1. 1.
  commodore 64 ten sonra ortaya çıkan bilgisayar modeli; commodore 64 sabırdır, amiga 500 şımarıklıktır, commodore 64 nostaljidir, amiga 500 kırılmanın ilk adımıdır.
  1 ... sayborglardasever
 2. 2.
  gerçek heyecan, gerçek tutku, dijital bir alete insan gibi dost gibi sarılmanın ilk adımı, her seferinde küllerinden doğan kendini yenileyip yeniden merhaba diyen, commodore business machines gidişi ile gözden düşen ama sanıldığının aksine ölmeyen, eski ve yani bağımlılarının internet üzerinden sürekli görüşüp geliştirmeler yaptığı kutsal bir bilgisayar.
  1 -1 ... ozz le grand
 3. 3.
  çocukluğumun efsane cihazıdır. arkadaşımın amigası ile oynadıktan sonra banada alması için babamın kafasının etini yediğim,Goal,leisure suit larry,pp hammer,pinball dreams vb. süper oyunların çalıştığı cihazdır. sabaha kadar goal oynayıp lig yaptığım güzel çocukluk zamanlarımı hatırlatan güzel beyaz büyük klavye.
  ... benediction
 4. 4.
  Sensible soccer, silkworm amiganın en güzel oyunlarıydı.
  2 ... ireland
 5. 5.
  (bkz: amiga 500 plus)
  ... lazy pigeon
 6. 6.
  deli gibi "frogger" isimli amiga oyununu arayan bir yazarın belki burda bulurum diyerek baktığı başlık. orta okul yıllarını atari salonlarında geçirmeye vesile olmuş bilgisayardır kendileri.
  ... gwaihiri
 7. 7.
  Apple ve IBM bilgisayarlarinin deli gibi pahalli oldugu zamanlarda Amiga imdada yetismis ve pahalli makinelere alternatif super bir bilgisayar yaratmistir. Evlere giren ilk multimedia and multitasking ozelliklere sahip uygun fiyatli makinedir. Fiyatina oranla super otesi ses ve grafik ozellikleri vardir. Bugun PS, Xbox yada PC oyunlarinin verdigi zevkin kat ve kat fazlasini Amigadan almisizdir.

  Amiga evin bir ferdiydi bizim icin. Kedi kopek gibi. Inanilmaz bir baglilik vardi. 1996 senesinde uretimi durdurulmustur.
  ... quantum30
 8. 8.
  efsanenin ta kendisi. oynamaya doyulamayan oyun makinası. en kral oyunu sensible*dır. önce ataride buluştuk onunla. üçbeş kuruş paramızı verir otururduk başına. lakin her seferinde oyunun en tatlı yerinde süremiz biter ve o abi gelir, "sizin bitti gadaşım" der ve çat diye kapatırdı adaptörü. işte o "sizin bitti gadaşım"lar itti bizi amiga almaya. biriktirdik paramızı gittik aldık. ve uykusuz geceler başladı. sabahında okul varmış kime ne! ben şampiyonlar liginde r yapmadan * çeyrek finale yükselmişim..
  belki çektirdiğimiz üç oyundan sadece biri çalışıyordu. belki o scart dedikleri şey arıza yapıyordu, joystickler çabuk kırılıyordu ama vazgeçemiyorduk ondan.
  sonra bu ps dedikleri şey soğuttu bizi amigamızdan. satıverdik emektarımızı. bok vardı sanki. özlüyoruz. aklımıza geliyor. olsa da oynasak diyoruz..

  -buradan tüm amigaseverlere selam ederim-
  ... just my luck
 9. 9.
  swos'tan vakit bulunursa oynanabilenler için;
  (bkz: gemi ticareti)
  (bkz: settlers)
  (bkz: şemsiyeci kızlar)
  (bkz: cazcı kardeşler)
  (bkz: lotus)
  ... just my luck
 10. 10.
  90 larda çocuk olmaktır. bill gates ve amerikan sermayeli yalan geleceğe daha o günlerden kafa tutmaktır. 1 megabaytla yapılabilen şeylerin 2 binli yıllarda gigabyte lar ölçüsünde yapılabildiğini görüp teknolojinin yanlış evrimleşmesine küfür okumaktır.. alındığında babanın boynuna sarılmaktır sevinç çığlıklarıyla amiga 500. asla çökertilemeyen tümleşik işletim sistemiyle zamanının çok ama çok ötesinde bir bilgisayar olmakla kalmayıp etiketinin altında küçük puntolarla yazan personal computer terimini sonsuza dek yaşatacak bilgisayar adem ve havvasıdır. eşşek ölüsü adaptörü olsa da seksenli yıllar itibariyle leptop boyutlarında olması uzaydan geldiği ve sessizce yokolduğu gerçeğini kazır nostaljik beyinlere sessizce..tek verdiği hata guru meditationdur...o da meditasyondur ya..hay bin kunduz.
  2 ... freud