bugün

entry'ler (973)

taksim patlamasındaki kopan kafa

kürt terörist kafası da kötü bir şeydir doğru ama bu türk teröristin kafası arkadaşlar. kimse de gelip düzeltmemiş yazdığını.

suspus

30sn lik kısa versiyonları üzerinden konuşmak için henüz çok erken, duyduğumuz cümlelerin başı ve sonunda akan cümleler, cümlelerden ziyade hecelerin tamamı, altyapıların aranjeleri..vs bir bütün olarak dinlemedikçe konuşmak için çok erken ama kısa tanıtımın bana verdiği his muhteşem, belki çok özledim, belki anılar canlandı bilemiyorum ama heyecanla beklediğim ceza nın son albümü.
albümün çıkış parçası suspus için çekilen videoklip fotoğrafları da oldukça ilginç görünüyor, üstad bu defa merak içinde bekletiyor, heyecan dorukta beklenen albüm.

sagopa kajmer

''lambanız kutlu olsun'' diyerek kandillerle alay etmesi ile ak gençliğin gönlünde taht kurmuş müzik arakçısı. 19 mayıs günü pendik ak gençliğin gururu olarak sahneye çıkacak olandır.

faiz helal olsun diyen başbakan

şaka gibi, dindar bir nesil yetiştirme amacında olduğunu iddia eden bir iktidar için utanılacak oranları övünerek sunuyor. 2002 de 63bin esnaf kredi çekmiş ve giderek düşüyormuş ama 2014 yılı itibarı ile 1milyonu bulmuş ve giderek artıyormuş. yani daha çok müslüman faize bulaştırılmış, ne diyelim gerçekten de dindar bir nesil yetişiyor galiba.bir de millette para yok, millet krediye mahkum oluyor giderek. böyle de bir anlamı var bu oranların, eskiden daha çok kendi yağında kavrulup, ufak ufak büyüme yapıyordu esnaf, bir bakkal, 10 yılda 2.bakkalı açıyor, 15,20 yılda market olabiliyordu. şimdi ise krediyi kapan herhangi bir yandaş direkt market açıyor. faizle oynaşıyor bi güzel. ne kadar da islami, ne kadar da dinimizin emrettiği gibi maşallah.

sagopa kajmer

sözde müziğine siyaset sokmayan adamdır, yersen..
http://www.pendiklitv.com...a-sagopa-kajmer-pendikte/

atatürk ün gökçek arınç kavgasını önceden bilmesi

evet, Atatürk bu gibi okkalı ve gerçekçi, zeka dolu, ilerici bir çok öngörülerde bulunmuştur, gençliğe hitabe, nutuk...vs gibi

zannediyorum ki, 1927 türkiye'sinde atatürk'ün baş danışmanı olarak bu yazıyı atatürk'ün eline tutuştursam mutlaka beğenir, benimser ve mecliste okurdu, bundan şüphem yok,

''aferin efendi, güzel yazmışsın a.o.ç u sana miras bırakacağım ölürsem'' diyip başımı da okşardı, muhakkak ama lakin ki öyle değildir. bu sözler 1927 de atatürk'ten değil, tahminen 2015 yılında bir troll den çıkmadır.

akp ye oy verenleri cahillikle itham ederken, tam da bunu yaparken kendi cehaletlerini ortaya döken bir takım kemalistlerin bugün bolca paylaştıkları sözde Atatürk öngörüsü.

inananların kemalist geçinen tipler olması trajikomik,ironik, jinekolojik ve zurnanın son deliğidir

atatürk ü bir kenara bırakın, 90 yıl ne ki. bundan 90 yıl öncesinin türkiye'sinde ben bile tahmin edebilirdim az çok böyle olacağını da.

efendiler!

daha da mucizevi olan, 1400 yıl önce de yazılmış olması.

öngörü arıyorsanız açın kuran-ı kerim okuyun, hepsi yazıyor orada, bundan sonra neler olacağı da...

edit: yahu şu yazıya inanıp trollenmeyin, kemalistliği sığlığa indirgemeyin. hayır sizlere değil atatürk'e üzülüyorum.
yok böyle bir konuşma, kaynak...vs

troll,taş,kuyu ve 40 akıllı arasında gelişen bir muhabbet, karışmayın siz.

kaynak:götüm

asıl cinsiyetçiliği lgbt lilerin yapması

trans-seksüel,hetoro-seksüel, homo-seksüel, object-seksüel,mono-seksüel, sterio-seksüel... kimsenin nasıl orgazm olmaktan hoşandığı zerre kadar umrumda olmamakla birlikte, her türlü seçime saygılı ve son derece anlayışlı, az buçuk da bilinçli bir Türkiye vatandaşıyım.

heteroseksüellik dışında tercihleri olan insanların sadece ülkemizde değil, dünyanın doğusunda kalan kısımın tamamında,dahası batı da bile zaman zaman ne gibi zorluklar yaşadıklarını tahmin etmek zor olmadığı gibi çok defalar şahit de oluyoruz. bu bireylere sadece islamın değil, tüm dinlerin yobazları tarafından tahammül edilemediği bir gerçek. bu yaklaşımların değişebilmesini can-ı gönülden diliyor ancak aynı bu bireylerin zaman zaman ırkçılık boyunda cinsiyetçilik yaptıklarını da göz ardı edemiyorum.

neden mi?

bu ülkede gezi direnişi oldu, lgbt liler rengarenk bayrakları, cinsiyetçiliğe karşı pankartlarını kapıp geldiler, herkes eşitlik, özgürlük,insan hakları, polis şiddeti, ifade özgürlüğü...vs derken yani cinsel tercihi ne olursa olsun, herkes için sokağa dökülürken lgbt li bireyler olayı tamamen kendilerine ve cinsel tercihlerine indirgeyerek çıktılar meydanlara. yahu siz insan değil misiniz? ifade özgürlüğünü, eşitliği, insan haklarını, anayasal haklarımızı savunmak aynı zamanda cinsel tercihini özgürce yaşayabilmeyi içermiyor mu?

ha eline siyasi parti bayrağı alıp gitmişsin geziye, ha lgbt bayrakları ve cinsiyet temalı pankart ve dövizlerle. yani arkadaşım sen düşmüşsün kendi derdine.

al işte iç güvenlik paketi, o, bu memleketin gidişatı ne hale gelmiş, bırak homoseksüeli , heteroseksüel, dinine bağlı,vatansever adamın bile garantisi kalmamış, türlü sebepler ile kimin vatan haini, piyon, paralel, terörist ilan edildiği, edileceği belirsiz, bırak cinsel tercihini yaşamayı, anayasal bir çok haklarını kullanamaz hale gelmiş vatandaş, bırak sevişme özgürlüğünü, konuşma özgürlüğünün derdine düşmüş vatandaş, e artık cinsiyetlerinizi bir kenara bıraksanız da, ,insanlığınız, demokrasi..vs adına endişelenseniz. heteroseksüeller çok mu rahat sevişebiliyorlar şu an? ya da çok mu özgürler, akıllarından geçen herşeyi özgürce ifade edebiliyorlar mı? bir tek lgbt li bireyler mi tehlike altındalar? keşke öyle bir noktada olsak, o kadar gelişmiş olsak ve tek derdimiz cinsel özgürlüklerimiz olsa. bakın mesela hollanda ve almanya da homoseksüel evliliklere izin verileli kaç sene oldu? onlar bile ne kadar uzun zamanda gelebildi bu noktaya, halbu ki özgürlükler ve demokrasi adına bizden en az 50 yıl öndeler. keşke biz de artık o konulara gelebilecek kadar sorunlarımızı aşmış, sistemi oturtmuş bir ülke olabilsek ama şu anda bu ülkede cinsel tercihlerimizi özgürce yaşayabilmekten çok daha ciddi sorunlarımız olduğunu görmez misiniz?

maden faciası yaşıyoruz, insanlar sokaklara dökülüyor, hoop aradan lgbt liler fırlıyor rengarenk bayraklarıyla, genç bir kız vahşice katlediliyor insanlar tepki gösteriyor. bir gurup erkek, çok tepki almalarına rağmen, erkekliklerini cinsel tercihlerini..vs bir kenara bırakıp etek giyip eylem yapıyorlar ama lgbt liler yine cinsel tercihlerini de yanlarına alarak, cinsel tercihlerini afişe ederek sokağa dökülüyorlar. yahu bir insanın toplu taşıma aracında şöför tarafından katledilmesini insan olarak kınayamaz mısın?

bu yazıyı yazmama sebep olan, yani bardağı taşıran konu;
dün akşam ana muhalefet lideri önemli bir canlı yayın programına konuk oluyor, önemli dediğim, kendisine karşı olan bir tv kanalında, tamamı kendisine karşı olan kişilere canlı yayında cevaplar saydırıyor. orada hepimizi, kadın, erkek, hetero, homo, genç, yaşlı bu ülkede yaşayan tüm vatandaşları ilgilendiren çok önemli konular konuşuluyor.

lakin lgbt lilerden hiç bahsetmediği için birtakım lgbt li bireylerin eleştirilerine maruz kalıyor. neymiş bir kere ''lgbt'' dememiş. yahu yuh be kardeşim. ağzını açıp konuşamayacağın günler geliyor, sen hala kıçını açıp domalamadığına yanıyorsun. afedersiniz ama beni bile çileden çıkardınız artık. bu gibi şeyler artık bana çok bencilce geliyor. lgbt li bireyler cinselliklerini özgürce yaşayamamak dışında başka hiç bir derdi olmayan insanlar gibi görünüyorlar gözüme. ben onları ayırmıyor, dışlamıyor,kendimden farklı bir canlı muamelesi yapmıyorum, insan insandır, ben ''özgürlük'' diye haykırırken içine lgbt yi de katıyorum, başörtüsü ile okumak isteyeni de ama görüyorum ki her türlü kitlesel harekette, eylemde..vs lgbt liler kendilerini diğer insanlardan ayırıp, kendi problemlerine odaklanıyorlar. ''özgürlük'' kelimesi onlarda sadece cinsel çağrışımlar yapıyor olmalı. artık gerçekten yeter diyorum..

bırakın artık şu cinsel kimliklerinizi de herkes için ''özgürlük'' isteyin. ''özgürlük'' isteyen herkes sadece heteroseksüllere özgürlük istemiyor. kendinizi ayırıp sonra da ayrımcılığa karşı olamazsınız.

not: sonlara doğru biraz kırıcı oldu ama gerçekten tüm iyi niyetimle yazdığımdan şüphe duyulmasın..

helal olsun 1 3 milyarlık bina o cumhurbaşkanı na

helal olsun tabi, madenciler de ''evim şahane'' programına başvurup yaşam odası yaptırsınlar kendilerine.

yahu arkadaşım, sen kaç milyarlık ihracat yapıyorsun bu ülkede, pardon ne milyarı? kaç milyonluk? başarın ne? vatandaştan alınan vergilerle yapılan köprüler, tüneller mi? vatandaşın parasıyla yapılan saraylar mı? bunlar mı başarı? haa ülkenin yıllık en az 2milyar dolar ihracatı olur, bu ihracat oranı hızla artış gösteriyordur, sen de o sarayı yaparsın. 8milyar dış borcun varken, ihracatın yerlerde gezerken, vergilerle vatandaşın sırtına binerken binemezsin özel uçaklara, belki ben o vergilerle dış borçların ödenmesini istiyorum, belki öncelikle eğitime harcanmasını istiyorum. hiç geçmeyeceğim, kimselerin de geçemeyeceği her geçişte 40küsür tl ödenen bir köprüye ihtiyacım olmadığını düşünüyorum, 3 senede belki 1-2 defa kullandığım hava alanı bana yetiyor da artıyorken, senin çankaya köşkünde kalman bile mütevazilikten uzak geliyorken böyle bir saray yapmanı istemiyorum belki. milli irade değil mi? ben değil miyim o milli irade? benim akrabalarım, komşularım değil mi? daha çevremde bir tek insan görmedim bu saraya ''helal olsun'' diyen . hangi millete yaıldı bu saray? milli irade kimlerdir?

madem öyle sadece akp ye oy verenlerden vergi alınsın, madem öyle akp ye oy vermeyenler yani söz söyleme hakkı olmayanlar geçersiz vatandaş sayılsın.

sen daha madencini göçük altında yatırırken, yatamazsın saraylarda. vergileri düşürürsün, sadece caner erkin in karısı değil, binlerce kadın-erkek lamborgini arabalara biner, halkın büyük bölümü lüks evlerde, villalarda yaşamaya başlar, o zaman saray da yaptırırsın, her semte helikopter pisti koyup, tepemizde de gezersin.

bilmiyorum benim müslümanlık ve islam anlayışıma biraz ters bu ak-it kezbanının inancı nedir onu da bilemiyorum tabi.

ak saray

madencilere 1 adet yaşam odasını çok görenlerin 1000 odalı sarayıdır.

adamların başarı olarak gördükleri şeylerin %90 ı zaten inşaat işleri, adalet için de saray yaparlar ama içinde adalet olmaz, bunlar 3kuruşluk simitin bile sarayını yapmış bir ırk neticede. bak şimdi o simit 1,5 lira oldu, neden? çünkü artık saraylarda satılan bir yiyecek. şimdi bunlar da 1000 odalı, 1.5 milyar (trilyon) değerinde sarayda oturunca dünya lideri oldular, artık hiçbir ülkenin başkanı dünya lideri olduğunu iddia edemez, adama sorarlar ''kaç paralık sarayda yaşıyorsun göt'' derler.
bakın şimdi dünya acayip saygı duyacak artık bize, obama falan ne biçim göt olmuştur lan, koskoca abd nin başkanı bile bu sarayla kıyaslanamayacak kadar küçük, göt kadar beyaz bir evde oturmaktadır, kimmiş lan dünya lideri, '' anasına bak kızını al, sarayına bak liderini seç '' demiş atalarımız. ''bir de at s*kinde kelebek'' lafı vardır atalarımızın, o da çok meşhurdur da konuyla alakası yok tabi şu an için.

ulan bizim sarayın sadece aylık elektirik faturası bile 350bin dolar, daha bunun doğal gazı, suyu, temizliği, bakımı ...vs saymıyorum bile, bizim sarayın aylık masrafıyla yarışamaz kodumun avrupa ülkelerinin liderleri.

bazıları da eleştiriyor, yahu siz ne hazımsız insanlarsınız? ya ne yapılacaktı? avrupanın, dünyanın en büyük üniversitesini mi yapacaktık? o kadar parayla saray yapılır amk 2 ağaç kesildi diye kıçını yırtan ergenler zaten okul mokul haketmiyorlar, haa belki önümüzdeki 20 yıl içinde imamhatiplerden mezun olan temiz ve masum gençlerimiz için büyükçe bir üniversite yapılabilir ama şu an için gereksiz, odtü neyinize yetmiyor? siz de büyüyünce cumhurbaşkanı olun, geçin o sarayda siz oturun, size engel olan mı var? peeh!

neymiş efendim, ülkenin toplam dış borcu 8milyar iken,1,5milyara saray yaptırmışız, dahası uçaklar, jetler fln, en pahalı cumhurbaşkanı bizdeymiş. bana 4-5 bin lira borcu olup, yine de gözümün önünde 3bin liralık telefon kullanan arkadaşımı boğayım o zaman ben ya da çekip vurayım. yani biraz anlayışlı ve medeni olmamız gerek. çoğu insan akıllı telefona bile geçiş yapamadı bu ülkede ama yine de en pahalı cumhurbaşkanına sahipler, ne güzel işte, bir yandan alan Allah diğer yandan veriyor. garibanın da bir lüksü olsun amk, hep zenginler mi pahalı markalar kullansın.

hem o saray bizim, hepimizin. tepemiz atsa, işsizlikten, yoksulluktan cinnet getirsek bir bidon benzini üzerimize döküp kendimizi yakabileceğimiz harika bir yer. çankayanın önünde mi yakacaksın kendini aptal insan, mis gibi sarayımız var artık, ölmeden önce son göreceğin şey, bir de böyle düşün.

velhasıl, harika bir saraydır, çok pahalıdır, hiçbir masraftan kaçınılmamıştır, bizim gibi ileri medeniyetler seviyesinde bir ülke için geç kalınmış bir yapıdır. geç olmuştur ama ak olmuştur.

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

chp nin adayı değil, muhalefet partilerinin tamamının görüşleri alınarak seçilmiş cumhurbaşkanı adayıdır. chp nin adayı olsa idi 'deniz baykal, emine ülker tarhan, metin feyzioğlu, haşim kılıç' gibi isimler bekleniyordu, peki sizce chp bu adayları diğer muhalefet partilerine kabul ettirebilir miydi? mhp deniz baykal'ı, saadet partisi emine ülker tarhan'ı kabul edebilirmiydi, ortak olarak seçilebilecek bir aday ancak bu kadar mükemmel bir karakter olabilirdi. her geçen gün hayranlığım artıyor kendisine, evet çok iyi hatip değil belki çok ateşli şekilde konuşamıyor, biraz sakin, fazlasıyla sabırlı aslında işte tam da olması gerektiği gibi bir aile babası, cumhurbaşkanı. biz o kadar alıştık ki seviyesizliğe, ucuzluğa, kahve ağızlarına, çabuk parlayan, kavgacı, kindar siyasetçilere, böylesini sönük zannediyoruz ama asıl ışık saçan, en parlak yıldız bu.

kendisine "islam dünyasındaki homofobi sorunu hakkında ne diyorsunuz" şeklinde yöneltilen bir soruya "homofobi islam dünyasının degil tüm dünyanın sorunudur, katolik kilise de homofobiktir" diyerek islamı bagnaz göstermeye calısan katolik spikere cevabı yapıştırması, çok iyi bir hatip olmasından ziyade, çok mantıklı konuşabilmesidir önemli olan.

aynı soru başbakana sorulsa, bizim dinimizde şöyledir, böyle günahtır, asla kabul görmez gibi gereksiz açıklamalar yaparak müthiş hitabet gücünü boşa harcardı. zeka dediğin, boş karizmadan iyidir.

seçilemeyeceğini düşünenler de oldukça yanılıyorlar

özellikle medyada rte lehine müthiş algIı kampanyası yaparak acık ara rte kazanir % 55 - 60 ile rahat kazanir gibi söylemlerle ekmeleddin ihsanoğlu'nu itibarsizlastırmaya uğraşıyorlar. muhalefetten ne kadar az oy çıkarsa rte o kadar rahat kazanır, aksi takdirde sandık hileleri çok göze çarpacak, kolay olmayacak iş.ne kadar başa baş giderlerse o kadar rahat indiregandi yapacaklar sandıklarda. thy ile gelecek max 8milyon oy zaten cepte.

yerel secim sonuclarina bakarsaniz akp nin oyu % 43 chp ve mhp nin toplam oylari % 43 sp,bbp,dsp,dyp,dp, bu partilerde ihsanoğlu'na oy vereceklerini acikladilar ve bu partilerin toplam oy orani ise % 7.5

basit bir hesapla bile son yerel seçimlerde muhalefet partilerine oy verenler cumhurbaskanligi seciminde de hic fire vermeden ihsanoğlu'na oy verirlerse ilk turda % 50.5 ile cumhurbaskani secilir

bazi ulusalci kemalis kardeslerimiz sandiga gitmicez diyorlar sandiga gitmedigimiz zaman diğerine otomatik olarak oy vermiş oluyoruz. rte ile ekmeleddin arasinda bi fark yok diyenler oy vermemekle kalmasın, rica ederim kafalarına sıkıp, boşa oksijen tüketmesinler artık.

hakkında çizilen karikatüre bile naif ve sempatik bir şekilde karşılık verebilen bu adamın sadece rte den değil, tüm bakan ve milletvekillerinden, hepsinden bariz farkı var (gelmiş -geçmiş) gün geçtikçe kendisini kabullenmek şöyle dursun, hayranı oluyorum. inşallah seçilir ve ülkede ayrışmalar, kutuplaşmalar hızla son bulur.

kendisine yapılan bunca belaltından saldırıya karşılık elinde onca malzeme olmasına rağmen kullanmayan bir adam sağlam karakterlidir. bağzıları bağırıp çağırıp, efelenep, esip gürleyip sağlam karaktermiş numarasını iyi yaparlar, herkesi kandırırlar ama gerçekten sağlam karakterliler konuşmadan da gösterebilir kendilerini, hatta susarak, aynı seviyeye inmeyerek. ihsanoğlu çok sabırlı bir insanoğlu. tabi ki bu, bunca saldırıdan olumsuz etkilenmediği anlamına gelmez, hitabındaki kusurların bu sebepten oluştuğuna inandığımdan seçildikten sonra çok daha özgüvenle konuşacağına kalıbımı basarım. adaylığından önce çekilmiş videolarında gayet akıcı konuşan, kağıttan ukumadığında daha güzel konuşabilen bir adam, tam tersi rte ise promter arızalandığında konuşamayan bir adam. desteği fazlasıyla hakettiğini ve hunharca mağdur edildiğini düşündüğüm temiz insan.

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

cumhurbaşkanlığı makamı için hayli fazla olduğunu düşündüğüm, parti kurup iktidara oynaması gerektiğine inandığım muhteşem bir siyasi karakter adayı.
kendisini The Daily Show'da John Oliver karşısında izledikten sonra daha da hayran kaldım, yumuşak uslubu ile ülkede barış rüzgarları estirebilecek bir başbakan olabilirdi. kabul edelim ki bu ülke sağcı ve daha uzun yıllar hep sağ partiler tarafından yönetilecek. akp nin alternatifi yine ancak muhafazakar bir parti olacak. chp, siyasi tarihinin en temiz, en dürüst, en eşitlikçi dönemini de yaşasa, ''rte nin kasıtlı algı yöntemleri'' sayesinde adeta sadece alevileri temsil eden bir parti haline geldi (imaj olarak). ülkede son 50 yılın en mezhepçi iktidarının tüm medya kolları ile mezhepçiliğin dibine vurduğu şu günlerde muhalefetin çıkarabileceği en muhteşem adayı çıkardığına inanıyorum. aksini düşünenleri fazlası ile hayalperest ve mantıksız buluyorum.

madem bu ülkenin kaderi sağdan gidiyor, öyleyse geçmişi temiz, eğitimli ve yobaz olmayan bir isim yapsın şu işi. ben bu adamda utanacak, kızarabilecek bir yüz gördüm, bazen sadece insanların yüzlerine bakmanız yeterlidir. bu adamın yüzünde, gözlerinde ve dahi geçmişinde kin, nefret, öfkeden eser yok.

hadi chp li, ulusalcı ve kemalist tipleri anlıyorum, onların tepkilerinde bir tezat söz konusu değil ancak, bu adamı eleştiren, dalga geçen akpli ve muhafazakar insanları hiç anlayamıyorum. bu tiplerin yaptığı tamamen iki yüzlülük ve tam anlamıyla bir tezat. kendi kendileri ile çeliştiklerinden bi haber, sözde chp ile alay ediyorlar ancak kendileri gülünecek haldeler.

hani chp halkı iyi okuyamıyordu? halkı anlayamıyordu? aday olarak metin feyzioğlu yahut ilker başbuğ gösterilseydi eleştiriler bu yönde olacaktı, ''bu halk bu adamlara oy vermez, chp bunu ne zaman anlayacak? chp halkı tanımıyor'' ...vs geyikler dönecekti ve gerçekten de haklı çıkacaklardı neticede.

şimdi sanırım rte ile birlikte fanatikleri de ters köşe oldu ve ne dediklerini bilmiyorlar yahut gerçekten zannedildiği kadar dini değerlere yakınlıkları yok. kendi partilerinin adayı olmadıkça, islama yakın kişilere de bok atabilmekten geri kalmıyorlar. afferin chp ye, sonunda bu ülkede halkın nelere değer verdiğini anlamış, güven verici, geçmişi tertemiz ve islami geçmişi olan bir aday seçebilmiş demek gerekmezmiydi?

ey dalga geçen muhafazakar arkadaş, hiç düşündün mü acaba? akp alevi mezhebinden ve alevilik geçmişi olan bir aday çıkarabilme cesareti gösterebilir mi? son yıllarda tavan yapan ayrımcılığa, bölünmeye cevap niteliğinde böylesine cesur bir tercih yapabilr mi?

keşke yapabilse ama imkansız. hiç değilse bu cesareti ve iyi niyeti takdir etmeyen adam bana kalkıp Allah, dinimiz falan demesin. iki yüzünü de taksın, arkalı önlü takılsın.

ekmel forever

akp ye oy verme sebepleri

inşaat işindeyim.

siyonizm karşıtı yahudiler

http://www.islamidavet.co...i-yirtarak-gosteri-yapti/

başlığı google a girerseniz sayısız haberle karşılaşacağınız gerçektir. gerçek yahudilerdir, allah korkusu olan yahudilerdir.

müslümanlar arasında vahabi zihniyetini, vahabi pisliğini, terörünü, islamın imajını yerle bir eden vahabi anlayışını protesto eden müslümanlar olmamasını sorgulatan durumdur aynı zamanda.

birçok müslüman gibi , ''filistin'e özgürlük'' diyebilen yahudileri gördükçe, sırf alevi diye suriyedeki katliamlara göz yumabilen müslümanların imanını sorgulatan durumdur.

not: tekrar ediyorum google la yazınca sayısız haber örneğine rastlanabilir. kabeyi bile ticarethaneye çeviren vahabi godaşları seviciler rahatsız olsa da gerçek budur. asıl ajanların vahabiler olduğunu bilmeyen cahillerce okunmaması tavsiye edilir.

gerçek müslümanlar asla oy vermez

doğru olan önermedir, gerçek müslümanlar zulm görebilirler, zulm görmek onları mazlum kılar, bu dünyayı olmasa da cenneti garanti edebilirler. lakin gücü elde edip başkalarına zulm edilmesine ortak olamazlar. .

örneğin bir müslüman oy verir ve oy verdiği adam, terörist gruplara binlerce kere tırlar dolusu silah gönderir ve bu silahlarla çoluk çocuk öldürülürse, hele ki müslümanlar öldürülürse, onlar da bu günahın vebali altında kalırlar, bu günahlara ortak olurlar.

örnek: suriye, ırak, lübnan, katar, nijerya

sadece müslümanlıkta değil, tüm dinlerin gerçek iman edenleri için durum budur. gerçek yahudiler için de durum aynıdır.

örnek2: siyonizm karşıtı gösteriler yapan yahudiler

http://www.islamidavet.co...i-yirtarak-gosteri-yapti/

partizanlık çözüm değil

yargının önünün açılması, hırsızların yargılanması, hırsızlıklarını örtmek adına ülkeyi iç ve dış savaşa sokmaya meraklı it oğlu itlerin defolup gitmesi, 29 yaşındaki iranlı bir piçin, tc bakanlarını, kısaca devletin en üst kademelerini kendisine kul köle etmemesi adına partizanlığı bir kenara koyup, fark yaratacak, sonuçları değiştirebilecek bir seçim yapmalıyız.

mhp, chp diye birşey yok artık, ya vatan, ya vatan var!

adalet isteyen, demokrasi isteyen, ifade özgürlüğü isteyen herkes bu isteklerine göre oy versin. fanatizmin hiç sırası değil.

not: iş bu entry, başörtülü olan herkesin akp li olduğunu, başörtülülere saldıran herkesin de chp li olduğunu, başörtülü kadınların chp li olamayacağını düşünen, onlarca senedir hiçbir başörtülüye saldırılmamasını hesaba katamadan, ne hikmetse yeni moda olan bu uygulamayı ciddiye alan embesiller için yazılmamıştır.

chp ye oy veren ülkücü

söz konusu vatansa gerisinin teferrüat olduğunun bilincinde, hiçbir şekilde bir değişiklik yaratmayacağını bile bile partizanlık yapmayacak kadar akıllı seçmendir.

30 mart 2014 yerel seçim tahminleri

ülkedeki rekor yolsuzluk ve hırsızlıklar ve bunların soruşturulamaması, yargı yolunun yürütme tarafından tamamen kapatılması, meclis çoğunluğu sebebiyle yüce divana bile gidilememesi neticesinde boşa yapılmış tahminlerdir.

oylarımızı çalacaklar, kamu arazilerini, şehrin, yani taksim in göbeğindeki parkı çaldıkları gibi, koskoca urla koyunu çaldıkları gibi çalacaklar. bizler bunları ortaya çıkaracağız, deliller üreteceğiz ama iftiracı olacağız, kimse yargılanmayacak. sike sike genel seçimleri bekleyeceğiz ve orada da oylarımız çalınacak.

bunca yaşanan rezalete rağmen halen daha çıkıp ''1.olmazsak istifa edeceğim'' diyebilen, yargı yolunu kapatıp, sandıkta aklanacağını düşünen zihniyetin özgüvenini de buna bağlayabiliriz. oy, moy hikaye, bütün güç hırsızlardayken sandık muhasebesi yapabilen polyannalara duyrulur.

bu adamlar akp li olmayan diğer sandık görevlilerinin canını okuyabilirler, ülke genelinde yüzlerce sandık görevlisi tutuklanıp 10 yılla yargılanmazsa iyidir.

diyelim ki çalamadılar ve özellikle 3 büyük şehir chp nin oldu (hırsızlık olmazsa sonuç bu olur) amma ve lakin bu durumda bile şansımız yok. sahte deliller üretip, chp nin seçimlerde hile yaptığı iddia edilebilir, birçok kişi yargılanabilir, sahte deliller, sahte şahitler, sahte fotoğraflar,videolar.... taksim molotof, kabataş başörtülü bacı, bezmi alem camisinde içki içilmesi, okmeydanı burak cinayeti gibi tiyatrolar devreye girebilir. yandaş basın bu sözde hileleri bas bas bağırıp, olayı meclise taşıyabilirler. meclisteki vekillerin oy birliği ile seçimler iptal edilebilir.

kanun kimin elindeyse onun düdüğü öter, ne yapacağız? hile yapsalar yargılayamayacağız, hakkımızla kazandığımızı da yedirtmeyecekler..

siz diktatörü romantik mi sandınız?

recep tayyip erdoğan vs yılmaz büyükerşen

hırsız vs hırlı

zafer çağlayan ın saatin bedelini ödemiş olması

yakışır! bu ülkenin bakanına 700binlik saat az bile.
soğuktan donarak ölen bebekler mi var bu ülkede? aç mı var? açıkta olan mı var?
basmış parayı almış, helal olsun. artist, popçu falan değil ki, koca bakan 2-3binlik saat mi taksın?

amerikalıların başbakanla dalga geçmesi

şimdilik dua edilmesi gerekendir, zira çok değil yakın zamanda afrikalıların bile dalga geçme olasılığı yüksektir.

not: genelde abd nin övgülerine muhtaç hisseden, amerikalılar övünce (times da kapak olunduğunda) götü tavan yapan malların bozulduğu, times a kapak olduğunda siklemeyenlerin, yine siklemediği durumdur.