bugün

Ana ma b3arafesh 3arabia.şeklinde modern arapca denen dille kadim arapcanın arasındaki farkı bilmeyenlerin türkiyede çok olduğu dildir.shloonak (erkek) shloonek (kadın) şeklinde her cinse her eylemde ve kelimede farklı hitap eden bir dildir.ayrıca kuran okuyan herkez tvde netteki arapça kelimeleri okuyamaz cunku hareke yoktur.dili bilenler ancak okuyabilir. Birde grameri çok kolaydır.fakat türkiyedeki dil ögretmenleri zorlastırmak içinden ellerinden geleni yapmışlar.türkten arapça öğrenmeye kalkmayın heleki gramer filan.aslında çok kolay ingilizceden kolay en azından,
herkesin öğrenesi gereken dünyanın en güzel lisanıdır. hadi yallah..
Güzel dildir lakin farsça kadar değil...
duydugum zaman kulagimi tirmalayan dildir. Ayni zamanda bizdeki arapçı tayfanin kutsal zannettigi dildir.
Öğrenmesi zor mu acaba.bilmek isterdim açıkçası.
nefret edilesi bir dildir.
Dunyanin en b*ktan dilidir. araplar b*ktan insanlardir.
hiç bir yerde lazım olmayan dildir.
bazıları bok atadursun, dünyanın en zengin dillerinden biri bile değil direkt en zengin dilidir. gözleri yukarı somurtmak tabirine ait bir kelime var bu dilde hayal edin gerisini.
Ana baraf arabia.
Arapça çok zevkli bir dildir. Ben inançsızım namaz kalmayarak ama evrensel bir din olan islam'ın dilidir. Kur'an iyice anlaşılabilir Arapça öğrenilerek. Eğer tercüman olmak istiyorsanız veya Arapça anlamak istiyorsanız, Araplarla konuşmak istiyorsanız öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Arapça'nın zor bir dil olduğu da söyleniyor ama siz zeki insanlar olarak en kısa zamanda öğrenebilirsiniz belki ama bilmiyorum.
Ben Arapça iki ifade biliyorum.
Birincisi, keyfe halıka. Nasılsın?
Ene bi hayri. iyiyim
Ana ben Ante sen Entüme ikisi entüm siz erkekler
Entümne siz (kadınlara hitaben) demek.
arap medeniyet fakiridir ama arapça zengin bir dildir, yine de farsça kadar edebi derinliğe sahip değildir.
Zor bir dil ama öğrenmeden de olmaz gibi geliyor, ne yapsam bilemedim.
Betkellem lugat al arabia.
bizim orda araplar var. okumuş yazmış insanlar.
arada bana kelime veya cümle öğretmeye çalışıyorlar asla olmuyor.
onlar çatır çatır türkçe konuşmaya başladı.
zor dil.
Birçok kelimesini akkadça, antik mısırca ve ibraniceden alan zengin dil. Bizde akla hayale gelmeyecek, satırlarla anlatabileceğimiz olayların tek kelime olarak karşılığı var bu dilde.
Çok çirkin bir dil lütfen konuşmayın.
Cenabı Hakk'ın kullandığı lisan.
Bir dildir.
Öğrenmesi oldukça zor dildir. Üniversitede iken seçmeli ders olarak almıştım nasıl geçtiğimi bir de bana sorun.
Çokça sevdiğim bir dildir. Güne arapça marş bırakıyorum. Evet.
https://youtu.be/IDHiyYmcnFY
dersle, çalışmayla hiçbir zaman öğrenilemeyecek dil. orada yaşamadan çok zor.
Benim 2 sene önce iki cümle öğrendiğim dildir. "Keyfe halika?" "Ene bi hayr." "Nasılsın? "iyiyim"
kulağa iğrenç gelen bir dildir...
bir Türkçe değildir.