bugün

entry'ler (745)

sözlük yazarlarının itirafları

çok tatlı bi arkadaşım vardı sözlük. sene 2006. mersin'den, çalıştığım şirkete stajyer gelmiş bi kız. bir ay boyunca katlanmakta zorlandığım işyerine katlanmama yardımı oldu diyebilirim. staj bitti,arkadaşım gitti. zamanla bi şekilde koptuk birbirimizden. aradan geçmiş 9 yıl, kadıköy'de bir barın tuvaletinde ellerimi silecek peçete ararken karşıma çıkmaz mı? çocukluğumu geri vermişler gibi sevindim. ayaküstü sohbet ettik. evlenmiş çocuğu bile olmuş. istanbul'da yaşıyormuş. gözünün içine baktım kaybettiğim telefon numarasını istesem mi acaba diye,bilemedim. vedalaştık ayrıldık baktım ki masalarımız bile yanyana. bir daha baktım,gene karar veremedim. o da hesabını ödeyip kalktı. el sallayıp gitti. pişman oldum lan. kolay bulunmuyor gördüğüne sevineceğin birini bulmak!

korn

frontman jonathan davis'in babası tarafından tecavüze uğradığı efsanesinden çok ekmek yemiş olan grup.
(bkz: nu metal)
93'ten günümüze özellikle ergen kitleye hitap eden agresif adamlar. 6. sınıftan lise sona kadar çok severek dinlemişimdir. sonrasında müzik zevkim değişti. daha aklı başında(!) metal gruplarına geçiş yapmış olabilirim ama korn candır. life is peachy, follow the leader, issues albümlerindeki havalarından eser yok kanımca. dubstep sentezi de fena değil gerçi gidiyor hoplamalı zıplamalı ortamlarda. sonuç olarak 1 agustos'ta türkiyedeler. dünya gözüyle bir got the life dinlemek için gideceğim. çalmazlarsa hakkımı helal etmiyorum. :swh

edit: çalmayacaklarmış!

edit: çalmadılar!

mandabatmaz

şekersiz kahvesi 5, şekerli kahvesi 6 tl olan küçük bir kahve dükkanıdır. ismini köpüğünden alır. 2 fincanlık küçük pirinç bir cezve kullanır pişiren amcamız. ilk fincanın kahvesi açık kahverengi bol köpüklü, ikinci fincan koyu renkli az köpüklü olur.bölüştürmez köpüğünü. evet kahvesi güzeldir fakat daha iyilerini içmişimdir.

hayatı boyunca hiç bungee jumping yapmamış insan

normal bir insandır.

acil serviste iğne yapan kişi

dün akşam canıma okuyandır. eli hafif olanına çok az denk geldim. yılların migren hastasıyım, yıllardır acile giderim, baş ağrısını unutturup kıç ağrısından ağlatmayanına az denk geldim. gene de candır onlar. eksik olmasınlar.

efendim vaktiyle kullanıcı adı seçimimde tembellik etmiş olmaktan çok pişmanım. bi iki dakika düşünüp az daha kendini belli etmeyen bir kullanıcı adı seçseydim şimdi ne güzel giydiricektim buralarda sinir olduğum kişi ve durumlara. baştan başlayıp çaylak olmayı da almıyor gözüm. çok pişmanım sözlük.

gitti mi benim oğlan şimdi

"saklama..."
bir çaresizlik örneği...
kazanın olduğu günden beri bu iki çaresiz yaşlı insanı her gördüğümde ne yapacağımı şaşırıyorum. elim ayağım dolanıyor resmen. kara lastikleriyle oğlunun cenazesinde ağlayan amcam dağladı içimizi. yerin dibine batsın böyle adalet. yetkililer(!) ayakkabı hediye etmiş, taziyeye gitmiş ne fayda.. o çaresiz bakışının hakkını ödeyemeyiz...

çalıştığım yerlerde karşılaştığım süper sinsi insanların karşısında kendimi 3 yaşında çocuk gibi hissediyorum sözlük. yok böyle bir içten pazarlılık! şeytan diyor aç bir bakkal otur bütün tek başına.

false in truth

back to war albümü 6 kasım 2014'de piyasaya çıkmış olan grup. back to war sağlam şarkı fakat diğerlerini beğenip beğenmediğimi henüz bilmiyorum. albümü bikaç kere daha dinleyip hazmetmek lazım.

desinatör

(bkz: baskı desinatörü)
(bkz: dokuma desinatörü)

bebeğini bodruma atan üniversiteli kız

çaresizlik ve cahillikten ötürü cinayet işlemiş genç kızdır. herkes verip veriştiriyor kendisi hakkında. hamilelik ve doğum sırasında "baba" olacak erkek adam neredeydi,nasıl bu noktaya gelmesine izin verdi bunu soracak kimse yok mu acaba?

büyük göz ufak burun dolgun dudak

(bkz: Angelina Jolie)

mango

online aldığınız ürünleri genelde defolu gelen giyim markası.

izmir den istanbul a taşınmak

taşınmaktır.

sıra nedir bilmeyen yaşlı amca ve teyzeler

hızlı ve öfkeli amcalarımız ve teyzelerimizdir. kimsenin gözünün yaşına bakmadan araya kaynar işini halledip gider. yaşlanmak için sabırsızlanma sebebimdir.

breaking bad in bitmiş olması

icimizin cayir cayir yanmasina sebep olan hadisedir. Cok yalniziz Walter reis!

placebo

coverları iyi olan grup.ayriyetten ödüllü mödüllü albümleri vardır. sorsalar "yok sevmem placebo" derim fakat olmadık bi yerde duyduğum bi iki cümleyle beynimden vuruyor beni her seferinde.
"It's hard to reconcile,
What I've become.
With the wounded child,
Hiding deep inside."

şafak sezer

"gıl"dır.

çirkin olmak

Yoktur oyle bisey. Annene sor bak guzelsin diyecek. Swh

mini şortun yakışmadığı haller

Mini sortun giyilmemesi gereken hallerdir. Mevlide giderlen giyersen olmaz tabi.