1. 1.
  8. henry ve bloody mary' nin asılsız suçlamaları sonucu idam edilerek ölen ingiliz kraliçesi. ölmeden önce yüzünün güldüğü ve halkın yüzüne bakamadığı söylenir. son sözleriyse ' bugün ne güzel bir gün ' olmuştur.
  3 -2 ... legend of the stranger
 2. 2.
  yeni bir hıristiyanlık mezhebi kurulması konusunda 8 . henry' yi ikna etmeye çalıştığı rivayet edilen ingiltere kraliçesi.
  2 ... legend of the stranger
 3. 3.
  (bkz: the other boleyn girl)
  1 -1 ... meister writer
 4. 4.
  boleynin annesi. *
  -5 ... revolter00
 5. 5.
  efendim the tudors isimli dizide görünen en incesinden cinsi latiftir. yamuk ağzı, fettan gözleri ve eee öhhüm taş vicuduyla pek güzel bir ablamızdır. gerçeği de böyleyse, çekemeyeni çok olur, idam ettirirler. doğrudur.
  2 ... siyah inci yagmuru
 6. 6.
  dizide terleme hastalığına yakalanan ve ölümden döner dönmez mevkii meraklısı babası tarafından şöyle selamlanan taş hatun :

  - kızım ölümden döndün biliyor musun? yine kralla görüşebileceksin, artık onun karısı olabileceksin!! *
  4 ... pinaa
 7. 7.
  babası için;

  (bkz: gavat)
  7 -1 ... mmtyvs
 8. 8.
  inanılmaz derecede şımartılan krallara bir örnek olarak 8. henry nin sırf bir karısından sıkıldığı ya da karısı ona erkek çocuk veremediği için bir kenara atılan ya da öldürülen eşlerinden 2. sidir.
  1. karısının onunla evlendiği zaman bakire olmadığını 20 yıl sonra anlayan sevgili kralımızın 2. eşi de pek sütten çıkma ak kaşık olmasa da ölüm cezasını hak etmiyordu, tıpkı günümüzde ya da geçmişte ölüm cezası alan çoğu kişi gibi...
  3 ... aliana
 9. 9.
  filmi izlediğimde her nekadar inkar etsemde her örneğinde evet ben buyum dediğim kişi. hırsın önüne dizgin vurulabilse hırs olurmuydu? cevap: anne boleyn.
  4 -4 ... josephinn
 10. 10.
  ekranda en güzel natalie dormer tarafından canlandırılmıştır. natalie portman bu rol için çok naif kalmıştır. öte yandan ingiltere'nin tarihi açısından önemli bir yeri vardır. bugün ingilizlerin protestan olmasına bir şekilde katkı sağlamıştır. bir de işin ilginci kardeşi mary'nin de 8. henry ile ilişki yaşamış olmasıdır. öyle ya da böyle çok güzel bir hikayedir. hikayenin doğrusunu seyretmek için (bkz: the tudors)
  2 -1 ... badabimbadabum