bugün

1985 yılında kurulan ve bugün dünyanın en çok satan kozmetik markası.
(bkz: macintosh)
(bkz: apple)
mac, macintosh'un kısaltması. apple firmasının bilgisayar markası. yeniliklerin öncüsü. pc kullananlar dir ve alt komutları ezberlerken mac desktop'ı icat etti ve bilgisayar dünyasında yeni bir sayfa açtı. mouse ilk mac tarafından kullanıldı. bu arada pc ciler hala dir çekiyorlardı ve komut yazıyorlardı. Ancak kurtarıcıları Bill Gates bu buluşları çalıp pc cilerin hizmetine sokması ile hem pc ciler hemde kendisi kurtuldu. O su anda dünyanın en zengin adamı. Mac buluşlarını hala çalıyor. Örnekmi, tabi; ipod mac buluşu, microsoft'ta yakında zune mp3 çalarını çıkarıyor. tasarım içerik tabiki ipod ile aynı yeni bir şey keşfetmesine gerek yokki pc kullanıcıları ve şuursuz millet zaten alıyor.
mac dünyasını keşfedin. yeniliklerden haberiniz olsun. Ya da şöylemi demeliydim microsoft'un 1 yıl sonra yapacaklarını erkenden görün.
iskoclar'in soyadlarina onek olan ve "-in oglu" anlami katan "mc" ekinin bir diger degisik versiyonudur.
misal: mackenzie (kenzie'nin oglu)
(bkz: mac pro)
mac kullanmak bambaşka bir olaydır. türkiye'de yayında olan sadece birkaç blog vardır ne yazık ki. (bkz: mactep) (bkz: macdunyasi)
ruj ve farların renk çeşitleri, gözaltı kapatıcıları, takma kirpikleri ve brush cleanser'ı müthiş olan marka.
(bkz: murat adanç)
farları ve fırçaları müthiş olan kozmetik markası.
sattıkları kirpiklerin boy, gürlük ve tarzları çok çeşitlidir. çok güzel kirpik takan ve ahu gibi gözlerle sizi uğurlayan makyaj uzmanları olduğu kadar; caddedeki mağazasındaki lensli, solaryumlu ve turuncu boyalı saçlı kızın taktığı iğrenç kirpiklerle rezil bir akşam geçirmişliğim var. bülent ersoy gibi yaptı beni.

(bkz: bir daha mı)
(bkz: asla)
(bkz: kirpiksizim mutluyum)
(bkz: oh bee)
(bkz: media access control)
profesyonellerin tercih ettiği, geniş renk skalası ve kalitesiyle gönülleri fetheden, uğramadan önünden geçemediğim makyaj markası. bağdat caddesi, akmerkez, taksim ve istinye park'ta mağazaları vardır.
türkçeye ingilizceden geçen sözcük.
çok güzel ürünleri olmasına rağmen sırf ürkünç çalışanları yüzünden giremediğim mağazadır.
(bkz: Cirque du Soleil)
istiklal caddesindeki magazasından dita von teese reklamlarını kaldırıp yabancıların aysel gürel i tarzında bi nineyi afiş yapmış mal oluşum.
Adinin acilimi makeup art cosmetics olan guzellik firmasi.

http://www.maccosmetics.com/
hello kitty ve barbie gibi koleksiyonları ağırlığına hiç yakışmayan, renk seçenekleri ile sizi sizden alan, özellikle kalemleri ve fırçaları çok kaliteli olan aşmış marka.
studiofix diye bir urunleri vardir, fondoten-pudra arasi, kapaticidir, bazdir bilmemnedir gerektirmez, kolayca surer ve cikarsiniz, digerleri gibi agir bi his de birakmaz.
alliklari da superdir, renk yelpazesi cok genistir.her ikisi de parayi sonuna kadar hak eder.
süper pahalı ama delice kaliteli fırçaların, rengarenk bulaşmaz, dağılmaz, dökülmez farların, dudak çizgilerine dolmayan harika nude rujların markası. aldığınız her üründen memnun kalırsınız. cebe düşman, cilde dost. çok fena bir bağımlılık.
(bkz: mac taylor)
bagli bulundugu teknoloji devi apple: adem ile havva olayinda gizli reklam uygulayarak kitlelere yaymi$tir.
'VIVA GLAM: Help Lady Gaga & Cyndi Lauper fight HIV/AIDS'
bir kampanya başlatmışlar, duyarlı olan herkesin yardım etmesi dileğiyle..
`http://www.maccosmetics.c....tmpl?CATEGORY_ID=CAT2424`
(#7632822)
taksimdeki mağazası şu diyaloglara sahne olmuştur:
"-merhaba, ne bakıyordunuz acaba?*
+ıı şey, biz öylesine bakıyorduk.ama rımeller hakkında bilgi alabilir miyiz lütfen?
-tabi buyrun, bu rımelimiz esnek fırçasıyla kirpikleri olduğundan 3 kat dolgun gösteriyor bik bik. evet başka bir şey var mıydı?
+hayır yok teşekkürler
-o zaman güle güle."

şimdi bu diyalogtan da anlaşılacağı gibi kibarca kovulduk. zaten hiç ilgilenmediler de bizimle. evet biz şimdi öğrenciyiz, paramız olmayabilir ama kesinlikle geleceğin müşteri potansiyelini biz oluşturuyoruz. şimdi ben ilerde param olsa bile gidermiyim bi daha? hayır tabi ki, gitmem. ya da giderim dükkanı satın alırım, o satış sorumlusuda kendini mac in temizlik işlerinde bulur. **
matte serisinden russian red isimli ruj kesinlikle her kadının makyaj çantasında bulunması gereken bir üründür.