bugün

ölümü kendisini sırbistan konserinde yuhalayan dallamaları düşündürmüştür.bişiyi beğenmediysen kalk git be ağzına sıçtığım! ama yok sen sanatı 'o kadar para verdik lan!' boyutunda değerlendirecek kadar sığırsın, ama ' ahh bu sanat olmamış..yuh!'' diye bağırarak sanat eleştirmeni olduğunu sanıyorsun! sığırlığının bilincine varamıyorsun. neyse diyeceğim o ki efendim; amy winehouse sanatla bu kadar geniş kitleye ulaşmayı başarabilen nadir insanlardandı, keşke sonu böyle olmasaydı.
çok dinlemedim onu ama çok üzüldüm. sesini yeteneğini kullanmak yerine onları tüketmiş bir sanatçıdır.
kurt'a selam söle amy.
beni çok üzen bir haberle ölmüş olduğunu öğrendiğim soul şarkıcısı. dünyanın vitrinindeki bu kadar da iyi sese sahip bir kadının ölmüş olmasına inanamıyorum. allah taksiratını affetsin.
hakkında bu kadar çok entry girildiğini görünce öldüğünü sandığım kişilik.
http://video.ntvmsnbc.com...#amy-winehousea-veda.html
http://watchdocumentary.c...good-video_03f139335.html
http://watchdocumentary.c...ened-video_51c56a382.html
rest in pain
ölmüştür.
hakkında konuşmak için biraz geç zira hatalarını ona iletme şansımız kalmadı malesef. boşa konuşuyoruz, bırakın hepsi rahat uyusun!
kendisine, müziğine, yaşam tarzına ve hayattaki tercihlerine sonsuz saygı duyduğum müzisyen. zaten müzikle uğraşıp da standart! bir hayat süren bir yetenek görmedi dünya.. herkes istediği kadar uyuşturucu kullanabilir, kendi hayatını istediği gibi mahvedebilir nazarımda..

çünkü iç dünyasını bilemeyiz kimsenin.. çektiği acıları, ona sunulan spotlar önünce muhteşem ama o spotlar söndüğünde sefil olan hayatı biz oturduğumuz yerden yargılayamayız.. onu ancak amy olarak dünyaya gelen ve birebir aynı şeyleri yaşayan bir kadın anlayabilir.. biricikliğini, müziğe ve sevgilisine olan sevgisini hangimiz kıyısından hissedebiliriz?

her ölüm erkendir dedi cemal süreya, bu da erken oldu haliyle.. 27 ler kulübüne girdi bence kendisine yakıştı bu final.. bundan daha güzel bir ölüm olamazdı onun için.. çok yaşamak neden bir gün mutlaka ölecek olan insanlar tarafından bu kadar popülerdir anlamak güç..

kendisi 1925-2025 arasında 100 yıl yaşasaydı, bunun 30 yılı çeşitli hastalıklar ve mental problemlerle geçseydi daha mı hoş duracaktı zaman denen kısacık yolda?

beethoven, elvis, jim morison, jimi hendirex, micheal jackson, janis joplin, kurt cobain, ray charles, freddy mercury ve daha bir çoğu.. hatta 1 milyon dolarlık matematik sorusunu çözen ama ödülü reddeden ve kulübede yaşamayı seçen rus bilimadamı ve hatta einstein.. bunlar bizim göremediğimiz, zavallı bilinçlerimizle algılayamayacağımız şeyler görmediler mi önümüzden akıp giden hayatta? kafayı yemeye bu yüzden hakları olmadı mı? emekli olup bodruma yerleşmediler diye hangisini suçlayabiliriz?

keşke benim de bunlar gibi bir yeteneğim olsaydı da 27 yaşında küvetimde ölseydim.. 97 yıl da yaşasam onların bir gününe denk gelmeyecek. o zaman viski koymalı.
ağzınla iç dedim hep sana şu boku. ve karıştırmadan iç. her önüne geleni zerk etme vücuduna.

dinletemedim.
27ler klübüne o da girmiştir. üzmüştür.
annemin "su testisi su yolunda kırılır" tepkisinin kahramanı.
allah rahmet etsin diyeceğim ama şüpheliyim..
tek suçu sevmekti..
umarım fake haberdir ama maalesef amy ölmüş. bakıyorum da hakkında atıp-tutmalar, dalga-geçmeler başlamış. müzikten anlamayan sizler dalganızı geçin, biz cennette beraber takılıcaz.

http://www.youtube.com/wa...v=TJAfLE39ZZ8&ob=av2n

http://www.youtube.com/watch?v=NcpObiN53y0

http://www.youtube.com/watch?v=G43DnaU9qPM
müslüman olmadığı için cennet'e giremeyecek kendisi, rahmet dilenmesi komik ve beyhude, su testisi su yolunda kırıldı.
bugün öğrendim , ölmüş. üzüldüm. iyi içiciydi.
Neden Be Güzelim Ölüm Sana Yakışmadı.
hatun uyuşturucuların en kötüsü ''metamfetamin'' olayına girmiş.

metamfetamin ciddi bir fiziksel bağımlılık yapar. nokta. beyne o kadar yüksek miktarlarda dopamin salgılatır ki beyindeki dopamin salgılayan sinir uçları kısa bir süre içerisinde tamamen körelir. dopamin üretimi durduğu için ilk kullanımdan itibaren fiziksel anhedoni'ye sebep olur ve bu da kişiyi bırakmaya karşı fiziksel olarak isteksizleştirir, irade söz konusu olmaz. tedavisi diğer tüm uyuşturucu ve uyarıcılardan (kokain, eroin vb.) çok çok çok daha zordur ve tedavisinde başarı oranı neredeyse yok denecek kadar azdır, yüksek miktarlarda (birkaç defa) kullananlarda ise tam tedavi imkansızdır.

metamfetaminin verdiği zevk dopamin salgılayan sinir uçları tamamen köreldikten sonra geri dönmemek üzere sona erer ve kişi hiçbir şeyden asla zevk almayan, asla mutlu olamayan çok hücreli bir canlıya dönüşür ve yalnızca yarattığı bağımlılık yüzünden, hiçbir şey hissetmeden metamfetamin kullanmaya devam eder; kişi artık hissedemediğini fark ettiğinde kullandığı dozu umutsuzca arttırmaya başlar ve bu da ölümüne sebep olur.

bu maddeye bulaşanların %96 sı tedavi edilemiyormuş, Amy Winehouse gibi duyguları ile üreten bir sanatçının böyle bir maddeden kurtulabilmesi imkansıza yakındı. zaten bırakmayı başarabilse de beynindeki hasar düzelmeyecekti, dopamin mekanizman bir defa köreldiğinde, kendini onarmayacaktır hiçbir zaman, tıpta çaresizdir bu konuda ne yazık ki. ve acı bir gerçek: sağlıklı bir dopamin mekanizması olmayan bir insanın yaşaması, kelimenin tam anlamıyla ve büyük harflerle imkansızdır. tekrar eski Amy olamayacaktı. bu yüzden tedavi olmak yerine ölümü tercih etmek en mantıklı seçimdi.

ülkemizdeki sanatçılar arasında en pahalısını getirin Amy' nin 1 konserde aldığı parayı 10 konserde toplayamaz. Yonca Evcimlik 20 li yaşlarında o kadar özgür bir ülkede, milyon dolarlar kazanan, dünyaca ünlü bir star olsaydı nasıl dağıtırdı hayal bile edemiyorum veya klavye arkasına geçip ahkam kesmeyi çok sevenler derneği üyeleri ? ünlü olmak kolay mı? hepimiz her türlü haltı yapıyoruz 3-5 kişiye madara oluyoruz yüzümüz kızarıyor, bu insanlar milyonların önünde bir hayat yaşıyor. birçok şeyden mahrum kalıyorlar, en önemlisi özgürlükleri kısıtlanıyor, yanlış anlaşılıyorlar, fotoğrafları çekiliyor, etraflarında yalakalar, çıkarcı yapımcılar, menajerler, sözde dostlar. sevgilileri bile yalan, şöhret için, para için etraflarında dönen erkekler veya kadınlar... vs bu gibi nedenlerle ünlü kişilerin mutluluğu, eğlenceyi uyuşturucularda aramaları sıradan insanların uyuşturucu kullanmalarından çok daha normal geliyor bana.

ayrıca burada sadece genç yaşta uyuşturucu batağına düşmüş sıradan bir kızdan bahsetmiyoruz gramy ödüllü bir efsaneden bahsediyoruz. Britney Spears ölseydi de aynı etkiyi yaratmazdı ama Amy Winehouse kısacık ömründe büyük başarılara imza atmış, oldukça yetenekli, karizmatik bir ablamızdı. bu bakımdan ölümünden sonra badem gözlü olması da normaldir. insanlar onun marjinal yaşantısına, sahnedeki bitik hallerine sövdüler belki ama herkes içten içe düzeleceğine inanıyordu, bir taraftan antipatik, diğer taraftan sempatik, bir yandan çirkin, diğer yandan güzeldi bu kadın bir çoğumuz için, doğaldı be, harbi hatun olmasa şimdi para havuzunda yüzerdi ama toprak altına gitti naaber !

ben kendisinin yerinde olsaydım, bir konserden 1 milyon dolar kazanan dünyanın her yerinde konser verebilecek kapasitede, grammy ödülleri almış, şöhreti genç yaşta yakalayabilmiş bir hatun olsaydım ayda en az 10 konser verebilecek kadar iyi bakardım kendime. özel diyetisyenim her daim yanıbaşımda olurdu, sporumu düzenli yapardım, boş günlerimde de spa, masaj, cilt bakımlarının her türlüsüne abone olur, güne taze meyva suları ile başlar, biraz daha güzel görünmek için canımı dişime takar, tırnağım kırılsa ortalığı ayağa kaldırırdım, tıpkı bizim güzide sanatçılarımız gibi ama olunmuyor işte benim gibi amy winehouse, bu kafada olunca lerzan mutlu veya demet akalın, olmadı bi model üstü hande yener olabilirim. amy dediğin böyle oluyor işte, hızlı oluyor, genç ölüyor.
mutsuz olduğu her halinden belli olan soul/jazz şarkıcısı. ölümü de beklenen birşeydi aslında,şaşırtmadı ama üzdü.
(bkz: su testisi su yolunda kırıldı)
27-28'inde ölen sanatçılar kervanına katılmış, konserine hep gitmek istediğim ama hiç nasip olmayan ve kendisini bana back to black şarkısıyla sevdiren sanatçı.

diğerleri için:
(bkz: janis joplin)
(bkz: jimi hendrix)
(bkz: jim morrison)
(bkz: Kurt cobain)
bildiğin türk popçular ölüm haberine 12 yaşındaki ergenler gibi tepki vermişler. hani bir ergenin sosyal ağına girersiniz durmadan bir melankoli vardır ama salakça şeyler. ne para derdi var, ne pul derdi.. herşey güzel fakat yine mutsuzuzlar. ulan bu ülke 13 şehit verdi be hiç birde böyle üzülmedi aq. hilal cebeci 2 kere tweetledi o kadar. ulan amy yi kaç kere gördünüz ya. tamam harbi sesi vardı kızın eyv... ırkçı değilim insan insandır. lakin çok komikler ya bakın gösteriyim.

http://www.sabah.com.tr/f...page=11&albumId=35060

noluyor yaa bizde bu ortam içindeyiz bizde ünlüyüz bizde öleceğiz diye akıllarına geliyor herhalde.
amy winehouse imiş.
dünyada bi cobain daha belirsin diye abartılan bi olay olucak ölümü.
tamam müzikten anlamıyoruz. sesten anlamıyoruz.
amy' i de sevmiyoruz (her ne kadar tanımasak da).
peki sadece müzikten anlamak ve o kızı sevmek onun için 21 sayfa entry doldurmaya yeter mi?
saçmalık değil mi?
yahu millet uyanın. 13 şehit verildi daha henüz. amy diye salyasümük ağlıyoruz. biz böyle bi millet miyiz?
ben milliyetçi ülkücüyüm diyenler ya da atatürk milliyetçisi ve yenilikçiyim diyenler niye gidip elin kızına üzülüyo vatanında 13 asker, 13 ana, 13 baba, 13 doğmuş-doğmamış evlat, 13 eş, 13 bacı, 13 kardeş, 13 hala- amca- teyze- dayı, binlerce silah arkadaşı ölmüşken...
biz bu değiliz. olmamalıyız... * * * *
tamam her şeyi geçtim. amy için üzülüyosunuz da bu halkın içinden kazım koyuncular zeki mürenler çıkmadı mı hiç? alah aşkına. zeki müren gibi bir sese senedebir allah rahmet eylesin diyemeyen yazar niye amy bilmemne öldü diye yas tutar?
bakın kazım öleli, hem de kanserden öleli (uyuşturucu değil) tam 6 sene olmuş.
birçoğunuzun altı yaşında oğlu var be.
biraz duyarlı olun yahu yeter.
kime güvenip, kimin için asker doğuyoruz biz?,
ne için savaşmayı, ölmeyi göze alıyoruz.
tamam şimdi gidin ağlayın amy bilmemne için.
körü öldürüp badem gözlü yapıp götüne bu kadar iyi sokan bir millet daha yoktur.
helal olsun.
helal...

not: tamam ben suçluyum, böyle düşünüyorum. ölene saygı duymuyorum. evet evet saygısızım ölüye karşı.
tipsizdir. lady gaga bunun yanında beyonce kalır. öldüğünü duyguğumda tinsel olarak hiç bir etkilenme hissetmedim. hissedenleride ayrıca bir kınadım, yani...
(#12536726).
pişmanlık duyacak zaman bile bırakmadı
aletini(!) ıslak bırakarak
aynı eski güvenli çehresiyle
ben ve başım yukarda ve kuru gözyaşlarım
erkeğim olmadan sürüp gitti herşey

sen şimdiye kadar senden uzak bildigin şeylere döndün
yaşadıgımız herşeyden
ve belalı bir iz sürdüm ben
kusurlarım yığınla
ben siyaha dönecegim

sadece kelimelerle güle güle dedik