bugün

entry'ler (625)

ümit özdağ

Orospu çocuğu Suriyeli köpekleri ve sübyancı afgan piçleri ülkemizden siktir etmeyi vaat eden vatansever profesör.

Sokakta milletin karısına kızına sarkan, arkasından videolarını çeken namussuz piçlerden kurtulmak isteyen vatandaşın tek umudu. Partisini kursun, daha önce hiçbir siyasi partinin yakınından geçmemiş biri olarak partisine üye olacağım.

danielle rousseau

(bkz: mira furlan) tarafından canlandırılan gizemli lost karakteri.

mira furlan

batı nil virüsü sebebiyle 20 ocak 2021 tarihinde hayatını kaybeden hırvat aktris. lost'ta danielle rousseau karakterini canlandırıyordu.

allah rahmet eylesin.

kınalı hasan

ilk entride arkadaş paylaşmış bu öyküyü, sağ olsun. bunu her okuyuşumda gözlerimden yaşlar süzülür. gariban bir halkın çocuğu, bir türk evladının vatanına duyduğu aşkı en iyi anlatan hikayelerden biridir.

Anam yakmış kınayı adak diye,

Ben bu vatan için kurban doğmuşum.

Anamdan Allah'a son bir hediye,

Kumandanım, ben ismail doğmuşum.

oğuz kaan salıcı

(bkz: chp genel başkan yardımcısının lgbt paylaşımı)

chp genel başkan yardımcısının lgbt paylaşımı

Chp genel başkan yardımcısı oğuz kaan salıcı (ki kendisini 10 Aralık hareketi'nden de tanırız), Twitter'da lpg'ci ibnelere selam vermiş.

ulus devletimizin kurucusu Atatürk'ün kurduğu partiye, küresel liberal hegemonlara köpeklik yapan ibne seviciler çökmüş. Yazıklar olsun.

görsel

the age of innocence

Edith Wharton'un aynı isimli romanından uyarlanan şahane Scorsese filmi. Ortalamanın üzerinde süresi hiç sıkmıyor; daniel day lewis, michelle pfeiffer ve winona ryder'ın muhteşem oyunculukları ve epey özen gösterildiği her halinden belli olan sahne dekorları ile bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir görsel şölen yaşatıyor.

Tekrar tekrar izlediğim filmlerdendir. Oyuncuların, karakterlerin duygularını ekrana bu kadar iyi yansıttığı pek fazla film yoktur piyasada.

michelle pfeiffer

Gülüşüyle, bakışıyla ruhumu ısıtan, ancak kendisine hiçbir zaman kavuşmayacak olmanın hasretiyle biraz da yürek yakan güzel aktris. Kendisine the age of innocence filminde vurulmuştum.

görsel

aşık olduğunuz ünlüler

(bkz: michelle pfeiffer)

görsel

acınası hayatıma son veriyorum

Almanya'da ve birçok avrupa ülkesinde intihar haberlerine yayın yasağı gelir, keşke ülkemizde de intiharın sebebine bakılmaksızın bu uygulamaya geçilse.

intihar mektubunda hükümete ufacık eleştiri gelse yayın yasağı geliyor. Yasak getirmek için gereken bu olmamalı, intiharı düşünen insanlar, başkalarının da intihar ettiğini görünce intihara olan meyili artabilir, daha fazla motive olabilir, yalnız olmadığı zannıyla o cesareti kendisinde bulabilir. Bunun önüne geçebilmek için intihar haberlerinin yayılmaması gerekir.

Hayatın neler getireceği hiçbir zaman belli olmaz. her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır.

binboğanın kızı

Barış Manço'nun kıymeti pek bilinmeyen şahane eseri. Belki de herkesin diline sakız olmaması daha iyidir tabi. Ve geçmişten günümüze bakınca görüyoruz ki bir erkin koray, bir Orhan Gencebay, bir barış Manço veya kurtalan ekspres müziği gibi müzik yapabilen, yani kelimenin tam anlamıyla sanat icra edebilen pek bir isim kalmamış. Yıllar ilerlerken türk müziği gerilemiş.

Farklı makamları farklı enstrümanlarla harmanlayıp ortaya bir sanat eseri koyan sanatçılar yerlerini dıptıs dıptıs müziğe bırakmış; demirin tuncuna, müziğin aleyna'sına ezheline kalmışız.

ayrılıkçı türkler

kavgadan korkan namertlerdir, pembe götlü ana kuzularıdır bunlar. ağrı dağında otlayan kuzu da benimdir, izmir'in dağlarında açan çiçek de benimdir. atamın bana emanet ettiği kanla sulanmış vatan topraklarını savaştan korkup anasının eteğinin altında zırlayan yumoşlar pay edip dağıtacak he? siktirin gidin götünüzün loplarını pay edin siz millete.

güçlü kadın olacakken yanlışlıkla orospu olmak

başlık sahibi arkadaşın eleştirdiği feminaziler orospuluğu da kılıfına uydurarak satabiliyor ayrıca. artık orospu yok, seks işçisi var. orospuluğu yüz kızartıcılığından sıyırıp önümüze albenisi olan bir iş dalıymış gibi sunma gayretindeler. halbuki hiçbir insan, hiçbir kadın; onurunu ayakları altına alıp bedenini kiralamak istemez, bu ancak ve ancak zorunluluktan dolayı yapılan bir düşme halidir, düşmüşlüktür, sefilliktir. orospular işçi değil, feleğin sillesini yemiş biçarelerdir. orospuluk da özenilecek ve iş sınıfına koyulabilecek bir kavram değildir, olamaz.

işçilik hiçbir zaman ahlaksızlık olmamıştır. hangimiz anamız-babamız işçi diye utanırız? bilakis işçi olup alın teriyle, namusuyla, onuruyla, bileğinin hakkıyla kazandığı parayla gurur duyarız. sormak lazım bu 3. dalga feministlere, feminazilere ve onların yardakçısı sjw-lgbt kesime; madem orospular işçidir, "seks işçisidir" (!); ananızı karınızı da bu iş dalına seve seve yönlendirirsiniz herhalde?

liberal batının en lüzumsuz değerlerini ithal edip bu ülkenin mayasını bozanlara, ahlakını dinamitleyenlere meydan verilmemeli. bir ulus devlette bu liboş zırvalarına asla kulak verilmemeli. örfümüzü adetimizi ve en önemlisi onurumuzu korumalıyız.

insanlık onuruna yakışan bir hayata açılan yol, hiçbir zaman kerhanelerden ve genelevlerden geçmez.

aşk dalaşı

yakın mesafeden kafasına yediği kurşun ile sevenlerini korkutan ancak bunu bir pansuman ve sargı bezi ile atlatarak seyirciye derin bir nefes aldıran beydur'un başrolde olduğu muazzam dizi.

hangimiz istemeyiz ki çimen ve beydur'un aşkı gibi tutkulu, yer yer kıskançlıklarla örülü haşin bir aşk yaşamayı? dostlar, pandemi sürecinde evde mahpusluk çekenler için bu entrika dolu, buram buram aşk kokan, nefes bile almadan izleyeceğiniz aşk dalaşı sizin için biçilmiş kaftan. En ufak abartım varsa şuradan şuraya gitmek nasip olmasın; dünya üzerinde çekilmiş en güzel aşk dizisidir bu... gerçek aşkı arayanlara, iki sevgilinin birbirine olan sevgisini taa yüreklerinde hissetmek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim.

https://youtu.be/dql0ad_zsmU

hiç alev emojisi almamış kız

Belki de istakram kullanmayan bir hanımdır... papatya yaprağı kadar narin ve olgun yüreğinde yüzlerce yabancı erkeğin gözlerine sunulma hevesi yoktur. Hele bir de örgü kravat örebiliyorsa, izni ve arzusu da varsa elbette; yüzük parmağını ninemin hacdan getirdiği yüzükle (şaka tabi) buluşturacağıma namusum ve şerefim üzerine and içerim!

bir kadının en seksi olduğu an

Örgü örme gayretiyle kendini işine kaptırmış, tüm odağını elinde bir eser haline gelmeyi bekleyen ipliğe yoğunlaştırdığı an. Değer üretmek, emek üretmek her zaman için insanı yüceltir, bir kadına ise giydiği bir elbiseden, hoş bir manzara sunan dekolteden veya geri kalan diğer her şeyden çok daha fazla yakışır.

Elinden çıkmış emeği üstünde tüten bir kazak, hele hele bir örme kravat, uğruna bu dünyayı karşıma alacağım hanımefendinin bana vereceği en kıymetli hediye olur.

Bulacağım seni hayallerimin güzeli...

örme kravat

zamane kızları arasında hobi olarak örgü ören anaç ruhlu, eli öpülesi, değer üretimine önem veren, emeğin kıymetini bilen, işçinin halinden anlamakta güçlük çekmeyen hanımlar da var, ender rastlanan bir tür olduklarından elmas gibi parlamaktalar. Böyle bir kanatsız meleğin emek kokan ellerinden çıkmış örgü kravatı boynuma ilmek etmeyi canı gönülden isterim. Hatta kim bilir, 160 cm boyu ve 6 cm eni olan muntazam örülmüş bir kravat takdim ederse izdivacına da talip olabilirim.

homofobi

görsel

pierre cardin

Gömlek Tasarımlarını çok beğendiğim marka. Renk tonlarını nasıl ayarlıyorlarsa dibim düşüyor gömleklere. Hepsini almak istiyorum hepsini hepsini... Bari kampanya falan yapsanız da cebimizde para kalsa bea. Mesela Kiğılı 2 gömlek 130 lira diyor, el mahkum oraya yöneliyoruz. Siz de aynısını yapsanız ne Kiğılı'nın ne Altınyıldız'ın önünden geçmem.

makina öldü ablacım makina nanay

dikkat şahan çıkabilir'in en akılda yer eden repliklerinden biridir herhalde. hanfendiciğiim makinenizin rezistansını kireç bağlamış.... diye giriş yaptıktan sonra ev hanımını bir güzel kalaylardı. bir de kadına 'ev hanımıııı!!' diye bağırması seyirciyi yarmıştı bir zamanlar.

eskiden daha çok gülüyorduk aq. biz büyüdük kirlendi, sevimsizleşti dünya.

alın size skecin linki: https://www.youtube.com/watch?v=A7oAJ_CGgZc