. bırakın şu özenti tavırlarıda yeni şeyler deneyin uçuk demiyorum yeni yoksa bir halt olmaz bu sözlükten 3 sene sonra kısır eksi modunda takılırsınız bir kısım yazarlarınız desarj olmak içim inciye filan geçer maazallah ne gerek var..

şimdi başlık sahibine hürmeten bi el-pençe mod takılıyorum ve bir duyguyu -yaşadıklarımdan birini- bu kadar içten anlatan bir başka kişi yoktur..
1 1 2 3 5 8 13'den sonra kişiliğimi koyacak yeri buldum sanırsam ama onun kadar içermiyim bilmiyorum yada içebilirmiyim yahut içmedende o duyguları insanlar müziğimizle yaşatabilirmiyim..
işte bütün bunlar benim aklımdan geçen olgular ister kestirip atın ister mikip atın...
who cares, who cares i'm already creep but i'm not a weirdoo what the hell am i doing here*, i don't belong there.. annayan annadı sanırsam kapanış artistik oldu ama lazımdı böylesi..

here* means uludagsozluk

ağaçlar kadar özgür olmak

insanların özgür olmak özgür davranmak güdüleri engellenemez bir dürtüdür. şu açık bir gerçektir ki insanlar hayatlarında sürekli bir şeylere bağlı yasadıkları yani kopamadıkları için özgür olma olayınıda manasıylan beceremezler... özgür olduklarını sansalarda dünyadaki kötü şeyler bağlı kalarak özgür olurlar kuşlar gibi değil ağaçlar kadar özgür olurlar...

cino

çocukluğumun çukulatası.

vitesli bisiklete geçiş

cocukluğumun en güzel ve en önemli anlarından biridir, kesinlikle unutamayacağın bir mutluluktur. zaten cocukken olmasını istediği seyleri düşündüğümüzde; duygu anlamında manevi olan şeyler,
SEVGi- anne baba ve diğer aile üyeleri tarafından karşılanan-
her ikiside hem maddi hem manevi
ARZU- =bisiklet..
cino da maddesel olan şey (:

hayatın anlamını google da arayan insan

hayatını internet basında sürüp, bütün ihtiyaclarımızı bir kenera atıp, butun hobileri unutup asosyal olan kisinin bundan sonraki asamada gugıl arama motorunda 'hayatın anlamını' araması durumudur.

rana sanyal

senelerdir bıkmadan usanmadan chem 105 dersi veren hocadır. +15 dönem, düsünüldügünde benim ikinciye alıyor olmam garip olmasa gerek.

haluk beker

senelerdir ice tea limon icen kendisi, son dersinde green tea ile gelmistir. ve bundan sonra yeni favorisinin greentea oldugunu, parcacık & pacukul teorisiyle acıklayarak, belirtmistir.

5 kasım boğaziçi olayları

polisin öğrencileri tartakladığı ve tb'nin o güzel koridor ve merdivenlerinin belkide tarihinde ilk defa işgal edildiği gündür

haluk beker

phys 125 dersini 3 senedir veren pi sayısını soru çüzümünde sırf öğrenciye kolaylık olsun diye yuvarlayıp direk 10 veren hocadır kendisi.

sıradışı ilan ı aşk yöntemleri

pencerenin ofis tipi güneşligine postitlerle yapabileceğiniz ve de ani bir şekilde açıp gayet süpriz ve şaşırtıcı modda bir yöntem olur.
sadece konuşmak olmaz yapınca yüklemek gerek...

belgeselin ortasında olmak

başlıktan da anlaşılacağı üzere insanları birazda istemeden belgesellik olayların içinde olma durumudur.

_kara sineklerin çiftleşmesi
_kedinin fareyle oynaması

karada olanlardansa havada sahit olduklarım hava fantastikleridir mesela yusufcukların çiftleşmesi..