bugün

Abdülkadir selviyi dövmek üzere ayağa kalktığında vur ulan diye evde bağırmama sebep olan adam gibi adamdır.
geçtiğimiz ay zincirlikuyu metrobüs durağında karşılaştığım güzel insan. görüp görebileceğiniz en mütevazi insanlardan birisidir.

işin ilginci kendisi imam hatip mezunudur. memleketin diğer imam hatiplileri de böyle olsa ne güzel olurdu.
hep sormusumdur "neden alper abi mecliste degil?" diye. meger sözlükte bile hakkinda bu kadar az entry girildigine göre, cok az taninmis olmasindan kaynaklaniyormus.
bünyesinde ne bir burnu havadalik,ne bir cok bilmislik, ne de ben buyum sen kimsincilik barindirmayan, siyasi bilgisi ve kültürü genis, tartisma kültürünü gayet iyi bilen bir insandir kendisi.
keske tanitma calismalari su ankinin 4 kati daha fazla olsaydi da mecliste gercek bir halk temsilcisi bulunsaydi.
kötülerin dünyasında bir iyi. Ama iyiliği akıllı olduğunu delillendirmiyor. Kürt hareketine karşı çok duygusal, özgürlükler karşısında tek prensibi "her türlü özgürlük" kıvamı.

Öyle ki gezi'de hükümeti kurtardığını iddia edenlerle omuz omuza.

Öyle ki, laiklik hususunda "özgürlükçü laisizm" deyü bir zırva dillendirip Şeyh Saitçiliğe göz kırpar.

Yapma alper abi. sen yapma da.
bahar, behzat amire şöyle söylemişti: "kötü adamların arasında kalmış, kötü olmuş birisin."

bi benzerini de ben alper abi'ye söylüyorum: "liboş adamların arasında kalmış, liboş olmuş birisin."
chp'nin mersin'den milletvekili adayı göstereceği iddia edilen ödp genel başkanı.
hdp ile seçim ittifakı söylentilerini yalanlayan ödp genel başkanı.
http://odatv.com/n.php?n=...per-tasa-sordu-0602151200
geçenlerde zincirlikuyu metrobüs durağı'nda gördüğüm güzel insan.

kazım koyuncu'ların toprağından.
bu akşam 20.00'da Habertürk'te olacaktır.
keşke chp'nin teklifini kabul etseydi ve bir kaç arkadaşı ile beraber mecliste de görebilseydik kendilerini.
imam hatip terk, rizeli, futbolcu uzun adamdır.

solcu olmasına sebep olan ise devrimci yol örgütünün bireylerinin (evet o zaman kendilerine örgüt diyorlardı kıps) halkçı duruşudur, halkçı yaşam tarzıdır.

bu bağlamda, kendisine acıyorum. mesele cnn türk'lerde ve imc tv'lerde egzotik bir sos muamelesi görmesi, o kanallarda mikrofonda hep sona kalması dona kalması yani tırnağı olamyacak çapsızlar kadar kendisine söz verilmemesi değil. asıl mesele; ekibinin o kendisini devrimci yapan eski hali yok, öyle bir örgüt de yok çünkü şefleri dönek oldu, sözünün adamı olamadılar.

bu bir dramdır!
'Referandumun iptal edilmesi gerekiyor'

http://www.gercekgundem.c...-iptal-edilmesi-gerekiyor
kılıçdaroğlu'nun az önce ismail küçükkaya'nın programında Beyoğlu belediye başkan adayı olma ihtimaline olabilir dediği siyasetçidir.
Küçükkaya ise fazlasıyla dikkat çekici bir aday olur yorumunda bulundu.
Chp'den beyoglu belediye baskani adayi olmustur.
Severim lakin kazanması imkansız beyoğlu adayı. Kürtçüler sevmez, Kasımpaşa oy vermez.
céxap'ın beyoğlu belediye başkan adayı.

görsel
Tarihe not düsülsün.
31.03.2019 tarihinde, secim günü hakkinda kara propaganda yapilmistir.

http://www.cumhuriyet.com...da_brosur_dagittilar.html
iyi parti nin şu adamı desteklediğini görüyorum ya... iyi partili hiç kimse milliyetçilikten filan bahsetmesin, hiç bir chp lide atatürkçülükten bahsetmesin.

edit:aşağıdaki arkadaşa sözüm; megri diyen mi kaldı haburdan giren mi. açtıkları çukurlara gömüldüler. gömende belli. hapislere tıkıldılar tıkanda belli. onları kurtarmak için adalet yürüyüşü yapanda belli. değişen bahçeli değil bahçeli olduğu yerde.
Karadenizli ile iç anadolulu arasında bir fenotipe sahip , mevcut durumu değiştirememiş mağlup belediye başkan adayı ve liberal sol temelli olarak nitelendirilebilecek bir partinin başkanı (ydı).
Halkların demokratik cumhuriyet partisi céxap'ın Beyoğlu belediye başkanlığı için gösterdiği adaydı bu herif, 19 Mayıs'ı kutlama mesajına bakınız,

--spoiler--

Alper Taş (@alper_tas) Tweetledi: 100 yıl önce bugün Emperyalizme karşı kurtuluş ve bağımsızlık için büyük bir adım atıldı.Ülkemiz işgalden kurtarıldı. Ama bu adımı tamamlayamadık. Bu adımı mücadelemizle tamamlamak dileğiyle #19MAYIS’ı kutluyor,selamlıyorum.

#19MAYIS1919 https://twitter.com/alper.../1130019429121691648?s=17

--spoiler--

Ulan mesajda ne Atatürk var, ne türk ordusu var, ne türk milleti var. Sanki bu işgalciler dağdan düşüp öldü amk. Edilgen çatılı fiillerle 19 Mayıs'ı anıyor herif.

Chp'nin céxap'a evrilme sürecinin güzel bir göstergesidir kendisi.