bugün

ölümüyle zibilyon tane facebook iletisi türetmiştir. gerçi suç kendinde değil, sıçtığı bokun rengini bile facebooka yazan gerzolarda.
millet en azından türkiyedeki insanların çoğu onu tek bir şarkısıyla rehab albümündeki back to black şarkısıyla tanıyordu. sesi o kadar güzeldi ki adam gibi söylediği tek bir şarkı bile onu bu kadar popüler yaptı. ama ruhu ünlü olmayı kaldıramadı. ve bu dünyadan ayrıldı. işte gerçek performansını gösterip patlama yaptığı şarkı sonra da bu performansın yanına bile yaklaşamamıştır ne yazık ki. ama bu kendi suçudur:

http://fizy.com/#s/16kdv6
üzmüştür çok üzmüştür ama her ölüm bir efsane doğurur böyle durumlarda artık amy winehouse efsanesini yaşacağız.

kendisinin ölümü üzerine hıncal uluçtan su testisi su yolunda kırılır yorumu beklemetekyim. -aslında beklemiyorum ama anlaşıldı ironi-

not:vurmayın yahu ne testisi ne suyu.
--spoiler--
they tried to make me go to rehab but i said 'no, no, no'
--spoiler--

sanırım 'yes, yes, yes' dese daha iyi olurdu.

çok inanıyorum ki bu kadın bi 10 yıl daha yaşasa ilerde madonna gibi hatırlayacağımız bir efsane olurdu.

ayrıca genç yaşta ölmesi dışında çok üzüldüğüm bir şey daha var ki; back to black'i canlı canlı dinleyemedim kendisinden. nur içinde yatsın.
bu birayı senin için açtım. you now i'm no good çalıyor. gittin ama yine de çalıyor. hep çalacak.
ntv'de haberini görünce şok oldum. şarkılarını çok severek dinlerdim, çok üzüldüm. onu uyuşturucunun bitireceğini herkes söyledi, öyle de oldu.

27 yıllık hayatında bulamadığı huzuru şimdi bulur umarım. ruhu şad olsun.

edit: bunu eksileyen sığırlara sesleniş:

büyük ihtimalle "su testisi su yolunda kırılır" diye düşünenlerdensin. ama o kadının yaşadıklarını nereden biliyorsun, sen mi yanındaydın? "sevgilim beni terk etti ühühüh" diye içenlerdensin ama. tamam zayıf karakterlidir belki, direniş gücü yoktur, dayanamamış altın vuruşu yapmıştır. kim ister alkolik olmayı, uyuşturucu bağımlısı olmayı? demek ki dayanacak gücü kalmadı artık, uyuşturmak istedi kendini.

ama sen beni eksilemeye devam edeceksin, sığ düşünceli olduğun için. aferim.
bu kadın için diyorlar ki; hiç üzülmedim kahpeye, 'bugün suriye'de bombalı saldırılar arasında kaç çocuk öldü acaba?' şeklinde yorumlar görmekteyim. bunu söyleyen birey, 13 şehit haberinden bi kaç gün sonra rock n coke'a gidip ölümüne içip eğlenmiştir.

bi elimizi vicdanımıza koyalım, amy winehouse'un ölümüne üzülüyo olmamız, orda ölenlere üzülmediğimizi göstermez. orda ölenlere üzülüp amy winehouse'a kahpe, gebersin diyenler asıl faşistlerdir. asıl insan ayrımını onlar yapmaktadır. marjinal olucam diye faşizme soyunmayalım.

ruhu şaad olsun. son dönemde kaliteli diyebileceğimiz sayılı müzisyenlerden biriydi.
haberi okuduğumda kendi halime üzülmeyi unutup kendisi için üzülmeye başladım bir zamanlar you know i am no good şarkısını defalarca kez replay yaptığım hiç sıkılmadan dinlediğim güzel marjinal şarkıcı ölmüş hemde bu kadar genç yaşta çok üzücü bir olay başımız sagolsun.
rahmetli.
altın vuruşu koymuş kişidir.
27 yaşında bir insanın ölümü üzücüdür ancak o yetenek ve yeteneğin getirisi olan avantajlarla dahi üretememek, hatta kendini tüketmek hatadır. huzur içinde yatsın ancak james dean, monroe ve kurt cobain gibi ziyanların arasına adını yazdırmıştır. borges yada sartre dayanabildiyse bu dünyaya gerisi fasa fiso ...
Akşam eve gelip gazetelere bakınca iki üzücü olayla karşılaştım. Norveç teki ölü sayısı 87 olmuştu. 87 insan daha nefrete kurban gitmişti. Oysa ben böle üzüldüğüm haberlerden sonra iyi şeylerde var demek için kendimce iyi müzikleri dinlerim. O iyi müzüklerden bazılarının sahibi olan amy winehouse un ölüm haberini görünce şok oldum. Evet kendisi genç yaşında şöhreti kaldıramamıştı ama ben bu tür insanların hep olgunluk döneminin nasıl olacağını düşünürüm. Winehouse da geçmişteki bir çok sanatçı gibi bu döneminin nasıl olacağını bilemeyeceğimiz insanlardan biri oldu. Ve benim için queen, jimi hendrix,janis joplin v.s. dinlerken sorduğum gibi "acaba yaşasalardı neler yaparlardı" sorusunu sorduğum insanlardan bir olacak.
yapma be hatun. yapma yahu.
hep derinde bir yerde sonunu bildiğimiz, bu yüzden yavaş okuduğumuz kitap gibiydi bu hatun. geldi işte sonu.
başucundadır, değişmez.

yaşam tarzı ile değil, sesiyle anılsın. bok atanlar siktirsin gitsin ismail yk dinlesin. çok temiz o, namaz da kılıyordur. konumuz bu çünkü.
bi kurt cobain değildi ama yine de tarzıyla ve eşsiz sesiyle efsaneler arasına adını yazdırdı.
They tried to make her go to rehab. And she said, "No, no, no."
şu an dahil daha sözcüsü açıklama yapmamış ya yaşıyorsa!
başı uyuşturucu derdinden kurtulmayan merhum soul sanatçısı.
ölümüne üzüldüğüm güzel sesli kadın. bu kez hıncal uluç yerine yonca evcimik su testisi yorumunda bulunmuş allah akıl fikir versin ne diyeyim yaşamı ne kadar kötü olsa da ölümün ardından yorum yaparken birazcıkta da olsa içinde insanlık olmalı.
nur içinde yatsındır.
if u seek amy şarkısının kahramanıdır.
27 club'a dahil olmuş sanatçıdır.
ölüm haberini ilk duyduğumda kafamın içinde aniden back to black'in introsunun çalmaya başladığı,pek de uzun sayılmayacak müzik hayatında muhteşem şarkılara imza atmış ve bundan sonra sadece elimizdeki şarkılarıyla yetinmek zorunda kalacağımız gelmiş geçmiş en iyi kadın vokallerden biri.
herkes gibi o da 27 sinde kaçmıştır.
4 sayfa önce hakkında kaltak denilen şimdi ise ah ah vah vahlar dönen kadın "kör ölür badem gözlü olur" misali. hatta birisi tahmin etmiş böyle öleceğini. sonuç olarak başıma birşey gelmeyecekse su testisi su yolunda kırılır.

önemli not: ölümünden orgazm olduğum anlaşılmasın burdan lakin söylemek gerekiyor bazı şeyleri. tedaviyi de reddediyomuş ben n'apıyım amk.
ölüm haberi ile hayranlarını üzen sanatçıdır. işin ilginç yanı güzide sözlüğümüzde çok sayıda müneccim olduğunu bize göstermiştir.

(#12173794)
(#12177825)
(#12179152)
(#12506810)
(#12506821)
çirkinliğin vücut bulmuş hali.