1. 1.
  renault'un türkiye'de efsane olmuş modelidir. türkiye şartlarına uygunluğu çok tutulan bir araç olmasına sebep olmuştur. ilk çıktığı zamana göre harika bir araçtır. türk insanını elektrikli cam ve merkezi kilitle tanıştırmıştır. bu araca bir kez sahip olmuş herkes onu gülümseyerek hatırlar.
  sağlamlığı, yüksekliği, kalkıştaki ataklığı ve yakıt ekonomisi ile diğer rakiplerine * fark atmıştır. 90'lı yıllarda piyasada en fazla tutulan, satılması en kolay otomobillerden biri olmuştur.
  broadway'in o kendine özgü motor sesi * ve yol gürültüsünü içeri alması nedeniyle araç teybi bunlara konulmuş gereksiz bir malzemedir ve siz yan koltukta oturan kişiyle bağırarak konuşmak zorunda kalırsınız.
  biri orjinal fransız üç farklı modelini * kullanan biri olarak bu arabaların hepsinden de memnun ayrıldım. şahin ve tayfasının insana yaşattığı "ya yolda kalırsam" korkusunu bunlarda asla yaşamadım ve içim rahat koltuğa oturdum. hiçbiri ile yolda kalmadım. bu arabayla aramızda duygusal bir bağ oluştu. üçü de satılırken üzülmüştüm.
  19 ... denizci cakabey
 2. 2.
  hidrolik olmayan direksiyonuyla pazu gelişimimde büyük katkısı olan renault'nun türkiye'de en çok tutulan araba modeli
  14 -8 ... engineer
 3. 3.
  tasarımının tüm detayları bilgisayar programları ile optimize edilmiş.zamanının en tutulan orta sınıf götürgeci. oto pazarlarında hala gözdeymiş.
  2 -1 ... pilotmont
 4. 4.
  rakiplerinden ** en büyük farkı önden çekişli olmasıdır, ve bu kendisine yokuşlarda keçi gibidir sıfatının yakıştırılmasını sağlamıştır. saatte 90 km hızdan sonra çok gürültü yapar ama uyumanızı önlemek içindir bu.*
  7 ... hec
 5. 5.
  günümüzün uyduruk ögrenci arabasi, haliyle deposu hiç dolmaz; olur ha bir gün deposu dolarsa göstergenin fotografi çekilir arka cama yapistirilir.
  8 -1 ... seybn
 6. 6.
  değişik söylemleri vardır atalar babalar tarafından
  brodbey:komşu
  wrongway:babam

  ve bunlar hep bu arabadan konuşunca farklı bişeyden konuşuyolarmış gibi şaşkın şaşkın birbirlerine bakıyolar

  sonunda palio aldık kurtulduk ama o da paliyo oldu
  13 -1 ... shennay
 7. 7.
  insanda değişik duygular uyandıran renault modeli.pek kaliteli değildir ama sahibine sadıktır.fazla sorun çıkarmaz.yaz günleri içindekiler tost gibi olur.her türlü laf söylenir bu arabaya ama satılırken de insanda hüzün bırakır.keşke clio yerine üretimine devam edilseydi yeni donanımlar eklenerek.
  3 ... chilavert
 8. 8.
  açık kapı festivalinde gözde olmuş otomobillerdi.tofaşın kuşlarına biraz da olsa kışt demiş otomobillerdir
  broadway.spring.manager.concorde * ****.*
  3 -1 ... shennay
 9. 9.
  ön camları otomatik, direksiyonu kol kırmaya uygun, içinde her türlü şeyi taşıyabileceğiniz, kaldırımlardan atlatabileceğiniz dört tekerlekli, genelde öğretmen arabası olarak ün yapmış dört tekerlekli değişik bir vasıta
  ... ruzgarlıbahce
 10. 10.
  reno 10 al seneye de kullanırsın
  2 -11 ... ersoy