bugün

tüm duyguları en yoğun şekilde yaşayan insanların burcudur.
(bkz: kendimden biliyorum)
süper psikopattırlar ama şiddete eğilimleri yoktur, beyninizi kurcalarlar, kalbinizi yaralarlar! ve herkesin bi akreple şöyle ya da böyle bi şekilde bi hatırası olduğundan mütevellit astrolojinin günah keçisidir, benimdir, duble akrebimdir.*
ne hikmetse astrolog denen kişilerin diğer burçlara çok iyidir güzeldir müthiştir yazdıkları halde, nefretlerini kusmak için seçtikleri burçtur. tamam çoğu doğrudur, kötüyüzdür ama bu kadar da vahşi olmaya gerek yok ki diye isyan ettirir.
(bkz: hayvansın burcu)
özelliklerini okuduktan ve kendimde taşıdığımı farkettikten sonra ulen burc diye bişey hakkaten var mı ki diye sormamı sağlayan, eğer varsa bu burca mensup kişilerin cok fazla topluma karışmaması gerektiğine karar vermemi sağlayan canım burcum.
alıştıktan sonra çekilebilen ve idare edilebilen ama o aşamaya gelene kadar sizi çileden çıkaran burçtur.
Gözlerinde farklı bir çekicilik olduğuna inanan bencil şahsiyet burcu...
bu burç sahipleri (ki bunlardan biri de benim) buludukları çevrede sevilen sayılan insanlardır efendim. artık muhabetlerinin hoşluğunda mı, yoksa iğneyi hep kendi g.tüne batırmasındanmı, işte onu bilemiyorum. ama çevrelerinde sevilir, sayılırlar. inanmayan karmama baksın kardeşim!! *
söylerken övünülen ve gurur duyulan bir burçtur. ve yeni tanıştığınız birisinin, sizin akrep burcu olduğunuzu tahmin etmesi hiçte zor değildir. * * *
bir yükselen olarak yengeç e takıldığında; o kişinin hayatı hep uçlarda geçecek demek olan burç.
iyi benimsediği kimselere(tabi olursa) karşı melekleşen, diğerlerine karşı potanisyel ölüm tehdidi içeren,aşırı keskin zekaya sahip ama deli,psikopat, bozuk, kayış kopmuş.... ha bir de hiç unutmaz...
bizim biraderin burcu her dakka şamataya bağlar durumu, ana baba önemli değil önüne gelene sarar, bilgisayarın başından tövbe kalkmaz, bakkala dükkana kesinlikle gönderemezsin,kimseye seni seviyorum demez,eleştiriye bayılır,cömerttir,sevgiyle başlayan hiçbir cümle kurmaz,liste uzar gider.
uçların burcu. bakılan yıldız haritasına göre ölümüm ve kalımım bu burcun elinden olacakmış, sana da böylesi yakışırdı. * * *
mensubu olduğum topluluktur. bahsedilene göre seksle yakından bi ilişiğimiz varmış. bakışlarımız cok karizmatikmiş, bayanlar dayanamazmış vb. faso fisolar. şimdi bu konuda cevap hakkı doğuyo banada bi akrep olaraktan.

seks seks seks...

ahhhh... doğrudur. elizabethgillerle içli dışlı olmamız kesindir.

bakışlar bakışlar bakışlar...

ehueheu... çizgi lan o çizgi...

ve bayanların karışıkoyamazlığı...

gene doğrudur. gerçekten karşıkoyamazlar bizlere. o kadar hızlı ceryan eder ki...
sevgisini de nefretini de uçlarda yaşayan burç. kıskançtır, unutmaz, ukaladır, albenisi vardır ve bunun farkındadır.
bu burcun mensubu insanlar genellikle sırf burçlarından dolayı kendilerini tanrıal yetenekli ya da çok tehlikeli filan addedebiliyorlar. keskin sirkenin küpüne zarar verdiğini, sakin atın da çiftesinin pek olduğunu unutan sidikli astrolog bozmaları akrep burcu insanını o kadar abartır ki, zavallı akrep burçları da buna inanır.
her burcun uç bir noktası vardır. ve bazı burçların yapabilecekleri insanı aptal eder. akrep burçları şişme astrologlar tarafından çok güçlü lanse edilip en kandırılmış burçtur. bu nedenle çoğu akrep burcu insanı sırf burcundan dolayı kendini o kadar güçlü o kadar farklı sanır ki, 31 olsa çekilmeyeceği gibi çok da pasif olur.
1.60 lık adamın "ben akrep burcuyum" diye küçük dağ yaratmaya çalıştığını biliyorum, daha ne olsun.
ayrıca akrep hayvanıyla özdeşleştirilir ama bilinmelidir ki bunlar sadece semboliktir. akrep onurlu değil şapşal hayvanın teki olduğundan hayati tehlikede düşman bulamayınca ve algısı kapandığı için ilk bulduğu yere iğnesini saplar. yani gurur yapıp 'ulan beni kovamazsınız ben istifa ediyorum' tribinde değildir. hey allahım ne onuru lan senelerce akrep besledim ben. soktuğunda öldüreni var, sokunca sadece acı vereni var. hepsinin ortak noktası akrebin soktuğu yere akrebi ezip koyarsanız hayati hiçbir tehlikesi yok. panzehiri kendinde zira. bu mu mk tehlikeli akrep ?
ayrıca bugüne kadar pekçok akrep burcu tanıdım, doğum haritalarına bakma fırsatım oldu. neyse bir şey demiyorum kırılmasın güzel kalpler canlar. ama akrep burcu kimse de sanmasın ki benzersizdir. en benzerli burçlardan biridir zira.
her türlü haltı yiyip sonra yan yan sıvışan insan kişisinin yegane burcudur.ortalığı karıştırır sonra da iyi niyetle yaptım ayağına yatar ve yampiri şekilde kaçarlar..
"ya hep ya hiç" düsturuyla hareket eden, renklerden siyah ve beyazı bilen, tonlamalara aldırmayan uç kişilikleri barındıran burç.
kolay kolay sevmez kolay kolay vazgeçmezler.
geri dönüşü olmayan bir yola girmekten korkmaz, yanlış yapmış olsalar bile erkekliğe b.k sürdürmemek için ilerlerler.
para ve gurur ilkleri gibi görünsede "aşk"* daima hayatlarının nirengi noktasıdır. *
dünyada ne kadar boş inanç sahibi olduğunu görmemize neden olan 12 burçtan biridir.

(bkz: burc zirvaligi)
sevdiğini bulutların üstüne çıkarmakla görevlidir sanki . çok sever , çok sever boyutunu anlayamazsınız ...
insanları iyi analiz eder, kimin ne olduğunu, neden ve nasıl davrandıklarını genelde iyi bilirler.o yüzden kimilerince çok soğuk ve kendini beğenmiş, kimileri için de sevdiklerini çok sahiplenen onlara sımsıkı bağlı kimseler olarak algılanırlar.insan ilişkilerinde dengeli davranmada pek başarılı oldukları söylenemez. iç hesaplaşmalarında o kadar acımasızlardır ki kendilerine verdikleri zararı başka kimse veremez.. bu yüzdendir ki kişilik olarak hem çok güçlü, hem de aslında çok güçsüzdürler. akrep burcunun en büyük mücadelesi kendisiyledir.
Kadını çok tehlikelidir. Rezil de eder vezir de..
tek kötülüğü

kız-hangi burçsun?
erkek-akrep
kız-(bir adım geri)

kızların üzerinde ki ters etkisidir. Akrep burucunu iyi tanımak gerek. Duruşundan tutun, gevşekliğinde bile asillik vardır. Ve kesinlikle adamına göre davranır. Herkesi aynı kefeye koymaz. Biraz narsisttir. Genellikle hitabeti yüksektir. Pasifliğe tahamül edemez. Aptalı hiç sevmez. Çok akıllıya bulaşmaz. Kendini övmek, günlük işleri içerisindedir. Birşeyi isterse mutlaka yapar, istemezse kralı yaptıramaz. Boşa kürek çekmez. Çok acelecidir. Fakat acelenin sonunda, karşı tarafın kazanacaklarından haberi yoktur. Kazanmak için sabır göstermeniz gereken bir burçtur. iyilikleri asla unutmaz. Bilmiştir. Bazen kıl. Bazen saf gözükür. Yer yer mütevazidirde. Ama mütevaziliğin, özgüvenden geldiğini bilir. Sonbahar insanıdır. Aşkı sever. Güzelide sever. Genellikle renklerden de siyah ve kırmızı sever. Tek kalemde siler. Silinmeyecek biriyse sonuna kadar gider. Geneli kin tutar ama farklılık gösterebilir. Yenilgiyi kabul edemez. Olacaksa en iyisi olsun yada hiç olmasın, der. Birde zeytinyağı gibidir. Hayattan zevk almak istiyorsanız eğer, arkadaşınız yada sevgiliniz olarak mutlaka bir akrep tanıdığınız olmadır. Severim akrep burçlarını, kendimi sevdiğim kadar.
sinsiliğinden dolayı burcu adlı arkadaşıma taktığımız isim.
aksi , çabuk parlayan ama o biçim parlayan , bencil , romantik , hastalıktan korkan , görünce kaçacak delik aratan burç.