bugün

entry'ler (31)

sokakta elinde kitapla dolaşan insan

ufacık beyninin tam orta yerinden o nacizane kitapta okudukları değilde " entelim ben entelim entelim entelim herkese hava atarım ben entelim" gibisinden ezgili ezgili cümlelerin geçtiği insandır.

1 yıldır çıktığı kızı dudağından öpememiş erkek

oha dır çüş tür bıbşşşş dır.... yürü git lan' dır * :)

phantom of the opera

sarah brightman derimde başka birşey demem.. bkz: " offf anam off"

my life

"my life my problem" tarzında bir ergenlik dönemi asilik fantazisi ürünü cümleyi es geçmek entrysiz bir hayata eşdeğerdir tamda şu sırada der... "ahhh gençlik yılları" ile bitiririm.

apache

chevrolet chevrolet chevrolet 1961 61 61 derim de başka birşey demem efendim.

yozgat

bozok yaylasının yiğit evlatları sözü boşuna söylenmemiştir bu ile zahir. zira yiğitlerin harman olduğu bu toprakların kahramanlıkları bir hayli fazladır. " bu işin altında bir çapanoğlu var" deyişinden aşikar olduğumuz bu çapanoğlu düşünüldüğü üzre bir fenalık abidesi yada eşkıya değil aksine... esamesi okunan zengin bir ailenin bozok yaylasında hükmü geçen yiğit bir evladıdır. " arabaşı, madımak, testi kebabı" yöresel yemeklerindendir. bunlar dışındada yemek kültürü bir hayli gelişmiş olup, komşu illerin yemeklerini herdaim eleştirir ve beğenmez bir tavır içinde seyiren güzide bir insan görünümüne sahiptir. "çamlık" adında internette çok hoş ve sanatsal fotoğraflarıyla görsel zekanızı şenlendirecek fotograflarına ulaşabileceğiniz bir milli parka sahiptir. türkiye nin tam ortasında seyirmekte olan bu ilimiz kayseri ve ankaraya çok yakın olmasına ragmen gelişmişlik açısında çok geri sıralarda yer alır. bkz: " yimpaş" gibi bir sömürgen yaratık tarafından yıllarca yiyip bitirildiğinden olsa gerek diye düşünmekteyiz.

umut sarıkaya

bir gün anlayacağımı umarak okumayı beklediğim adam.

athena

mitolojinin anası ulennn

diaspora

yazarından çok ana anlamından söz edilesi kavram... anavatanından uzakta yaşayıp siyasi emel ve davalarını sürdürmekte olan insanların siyasi amaçlı topluluğudur.

kürt üm doğruyum çalışkanım

kürdüm yanlışım tembelim şeklinde söylediğimiz 1. olmadı 2. sınıf geyiği.

eurovision

b.ku çıkmış, kokusu dünyayı saran müzik ( ? ) yarışması... siyaset meydanı mübarek.

anne boleyn

filmi izlediğimde her nekadar inkar etsemde her örneğinde evet ben buyum dediğim kişi. hırsın önüne dizgin vurulabilse hırs olurmuydu? cevap: anne boleyn.

johnny depp

amanında amanın noggogoyyy ( yöresel bir agıt versiyonudur) dedirten ve iç geçirten herif. winonamın eski sevgilisi.. ki ben bazı ilişkilerin hiç bitmeyeceğine inanaırım. ki buda onlardandı bence. WiNONA FOREVER!

the twilight saga new moon

tüm dünyada aynı anda vizyona sunulacak olan film. ( ee ne de olsa twilight dan sonra kitap satışarında ve dolayısıyle hayran kitlesinde de patlama yaratan bu serinin ikinci filminin tüm dünyada aynı anda gişe rekorları kırmasının verdiği keyfi hepsinin yaşaması gerek değil mi... bunun bilincindeler elbette * )

twilight

twilight... yüzüklerin efendisinden sonra kafamı karıştırmakla kalmayıp üç sendir emin olduğum yegane meslekten vazgeçiren film. belirtmek isterim ki bunda yönetmenin hiçbir katkısı yok. bu filmi bu hayal gücü ve bu twilight sevgisi ile ben çekseydim eminim muhteşem bir başyapıt meydana çıkarırdım... ve işte tamda bu yüzden yönetmen olucam dedirten (bana) müthiş bir fantastik öykü.güven ve aşk temasını ki özellikle güveni fantastik bir öyküde bu denli anlatabilmeyi başarmak işte budur dedirten kitap (kitaplar: seri). bella nın ağzından anlatılan bir ilahı arzulamamanın imkansızlığını gösteren bir kitap (edward). vee filmin sonunda izleyen bir salon dolusu kızdan duyabileceğiniz tek cümlenin yaratıcısı olan film " allahım vampirler gerçek olsun ve benimde bir edward ım olsun * * * "

the oc

izleyen gençlikte bir california aşkı ile yanıp tutuşmasını sağlayan.. brown daha iyi bir üniversite olsada bkz: marissa ve rayn ın da gittikleri üniversite olan berkeley in herkesin hayallerini süslediği, newport ta yaşamanın ve bi oc çocugu olmanın ne demek olduğunu düşündüren ve dizide de olsa bu duyguyu yaşamanın zevkine vardıran bir gençlik dizisi...
beni ağlatan tek dizi.. bkz: marissa nın ölümü.
jully ( annesi) ağlamaz ben ağlarımm... bkz: ağlıyorum.

türkiye gençlik birliği

16-19 mayıs tarihleri arasında, 40 yıl önce deniz gezmişlerin yaptığı bağımsızlık yürüyüşünün çok daha büyüğünü düzenlemiş ve atasının huzurunda vatan savunmasının yeminlerini etmiş olan topluluk.
ayrıca gün geçtikçe öğrenci kulupleri açısından da bireysel üyelikler açısından da üye sayısını artıran, bu mücadelede hergeçen gün dahada çoğalan bir gençlik birliğidir.

türkiye gençlik birliği

psikolojik savaşın gençlik örgütleri içinde en çok cephe aldığı ve bilinçsiz gençliğin bu abd oyunlarında bilmeden de olsa abd safhında yer aldığı ve iftira oyunlarıyla karalamaya çalıştığı örgüt. ancak biliyoruz ki gün geçtikçe artan üye sayısı ile türk gençliğinin sesi olmaya devam eden bu birlik. bu savaştan galip çıkıcaktır. not: araştır, oku ve sonra konuş yönetimini uygulamak gerekir arkadaşlar... psikolojik savaşın piyonları biz olmayalım.

tgb

yorum süper bknz : düşünceleri mhp den farksız ancak içinde chp dsp ve ip ten biçok üye bulunduruyor * tgb mantıklı bi şekilde açıklanmayı hakeden bir birliktir.

beste acar

tayfun duygulu nun genc kızların sevgili olma moduna gelmiş 90 lar pop un en iyilerinden oldugu dönemlerde yaptığı en büyük hata olan evliliğinin kadın oyuncusu.