bugün

bilet fiyatlarına bakıldığında istanbul'daki konserine sosyete camiası katılacaktır. artık süslenip püslenip en son moda kıyafetlerini giyerler ve dinlerler amy'i, biz de youtube fizy falan takılırız. 600 lira ne lan.
çirkin çekici sesi hoş eden kadın.
kendisini pek bir severim. makyajı ve özgün tarzı ile de severim keratyı. hiç abartmıyorum amy nin makyajından yapan bir arkadaş gördüm.*
belgrad konserinde sicmis sivamis, sarhosluktan ayakta duramamis, sarkilarin sonunu getirememis en sonunda dakikalarca yuhlanmistir.

http://www.youtube.com/watch?v=E0ZDMf6DTvk&feature=player_embedded
soyadı şarapevi'dir. *
çok fazla takılıyor. en son kurt cobain'i kaybetmiştik "hızlı yaşa, genç öl" kervanında... amy winehouse da janis joplin, jimi hendrix, jim morrison kervanına katılmaya kararlı gibi. muhteşem bi sesi var. ama fena harcıyo kendini... yine de tüm bunlar onun tercihi. herkes 60'ına, 70'ine kadar yaşayacak diye bir kural yok. tersine, bu oyunun kuralı böyle. kimse birgün amy winehouse'un bir otel odasında cesedi bulundu haberi ile karşılaştığında ah edip vah edip dövünmesin. dediğim gibi; hızlı yaşarsan, genç ölürsün. oyunun kuralı bu.

http://www.youtube.com/watch?v=dNAEoogXTY4&NR=1
(bkz: balon)
belgrad konserinde fiyatlar 30 - 110 euro arasinda imiş. istanbul'daki muadiline 650 tl asla vermem, öldürseler de gitmem.
alkol tedavisi gören, güzel parçaları bulunan ingiliz şarkıcıdır. nasıl ingilizse.
bende fatmagül'ün yengesi imajı bırakan kadın. hafif bir seksilik var ama çirkin.
istanbul'da konsere gelmeyecek şarkıcı. yine alkol yüzünden. onun gibi bir yeteneği izleyememek bir yana, winehouse'un kendi kariyerini bitirmeye kararlı olduğunu görmek üzücü.
dünkü belgrad skandalından sonra bütün avrupa turnesini iptal etmiş, ilk olarak türkiye yandı tabi ama belgrad gibi olacaksa hiç olmasın kanımca.
gidişatına bakılırsa yılımızın edith piaf vakası olmaya aday şarkıcı. bir an önce tedavi olsa da çok çekmese bari diye umduğumuz güzel ses.
Son dakika haberine göre avrupa turnesini iptal etmiş keştir. Vah vah vah çok üzüldüm be sözlük sahnede sarhoş görmeyeli uzun zaman olmuştu.*
--spoiler--
http://birbak.mynet.com/d...eti-sorusu-kizdirdi/10243
--spoiler--
bu gidişle fazla yaşamayacağını düşündüğüm güzel sesli müzisyendir. Bunun bence ses olarak da daha iyi ve aklı başında versiyonunun (bkz: adele) bozulmayacağından emin olmak bu acı gerçeği telafi edebiliyor neyse ki!

1 ay sonra gelen acı edit : Beni haklı çıkarmak zorunda mıydın kadın? Ne olurdu bu entry üzerine g.t olup kalsaydım ha, ne olurdu? Adele, duffy ya da norah jones vs. sana benzese de hiçbiri senin sesinin yerini tutmuyor, "neden hagi?" diye yalvaran spiker gibi soruyoruz sana şimdi "neden amy, neden amy?"
hayatın ne kadar garip olduğuna örnek olabilecek insanlardan biri her şey bir yana. onun böylesine büyük başarılar kazanması böylesine iyi şarkılar yazması hayatında eşiyle ve kendiyle ilgili problemlerinden sonra meydana geliyor. öyle bir ironi ki bu. şarkıları onu şöhretin zirvesine taşırken albümü yılın en iyi albümü gibi yüksek övgülerle karşılanırken onu var eden şeyler aynı zamanda yok ediyor da.

amy winehouse bir sürü müzisyen tarafından bugün hala taklit edilen ve esin kaynağı olan bir sanatçı. birileri onun için bir şeyler yapmazsa kesinlikle yavaş yavaş yok oluşuna tanık olduğumuz bir yetenek. her ne sebeple olursa olsun müzik için büyük kayıptır onun bu hale düşmesi.
çok yakın zamanda ölecek olan güzel insan. acıyorum ben bu kadına ya cidden. keşke gelseydi de gitseydik ama maalesef bir bağımlılığı var ve bundan kurtulmak çok zor, bu yüzden çok yakın zamanda ölecek ve bu konsere gelseydi onu görmüş olacaktık. bir daha da gelmez, ömrü yetmez. yazık.
Geberse çok üzüleceğim sanatçı. Hayat kendisine çok da istediği gibi davranmamıştır ama kime istediği gibi davranıyor ki... Gelgelelim o başından geçen her kötü ilişki sonrasında harika parçalar yapmıştır. Sesinin tüm güzelliğine, pırıltılı yaşantısına, ününe ve parasına karşın şu durumuna gerçekten çok üzülmekteyim. Yani kanımca bu kadının ağlayacak bir omuza, saçını okşayacak şefkatli bir ele ihtiyacı var. Her şeyi var manevi olarak çok fakir. Bu hayata da çok uzun süre dayanacağını sanmıyorum açıkçası. Umarım bir mucize olur da yırtar. Sonuçta ne olursa olsun daha sadece 28 yaşında ve neredeyse 10 senedir bu alemin içinde. Başından neler geçtiğini, istemediği halde kendini hangi olayların içinde bulduğunu bilemeyiz. O yüzden sert eleştirilerin çok da haklı olduğunu düşünmüyorum. Sanırım kimse böyle sefil bir hayatın içinde bulunmayı istemez...
bu kadının gerçek potansiyeli budur. umarım çok geç olmadan eski günlerini hatırlar ve düzelmeye bakar.

http://www.youtube.com/watch?v=lqSKVv6YO8g

perşembenin gelişi çarşamdan belli belli editi: nasıl bir şom ağızlılıksa artık benimki de!
dün twitter'a atina ve istanbul konserlerinin iptal olduğu haberi bomba gibi düşen ve bu sayede twitter'da trendse düşen, "you know i'm no good" şarkısı mad men dizisinin jeneriğinde kullanılan ingiliz şarkıcıdır.
kendisine iptal ettiği konserden sonra şunu söylemek istiyorum

sana yakisan bumu
ben seni özü sözü bir bildim
meger ise sen dönekmissin
cok gec anladim
gençlere idol diye sunulan keşin teki, kim çoluk çocuğunun bu kadını örnek almasını ister?
asla ünlü olmadan önceki kadar mutlu olamayacak, dünya malı ne kadar çoksa mutsuzluk o kadar artıyor, çünkü; biliyoruz ki bütün dünya bile bizim olsa bu rüya bi gün bitecek...

hz ali ne demiş "dünya hayatı insanlar için rüyadır, bu rüyadan ölünce uyanılır"

dikkat edin her an uyandırılabilirsiniz !
mükemmel bir sese sahip fakat seyircilerine karşı saygısız, ilgisiz.

tamam hayatında çok kötü şeyler yaşamış olabilir, biz de yaşıyoruz. ama ne olursa olsun onun bir sanatçı olarak tanınmasını, konserler vermesini sağlayan da biz seyircileri, hayranları. konserlerini iptal etmesi biletini alan hayranlarına çok büyük bir ayıp oldu.

bir an önce kendine gelmesini umarak frank albümü zamanındaki eski amy olarak geri dönmesini diliyorum.
o değil de, şimdi günde 5000 defa you know i'm no good un introsunu alttan vere vere ''varan 2, amy winehouse geliyor o yeaa'' diye sponsorluğunun reklamını yapan virgin radio ne yapacak, merak ediyorum.
konsere alkollü çıkarak seyircilere büyük ayıp etmiş kişi.