korkak tavuk ortega
bir fenerbahçe beşiktaş derbisinde fenerbahçe tribünlerindeki bir pankartta cesur yürek ortega'nın hemen altında yazan sözler... maçtan önce beşiktaşlı kartalizma grubu tarafından hazırlanan ve stada sokulan üst düzey bir yaratıcı beşiktaş taraftarı örneği... stada pankartı sokma hikayesi de şöyledir:
iki tane yaratici beşiktaş taraftarı, giriş kapısında içeri girmek üzere olan fenerli taraftarlara;
-abi biz bilet bulamadık, ortega için hazırladığımız bu pankartı tribünde acarsanız çok seviniriz- diye bu pankartı verirler.
büyük harflerle -cesur yürek ortega- yazılı pankartın altında -cobarde gallina ortega- yazılıdır. asıl anlamını bilmeyen fenerli taraftarlar güle oynaya acarlar pankartı. ispanyolca bilmeyen, stada sokulan pankartın anlamını sorgulamayan fenerbahçelilerin büyük gafı...
yüzyılın golüdür...
bir galatasaray'lı olarak gerçekten tebrik ettiğim,büyük zeka,yaratıcılık örneği pankart.ortega'nın düşündüklerini merak ediyorum cidden.
yasimin yettigi zaman diliminde Fenerbahce'de gordugum en iyi calim atan enfes oyuncu. Gidisine nedense fazla uzulmedim.
gidişine hala üzülürüm ama herif memleket hasreti cekmiştir hep ve baska bir ülkede de fazla kalamamıştır buyüzden yapacak bir sey yoktur. ayrıca 6-0 lık macta da müthiş oynamıştı hasan ve ergün e attıgı o calımları hala dün gibi hatırlarım. resmen taşak gecmişti...
fenerbahçenin bozuk para gibi harcadığı dünya yıldızlarından sadece biri
menejerinin anlattığına göre; türkiye'de oynadığı futbol takımında, yemeğine öldürücü etkisi olmayan zehirimsi bir madde koyularak gözdağı verilen futbolcu.
tribün tarihinde gerçekleşmiş en muhteşem olaydır.

2 şubat 2003 fenerbahce besiktas macinda cereyan eden hadise orteganın fenerbahçeden kaçmasındaki yegane sebeptir.**
orteganın duyunca tüylerinin diken diken olmasına, tüm fenerbahçelilerin utançlarından insan içine çıkamamalarına neden olan pankarttır. yaratıcılıkta sınır tanımayan arkadaşları tebrik ediyorum.
korkak tavuk yahu daha ne olsun..***
ülkesi arjantin'de bir barda çıkan kavgaya karışması sonucu gözaltına alınan futbolcu.
fenere gelerek hayatının hatasını yapan futbolcu
parcalı bulutlu olarak inonu ye gelmeyi delikanlılıktan sayan taraftarın icine dustugu komik durumu simgeleyen pankart. yaratıcı besiktas taraftarının yaratıcılıgını birkez daha gozler onune seren olay...

ilgili link icin;
http://www.kralcarsi.com/image/zortega.jpg
fenerbahçe'lilere "olm ispanyolca'yı nasıl anlasın millet. ingilizce olsaydı hadi neyse" gibilerinden savunma yapmalarına sebep olan pankarttır.
(bkz: türk futbol tarıhının en buyuk kekleme operasyonu)
aziz yıldırımın hayatı zehir ettiği, bonservisini vermek için ayagının altını yalattıgı arjantinli fenerzede.
sıpa lakaplı arjantinli futbolcu. fenerbahçe de oynamışlığı vardır. şu sıralar da arjantin liginin orta sıradaki takımlardan birinde oynamaktadır.
telefon kulubesinde bile çalım atabildiği söylenen futbolcu. avrupa macerası yalan olduğu için ben de sadece arjantin'deki kulubelerde çalım attığı sonucunu çıkarttım.
(bkz: yaratici beşiktaş taraftari)

tarihte verilen en büyük ayarlardan bir tanesidir. yiyenlere ise tek sözüm var: afiyet olsun.
ayar değil de tarihin en güzel şakalarından birinin yapıldığı topçudur. fenerbahçeliyim ve yaratıcı beşiktaş taraftarına bir helal olsun göndermişimdir zamanında.
alkol tedavisi gördüğünden dolayı futbolu bırakma kararı almış futbolcu.
türkiye'yr gelen ancak götü boklu birkaç futbolcu yüzünden - bunlar şu an orda burda top koşturmakta - türkiyeden kaçarcasına giden futbolcu. wernel lorand ında bu olayda büyük katkısı vardır.
futbolu bıraktığını açıklayan futbolcu.
(bkz: korkak tavuk ortega) *
harcanan yeteneklerden biri daha.
http://www.cariverplate.c...cha-jugador.php&id=99
fenerbahçenin galatasarayı 6-0 yendigi tarihi maçta fenerbahçenin 2. gölünü atan arjantin'li futbolcu.