bugün

hakikaten aşk dolu bir insan ismi.
aşk-ı mem-nu daki bir karakter.
aşk-ı memnu romanında adnan bey'in ikinci eşi olan hanım. bir de bunun annesi vardı; firdevs hanım, ki esas o adnan bey yaşındaydı, bir türlü kızının evliliğini kabul edemedi.
bir zamanlar trt de yayınlanan dizide müjde ar ın oynadığı karakter yanılmıyorsam. ıtır esen de olabilir. ne güzel kadınlardı onlar o zamanlar..
müjde ar'ı meşhur eden genç kız rolü.
büyüyünce* bir kızım olursa ona vermek istediğim isimlerden.
batılılaşma yolunda sarfettiğimiz edebi çabanın alamet i farikalarından bir kelimedir.
(bkz: bihter özdemir)
ask-ı memnu dizisinin afet-i devranı.
Aşk-ı memnu dizisinin ana karakterinden biri. Behlül'ün (Kıvanç Tatlıtuğ tarafından canlandırılmaktadır)aldığı kırmızı şişeli(pahalı bir şey olduğu her halinden belli)parfümle bile sevişme yeteneğine sahip olan(parfüm sıkıldığında havaya saçılan zerrrecikleri bile dudaklarına sürmeye çalışmıştı)seks bağımlısı kadın.
manası "en iyi en güzel" olan hatun ismidir. ayrıca bir yerde mi okumuştum ne osmanlı zamanında saray kızlarına veriliyormuş bu isim.
teknik olsun istedim.
evet ismimi seviyorum.
aşk-ı memnu dizisinde behlüle veren kadın.
aşk-ı memnu dizisinin sevişgen yaratığı.
ilerde kızım olursa ona vereceğim isim. erkek olursa behlül olmayacak tabi, bu seçimin diziyle miziyle bir alakası yok...
(bkz: bitter)*
aşk-ı memnu dizisinde yürümeyi öğrenmesi gereken karakter.
ednan saldırıyormuş bihtere öyle gördük, işittik.

(bkz: adnan yavaş)
giyim tarzıyla kızları etkileyen aşk-ı memnnu dizisindeki karekter. makyajsız hiçbirşeye benzemediğine kimseye inandıramadığım ama beğenenlere google'da görsellerde üç yıl öncesine bi bakın dediğim kadın.
türk televizyonculuk tarihindeki en orospu dizi karakteri.
evin içinde çizme giyen gerizekalı.
salak bi dizi sayesinde orospuluğun ve orospu ruhunun simgesi olmuştur. hani kucaktan kucağa...
yapılan bir ankete göre kimsenin kızına koymak istemediği isim imiş.

neden acaba?
''2009 uluslararası yılın çevreci motoru'' ödülüne layık görülmüş isim.
bence güzel olan ama aşk-ı memnu yüzünden önyargılı yaklaşılan kız ismi.
kocasını aldattığı yetmiyormuş gibi, hali hazırda nişanlı olan behlül e: benim yanımda olmanı istiyorum onun yanında değil. benim yanımda olmalısın. sen onun değil benimsin! diyen kadındır.
kadınların yüz karasıdır. şu dizi metni yazarları da isin cılkını çıkardı.

(bkz: yok daha neler).