bugün

rakı kokusunun nedeni olan çiçektir.insanda hafif baş dönmesi yapar.
zakkum'un insanın içini tuhaf bir biçimde burkan şarkısı.
şarkının yüreğine işleyen bir melodisi vardır.
zakkum un insanı oldukça etkileyen çok güzel bir efkar şarkısı. bu şarkıdan bu kadar geç haberdar olmuş olmamdan ötürü çok hayıflandım, kızdım kendi kendime.
anason kokusunu veren çok çeşitli bitkiler de vardır. ingilizce'de liquorice denen bir bitki de tıpkı anason gibi kokmaktadır.
rakı içerken dinlemek şarkının etkisine tavan yaptırıyor, hayatımın şarkısı oldu diyebilirim.
bu aralar dinlemekten bıkmadığım, bıkamadığım, bıkmak istemediğim şahane zakkum eseri. sözlerine söylenebilecek hiçbir şey yoktur. melodisi ise ayrı hoştur.
zakkum' un şarkısından bahsedeceğim. ulan sen nasıl bir şarkısın ya ne arasam buluyorum bu şarkıda yok yok içime işliyor insafsız.
duramıyorum dinliyorum lan. öyle yani öyle hoş bir şarkı bu. kolay kolay lan da demem ama o vakit o kadar içleniyorum ki işte ağzımdan çıkıyor lan kelimesi . o derece içlendiren şarkı.
düş yakamdan artık şarkısıdır. derinlere girme daha fazla. yeter sabah sabah beni bu kadar duygu buhranına soktuğun.
--spoiler--
dikiş tutmayan bu büyük yara
bazı geceler kanıyor hâlâ

--spoiler--

kopulmayan şarkıdır.

ayrıca ;

--spoiler--
Biçare bakan gözlerin bırak kanasın
Gücüne gitsin şarkılar

--spoiler--
ne kadar piyasa müzik olasada kendini dinlettirmeyi başarmış şarkıdır.
mezuniyetlerin hüzünlü anlarında * yıllardır çalan levent yüksel şarkısı yerine * geçebilecek hatta daha sonra oturup dostlarla dinlendiğinde dahi insanı fena çarpan zakkumun son kasetinden bir şarkıdır.
Zakkum'un en güzel parçalarından birisidir.
''Dokunsalar ağlayacaksın, ama dokunmuyorlar.''
zakkum'un yıllardır yaptığı güzel işlere örnek verilebilecek bir parçası daha.
dinlerken kendimi kaptırıp boru bir sesim olmasına karşın bağıra bağıra söylediğim şarkı.
sütün hammaddesi. *
Bazı şekerlerin aroması olarak da kullanılır. Şeker bir süre sonra kafa yapıyor gibi hissetseniz de bu durum histeriktir sadece.
ayvalık sokaklarında rakı balık masası kurularak dinlenilesi şarkı.
felaket efkarlı bir zakkum şarkısı.
yalnızlığın tavan yaptığı şu saatlerde; dinlenmemelidir.

farklı bi iz bırakır.

gitarlıymış, rockmış.
nasıl ferdi tayfur etkisi bırakırmış.

meraklısına;

http://ulu.so/u36cfd
pek hüzünlü zakkum şarkısı.

"dokunsalar ağlayacaksın
ama hiç dokunmuyorlar..."
boyu yarım metreyi bulan, beyaz çiçekleri olan ve özellikle rakının ham maddesi olan bitkidir.
Ramazan sonrası evde tek başına içen bünyeyi efkarlandıran zakkum şarkısı.
hazır evde dalga geçecek kimse yokken kral tv açtım. orda duydum ilk ve müptelasıyım artık. dinleyin, dinlettirin. bu arada acele rakı içmeyi öğrenmem lazım..