emre tilev'in, fabian ernst için sürekli kullandığı kalıptır.

ulan adamın adını alman mı sanıyor yoksa bu? bir olur iki olur anlarım. 25'lik ernst, 35'lik rakı dediğini çok duyduk da... alman ernst, bi' yere kadar hacı. kel panzer falan de bari.

"alman olduğu için kullanıyor" demeyin gözünüzü seveyim.
hayır benim anlamadığım sahada bir sürü memleketten insan var, neden sadece fabian ernst'in memleketi ile maç anlatılıyor. türk yusuf, ingiliz owen neden demiyor? demek ki spiker nazi sempatizanı, koca maçtaki tek almanı her seferinde bastıra bastıra söylüyor.
(bkz: konçertocu rodrigo kardeşler)
emre tilev ernst'in "fabian" oldğunu unutmuştur. olay bundan ibarettir. çaktırmamak için alman aşağı alman yukarı...
m.united maçında beşiktaş'ın kral futbolcusu olduğunu kanıtlamış ve adından da anlaşılacağı gibi alman menşeili futbolcu.kredisi beşiktaş taraftarı için sonsuzdur.
(bkz: fabian ernst)
sahada her milletten birer tane ernst olduğunu düşündüren emre tilev vecizesi.
(bkz: italyalı ferrari)
(bkz: şilili tello)
(bkz: çek cumhuriyetli sivok)
*
Bu isim tamlaması ile olaya farklı bir yorum getirmiştir. Emre Tilev'deki gizli Alman hayranlığı da ortaya çıkmıştır.
emre tilev'in maç boyunca kullandığı yanlış isim

(bkz: fabian ulan fabian)
maç boyunca beni uyuz eden kelimelerdir; alman ve ernst. o kadar çok kullandı ki beşiktaşlı bir arkadaşım dahi bu adamın bir adı da alman mı dedi. daha neler.
her seferinde ulan acaba fabian ernst'mi demişti. boşuna mı küfrettim adamceğize dememe vesile olmuş, sesleniştir. *
(bkz: davarolarin memo)
bana nedense genç semihi çağrıştıran sıfat tamlaması.
(bkz: emre tilevin ernsti alman olduğunu öğrenmesi)
(bkz: ırkçı spiker)
bir de ara ara italyan(hakem) diyerek yanına garnitür niyetine eklediği emre tilev mottosu.

ulan sahada dünya karması var sen bir alman bir italyan deyip duruyorsun.
alman görünümlü gürcü asıllı boşnak topçu.
beşiktaş-manchester united maçıyla emre tilev'in türk futboluna armağan ettiği, şimdiden efsane olmuş sözlerden biridir.
(bkz: gereksiz tilev)
(bkz: yarak hasan)
Son yıllarda bjk ye gelen en iyi topcu.
son şampiyonlar ligi maçında spikerin ernst'e tuhaf bir lakap ya da ön ad takmaya çalışması...arkadaşım deliye bağladı durmadan kadir gecesinde küfür yağdırıyordu.
(bkz: avustralyalı kewell)
doğrumudur yanlışmıdır bilmem ama alman harikası olduğu ve türkiye de top koşturan en iyi savunma önü ortasaha oyuncularından biri, belki de en iyisi olduğu kesindir bu adamın.

(bkz: Fabian Ernst)
alman ernst kovalasın seni, türk emre;dedirtecek cinsten.