bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Maydanozgillerden, kokulu tohumu hamur işlerinde ve rakı yapımında kullanılan, yurdumuzda ekimi yapılan bitki.
  3 ... maskelibalo
 2. 2.
  Hazmı kolaylaştırıcı, iştahsızlığı ve yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderici, mide ve bağırsak gazlarını söktürücü etkileri vardır.
  kokusu harikadır, rakıyı rakı yapar.
  2 ... infantes
 3. 3.
  kokusu rakıyı andıran,görünüş itibariyle de maydonoza benzeyen,bilumum hastalığa iyi gelen şifalı otlardan biri.
  ... echo
 4. 4.
  Maydanozgillerden, kokulu tohumu hamur işlerinde ve rakı yapımında kullanılan bir bitki. Pimpinella anisum ise anosonun latincesidir.
  1 ... perspektif
 5. 5.
  (bkz: siz gerçekmisiniz)
  (bkz: anason)
  ... intensivecare
 6. 6.
  anayurdu mısır olan, maydanozgillerden bir bitkinin küçük, yeşilimsi, taylı ve baharlı bir tohumudur. hamur işlerinde, rakıcılıkta, gevreklerde, çöreklerde kullanılır.
  ... ditty
 7. 7.
  Anason bitkisinin meyvelerinden elde edilir. Rakı gibi alkollü içkilere çeşni katmak için kullanılır. Anasonun tatlımsı tadı ve özgün kokusu içinde bulunan "anethol" adlı yağdan gelir. Anethol,alkolde çözünür;ama su oranı arttıkça çökelir. Bu nedenle anasonlu içkiler suyla karıştırıldığında beyaz olır. Anason,tatlılarda da kullanılan bir baharattır. Ayrıca kedi,köpek mamalarına tat vermek için de karıştırılır. Anason bitkisinin anavatanı Doğu Akdeniz'dir.
  2 ... rick blaine
 8. 8.
  candır canandır.
  ... cenaze sigarasi
 9. 9.
  şifalı bitkiler ansiklopedisine göre, kaynatılıp şeker ilave edilerek, her gün bir bardak içilmesi halinde yüzü güzelleştiren bitki.
  1 ... aliceinchains
 10. 10.
  bolca içtikten sonraki halime bayıldığım, etkisini kaybetmesin diye içişlerim arasına aralıkla bırakıp özlem sağlayıp kavuşma anını dorukta yaşadığım, helal sarhoş edici çayı olan baba bitki.
  ... kanla kirlenmis evrak