bugün

30 mayıs 1979 doğumlu schalke 04 takımında oynayan alman futbolcu.
beşiktaş ile anlaştığı iddaa ediliyor. eğer doğru ise bundesliga tecrübesiyle beşiktaş a çok şey katacaktır.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/142081/
çok koşan çok mücadele eden kel futbolcu.
kesinlikle eleştirileri haketmeyen bir futbolcu. beşiktaş yönetiminin şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu en önemli transferlerden biridir. çok koşar, çok mücadele eder. michael essiene çok benzetirim kendisini.
beşiktaş tarafından transfer edilmiş ön libero. eğer seric bir sorun çıkarmazsa.

http://www.ntvspor.net/Pages/32130.ASP
fabian ernst attı 3 oldu. beşiktaşın yeni transferi ilk maçında golle tanıştı. ikinci guinti olur mu ne dersin sözlük. *
cisse hala bjk'nin oyuncuyken alınan alman ön libero. bir kaç kez izledim. gayet canlı, savaşan, canla başla oynayan bir futbolcu. tekniği çok iyi değil. ama maldonado ile kıyaslandığında futbol tanırsı bile sayılır. yazar burda aziz yıldırıma sesleniyor ancak bu transfer beşiktaş'ın ihtiyacı olan kan değil. aynı mevkide başta da söylediğim gibi cisse gibi bir oyuncu var. hayırlı uğurlu olması, türk futboluna bir şeyler katması dileğiyle.*
galatasaray'ın kewell transferinden sonra beni en çok üzen transferidir bu yılın.
başkan da gözünü karartıp ljungberg'i falan alamadı, gökhan emreciksin'le uyutuyor bizi.
bu gece itibarıyla beşiktaşımızın kadrosuna kattığı beton lakaplı orta saha oyuncusu. hayırlı olsun.
müthiş tempolu oyun tarzıyla beşiktaş'a çok şey katacak oyuncu. nası desem böyle mehmet topal gibi taş gibi adam lan bu resmen.
iyi bir transfer olmakla birlikte beşiktaş ın genç oyuncu almama inadını da gözler önüne sermiştir.
312 bundesliga maçına çıkmış, werder bremen ile 2 bundesliga şampiyonluğu bulunan, 24 kez de almanya milli takımı formasını giymiş tecrübe ve disiplin abidesi. istanbul'a adımını atar atmaz mevkisinde türkiye'nin en iyi futbolcusu olacak.

hayırlı olsun, müthiş transfer.

bu arada her fırsatta yıldırım demirören'i eleştirme yarışına giren futbol yorumcusu(!) yazarları, takdir etmeye davet ediyorum.
cisse'den çok daha tempolu bir defansif orta saha oyuncusudur. ihtiyaca göre yapılmış, yıldırım demirören yönetiminin nadir doğru transferlerinden birisidir. ayrıca kolay sakatlanmayan istikrarlı bir futbolcu olması da büyük bir avantajıdır.
Beşiktaş'ın Giunti'den sonra doğan ; Kleberson'ların Cisse'lerin kapatamadığı ön libero eksikliğini kapatacak olan , kariyerinde Werder Bremen, Hamburg, Schalke gibi Almanya'nın büyük kulüpleri bulunan, 24 kez de Almanya Milli takımı formasını giymiş olan oyuncu . Sivok ile iyi bir ikili oluşturması beklenmektedir.
gösterişsiz, sağlam ve sert defansif orta saha oyuncusu. karakartalın yusuf ve delgado ile iyice muhallebi kıvamına gelen orta sahasına ilaç gibi gelecektir. süper ligde top kapma istatistiklerini korkunç oyun zekasıyla altüst edeceğini düşünüyorum. ofans yönü zayıf ama bundesligada zayıf. ( türkiye'de ne olur bilmem ). olmasa da canı sağolsun bu adamdan bel kıran çalımlar, iğne deliğinden geçirilmiş ara pasları bekleyen yok zaten. netice itibariyle isabetli bir transferdir. kanayan yaraya merhem olma ihtimali çok yüksektir.( bizim tüpçü bu transferi nasıl becerdi acaba ? 2 ihtimal var.ilki bozuk saat teorisi. ikincisi bu işte bir bit yeniği var. umarım ilki doğrudur. )
fm2004'de her kariyerimde direk R.Madrid'e giderek düşmanlığımı kazanan ama Beşiktaş'la anlaştığını duyunca haksızlık ettiğimi düşündüğüm Alman ön libero.. Bana Karhan'ı anımsatmıyor da değil hani.
beşiktaş'ın bu seneki kriterlerine göre oldukça genç* ve gelecek vaad eden bir futbolcudur. şaka bir yana yıllardır bildiğimiz ernst'tir kendisi, şayet fizik kalitesinde bir problem yoksa tam da beşiktaş'ın aradığı adamdır.
ton ton ailton'dan sonra şalke takımından alınan bir başka ünlü futbolcu. umarım ailtondaki problemler bu arkadşta yaşanmaz. bizzat mustafa denizlitarafından istendiği söylenmektedir basında ama mustafa hocaya güvenmek pek kolay değil tabi. mücadeleci bir yapısı olan bu arkadaşa söylediği gibi 2 milyon euro verilecekse ayıp edilir bence. şu sözlükte bile 2 milyon euoroya 24 saat koşabilecek adamlar tanıyorum. cisse geyiğinden daha iyi olduğu konusunda herkes hemfikir olduğuna göre bi problem yok gibi gözüküyor ama yıllık ücreti, bonservis bedeli ve menajerlik ücretleri alt alta yazılıp toplandığında çıkacak sonuç sadece tüpçü başkana yakışır.
tam bir düz adam. beşiktaş'a çok büyük bir faydası olacağını sanmıyorum, zaten kapasite olarak cisse'nin az biraz üstüdür. üstelik 2 yıl için 8 milyon euro alacakmış kendisi. valla bu parayı dubai'de bile kazanamazdı herhalde.

beşiktaş bu paraya faty papy'nin memleketini* komple satın alıp altyapı kurabilirdi.
şu anda istanbul a gelmiş, beşiktaş ta 28 numaralı formayı giyecek oyuncu.

fabian ernst oley oley oley!

edit: nesini eksiliyosun bunun amk.
ahmet çakarın son günlerde gıcık kaptığı futbolcu.
zamana rüşvet veren futbolcuları bünyesine kazandırmaya devam eden beşiktaşın yeni umudu..

huzur evi misin mübarek?

edit: adam saçsız kral ünvanını aldı. bana da yıllar sonra hakkını vermek düşer.
ayni mevkide oynadigi maldonado ve selcuk sahin' den cok seyler ogrenebilecegine inandigi icin turkiye ligini tercih ettigini soyleyen futbolcudur. soylememis de olabilir mesuliyet kabul etmem.
en azından oyuna girip 2 dakika sonra sakatlanıp çıkmayacak kadar sakat olmayan bir futbolcu.maliyeti konuşuluyor ama bir emre kadar pahalı ve beceriksiz değil.
futboldan ne kadar uzaklaştığımı transferi sayesinde fark ettiğim futbolcu. Haberlere bakınca adamı aylarca takip etmişiz, bundesliga nın kilit adamıymış. Ben adını bugün duydum ilk defa. Beşiktaş' a faydalı olması dileğiyle.